Lampa zainspirowana Rowlux – konkurs z okazji 20-lecia firmy Muraspec

MURASPEC KONKURS

Szanowni Państwo,

w ramach 20. urodzin, Muraspec zaprasza architektów, projektantów wnętrz, a także studentów i absolwentów kierunków związanych z projektowaniem, do konkursu na lampę inspirowaną innowacyjnym wielosoczewkowym poliwęglanem Rowlux. Zwycięski projekt zostanie wdrożony do produkcji, a laureaci otrzymają nagrody pieniężne.

Rowlux to innowacyjny wielosoczewkowy poliwęglan, zwykle stosowany jako okładzina ścienna. Ze względu na wyjątkowe właściwości optyczne pięknie operuje światłem – pochłania je i odbija na wzór hologramu. Oprócz połysku ma też głębię, która sprawia, że oświetlony materiał zdaje się płynąć, falować, mienić lub skrzyć. Dodatkowym ułatwieniem konkursowego zadania jest też atrakcyjna gama kolorystyczna Rowlux.

Laureaci otrzymają nagrody pieniężne: zdobywca pierwszego miejsca – 2 000 zł, drugiego – 1 000 zł, trzeciego – 500 zł. Zwycięski projekt zostanie ponadto wdrożony do produkcji przy współpracy z firmą Spectra Lighting. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas 13. edycji OKK! design w marcu 2018 r. oraz na stronach internetowych www.muraspec.pl i www.okkdesign.pl.

W składzie Jury zasiądą przedstawiciele organizatorów oraz autorytety ze świata polskiego wzornictwa, m.in.:

Robert Majkut – jeden z najbardziej znanych designerów, właściciel pracowni Robert Majkut Design

Dr hab. Jan Sikora – pracownik naukowy, architekt

Ewa Mierzejewska – dziennikarka, blogerka, redaktor naczelna „Dom & Wnętrze"

Olga Kisiel-Konopka – organizator spotkań dedykowanych projektantom

Dagmara Jakubczak – projektantka, blogerka wnętrzarska FORelements.pl

Prof. Radosław Achramowicz – pracownik naukowy, współtwórca marki oświetleniowej Puff – Buff

Magdalena Federowicz-Boule – architekt, ekspert w projektowaniu przestrzeni komercyjnych, właścicielka pracowni Tremend

Justyna Jabłońska – architekt, współwłaścicielka pracowni ORB Studio Architekci

Patrycja Sapiełkin-Strupiechowska – stylistka współpracująca z czasopismami wnętrzarskimi, wykładowczyni

Ula Michalak – blogerka wnętrzarska, pomysłodawczyni MEETBLOGIN

Rafał Szubstarski – redaktor naczelny Hotelarz

Michał Piernikowski – dyrektor Łódź Design Festiwal

Zgłoszenia można przesyłać do 31 stycznia 2018 r.