ERASMUS+ Praktyki zagraniczne 2016/17

PRAKTYKI STUDENCKIE

Uprzejmie informujemy, że rozpoczął się nabór na praktyki zagraniczne z programu "Erasmus+" na rok akademicki 2016/17 dla studentów I, II i III stopnia studiów oraz absolwentów WAPW.

Serdecznie zapraszamy do udziału w praktykach Erasmus+.

Długość odbywania praktyki wynosi od 2 do 12 miesięcy. Praktykę można realizować w okresie 1 lipiec 2016 - 30 wrzesień 2017.

Dofinansowanie jest przyznawane na okres max 3 miesięcy.

ZASADY WYJAZDÓW(kliknij tutaj)

KAPITAŁ MOBILNOŚCI

Nowy program „Erasmus+” wprowadza tzw. kapitał mobilności dla każdego z poziomów kształcenia. Na każdym z trzech poziomów studiów można skorzystać z wyjazdu lub wyjazdów trwających łącznie do 12 miesięcy.

• studia I-go stopnia – kapitał mobilności łącznie 12 m-cy,
  • studia II-go stopnia – kapitał mobilności łącznie 12 m-cy,
  • studia III-go stopnia – kapitał mobilności łącznie 12 m-cy.
  • Do całkowitej liczby miesięcy w ramach każdego poziomu studiów są jednak wliczane wcześniejsze wyjazdy na studia oraz na praktyki z programu LLP Erasmus („Uczenie się przez całe życie”) oraz Erasmus+.

ABSOLWENT

Aby wyjechać na praktykę w ramach programu Erasmus+, absolwent musi wziąć udział w rekrutacji na praktyki Erasmus+ NA OSTATNIM ROKU STUDIÓW. Jego wyjazd może nastąpić dopiero po zakończeniu studiów, a pobyt musi się zakończyć w ciągu 12 miesięcy od dnia ukończenia studiów.

Absolwent może wyjechać na praktykę maksymalnie na taką ilość miesięcy, jaka mu jeszcze pozostała w ramach "kapitału mobilności" z toku ostatniego cyklu studiów (pamiętając, że minimalny okres trwania praktyki to 2 miesiące). Oznacza to, że jeżeli na praktykę wyjeżdża np. absolwent studiów inżynierskich (w czasie praktyki nie może zostać zarejestrowany na studiach magisterskich!!), to długość jego pobytu na praktyce zależy od tego, czy w czasie studiowania na studiach pierwszego stopnia był na studiach i/lub na praktyce w ramach programu LLP Erasmus oraz Erasmus+; oraz jaka była długość jego dotychczasowych studiów i / lub praktyk w ramach programu LLP Erasmus oraz Erasmus+.

Identyczne zasady obowiązują absolwentów studiów drugiego stopnia.

Wyjazdy na studia i na praktyki w ramach programu Erasmus+ nie mogą się pokrywać.

Najpierw musi zostać zakończony i rozliczony jeden wyjazd, aby student mógł wyjechać na drugi.

W jednym roku akademickim dopuszcza się jeden wyjazd na studia i jeden wyjazd na praktykę Erasmus+ pod warunkiem, że długość całego pobytu nie przekroczy 12 miesięcy.

Plik do pobrania - rekrutacja na praktyki w ramach programu Erasmus +:

• oświadczenie o wykorzystanym kapitale mobilności (pobierz)
  • CV Europass (pobierz)
  • Zgłoszenia - oświadczenia (o wykorzystanym kapitale mobilności), CV, list motywacyjny, zaświadczenie o średniej ocen, potwierdzenie znajomości języka na min B2, należy składać w pok. 21 (Dziekanat).

Ostateczny termin składania zgłoszeń - oświadczeń upływa 8 KWIETNIA (piątek) o godz. 1400!