MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA - URBANISATION ONCE AGAIN. SELECTED CASE STUDIES

MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA
URBANISATION ONCE AGAIN

SELECTED CASE STUDIES

W dniu 10 grudnia 2016 r. odbędzie się na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. Urbanisation Once Again. Selected Case Studies. Organizatorami konferencji są Katedra Urbanistyki i Gospodarki Przestrzennej Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej i Instytut Architektury i Planowania Przestrzennego Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Konferencja jest efektem 3-letniej współpracy pomiędzy tymi jednostkami badawczymi.

Patronat nad konferencją objęli:

• Dziekan Wydziału Architektury P. Warszawskiej - dr hab. inż. arch. Jan Słyk prof. PW
  • Dziekan Wydziału Architektury P. Poznańskiej - dr hab. inż. arch. Ewa Pruszewicz-Sipińska prof. PP
  • PONZIO Group, Ponzio Polska Sp. Z o.o.

Tematyka konferencji dotyczy nowej urbanizacji obszarów dotkniętych wojnami, konfliktami społecznymi, problemami demograficznymi, itp. Zjawiska te są przyczyną masowych migracji, które stanowią istotne wyzwania przed jakimi stoją społeczności miast i obszarów metropolitalnych w Europie, Ameryce, Azji i Afryce. Na tym tle urbanistyka jako dyscyplina integrująca zagadnienia przestrzenne, demograficzne, środowiskowe, moralne i etyczne ma szczególne zadania w zakresie „racjonalności decyzji społeczno-politycznych”.

Szczegółowy program konferencji jest zamieszczony w folderze informacyjnym.

prof. zw. dr hab. inż. arch. Andrzej Gawlikowski

prof. zw. dr hab. inż. arch. Wojciech Bonenebrg