Architektki i architekci z Politechniki Warszawskiej odpowiadają na problem hałasu w mieście i odmieniają centrum Warszawy! Zaczęli od Placu Politechniki, na który na czas wakacji wprowadzili nową funkcję użytkową: HA-LAS. Wszystkich, którzy chcą doświadczyć różnicy pomiędzy hałasem a HA-LASEM, zapraszamy na otwarcie instalacji już w środę 28 czerwca o 18:00. Będzie to podsumowanie całorocznego projektu edukacyjnego :W CENTRUM, w ramach którego Oddział Warszawski SARP, Wydział Architektury PW oraz Grupa Saint-Gobain podejmują co roku najważniejsze i najbardziej aktualne miejskie wyzwania.
Z inicjatywy prof. dr hab. inż. arch. Anny Marii Wierzbickiej zapoczątkowane zostało w 2023 roku cykliczne wydarzenie pod hasłem stawiamy. Studenci studiów magisterskich Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, w ramach specjalności A3 – Architektura Technologii i Struktury, Kontekstu i Znaczenia, pod okiem doświadczonej kadry architektów, urbanistów i konstruktorów, mieli okazji zaprojektować, a także wybudować swój projekt semestralny.
Zapraszamy na wystawę prac studentek i studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zrealizowanych w ramach przedmiotu semestralnego - projekt domu jednorodzinnego.
Firma WSC, przyznała i ufundowała nagrody dodatkowe za najlepsze prace wykonane w programie ARCHICAD, w ramach X edycji Konkursu dla Młodych Architektów, w zadaniu „Wyzwanie Młodego Architekta”. Jedna z nagród trafiła do studentów naszego Wydziału. Gratulujemy!
6 czerwca 2023 roku rozstrzygnięto konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych z usługami przy ul. 1 Sierpnia 30B w Warszawie. Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych!
Centrum Współpracy Międzynarodowej oraz Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych zapraszają pracowników i studentów PW na międzynarodowe warsztaty poświęcone roli i znaczeniu sztucznej inteligencji w szkolnictwie wyższym. Szczególna uwaga będzie poświęcona wyzwaniom związanym ze stosowaniem narzędzi takich jak ChatGPT.
Zapraszamy na spotkanie i dyskusję wokół książki KRAJOBRAZ ARCHITEKTONICZNY WARSZAWY W 2022 ROKU: 20 czerwca 2023 roku, o godzinie 18.00.
Zachęcamy Państwa do głosowania na najciekawsze idee projektowe na Wydziale.
Program:
• Wytyczne normy DIN 18040
• Universal Design
• Praktyczny warsztat
29 czerwca 2023 r. godz. 13:15, audytorium im. Stanisława Noakowskiego
Zakład Dziedzictwa Architektonicznego i Sztuki WAPW zaprasza studentów 6-go semestru st. jedn. na SEMINARIUM WYBIERALNE: REWALORYZACJA ZESPOŁÓW ZABYTKOWYCH
W imieniu Dziekana Wydziału Architektury PW dr hab. inż. arch. Krzysztofa Koszewskiego oraz Prodziekana ds. Studiów Wydziału Architektury PW dr hab. inż. arch. Mirosława Orzechowskiego, prof. PW zapraszamy na wystawę prac rysunkowych pochodzących ze zbiorów Wydziału Architektury PW.
Zapraszamy na spotkanie i dyskusję wokół książki Notes Archikultury : 2 czerwca 2023 roku, o godzinie 17.30.
"4. pkt 2 W semestrze letnim: 06.06.2023 r. (wtorek) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w piątek."
– zgodnie z §1 ust. 4 pkt 2 Zarządzenia nr 32/2022 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 12 maja 2022 r. w sprawie ustalenia szczegółowego harmonogramu roku akademickiego 2022/2023.
W sobotę 20 maja po raz drugi obchodziliśmy Święto Wydziału Architektury PW. Podczas wydarzenia poznaliśmy laureatów konkursu na najlepszy dyplom prośrodowiskowy: Ogólnopolski konkurs dla absolwentek i absolwentów wydziałów architektury na najlepszy prośrodowiskowy projekt dyplomowy. Mitygacja Antropopresji oraz Adaptacja do Zmian Klimatu w Architekturze i Urbanistyce.
AquaFarma, która została niedawno otwarta we Wrocławiu, oferuje mieszkańcom centrum miasta dostęp do świeżej, zdrowej i ekologicznie produkowanej żywności. To główne korzyści wynikające z tego innowacyjnego rozwiązania, które zostało stworzone w ramach polsko-norweskiego projektu, w którym uczestniczy Politechnika Warszawska.
Praca magisterska Marka Martynowicza z naszego Wydziału znalazła się wśród 38 projektów rywalizujących o Young Talent Architecture Award.
W sobotę 20 maja po raz drugi obchodziliśmy Święto Wydziału Architektury PW. Absolwenci odebrali dyplomy, był obowiązkowy rzut biretem, poznaliśmy laureatów konkursu na najlepszy dyplom prośrodowiskowy, przeprowadziliśmy trzecią już Aukcję Prac na rzecz Ukrainy, a całość dopełnił piknik studencki na dziedzińcu.
To inicjatywa studentów WAPW z materiałami do makiet z recyklingu! Znajdziecie tu dużo różnych surowców, którymi możecie się swobodnie bawić. A jeśli macie jakieś swoje własne materiały, które chcecie dodać do „2 tury”, to też zapraszamy!
Seminarium ma na celu przedstawienie osiągnięć zespołów reprezentujących poszczególne dyscypliny nauki w Politechnice Warszawskiej. Drugie spotkanie w cyklu będzie dotyczyło dyscypliny Inżynieria lądowa, geodezja i transport, omówione zostaną zagadnienia budowy krajowej infrastruktury informacji przestrzennych oraz metody jej włączenia w infrastrukturę europejską.
To kolejna okazja na wylicytowanie dzieł architektów z naszego Wydziału i pomoc Ukrainie. Trzecia już aukcja odbędzie się podczasŚwięto WAPW 20 maja 2023 r.
Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej serdecznie zaprasza na Święto WAPW w dniu 20 maja 2023 roku.
Serdeczne gratulacje dla mgr inż. arch. Damiana Granosika, za otrzymanie Wyróżnienia w konkursie "Design Educates Awards", za pracę dyplomową przygotowaną pod kierunkiem dr inż. arch. Eweliny Gawell.
Zachęcamy studentów i pracowników Politechniki Warszawskiej do wzięcia udziału w drugim konkursie The Social Media Challenge pt. FOR A SUSTAINABLE AND SMART CITY, który organizuje konsorcjum ENHANCE.
Dziekan Wydziału Architektury PW zaprasza na wykłady wprowadzające do hipotetycznej rekonstrukcji 3D utraconego dziedzictwa architektonicznego.
Wykłady promują projekt Erasmus+: CoVHer – Computer-based Visualization of Architectural Cultural Heritage.