Zespół prowadzący specjalność AiU2 (Architektura i Urbanistyka 2) MIASTO JAKO MIEJSCE DO ŻYCIA, pod kierunkiem prof. Krystyny Solarek serdecznie zaprasza na drugą już prezentację – tym razem w wersji on-line: CZWARTEK, 24 LISTOPADA, GODZ. 16.00.
Zapraszamy studentów studiów magisterskich WAPW na prezentację Specjalności AiU1 ARCHITEKTURA I URBANISTYKA- MIASTO JAKO MIEJSCE ROZWOJU
Serdecznie zapraszamy na Festiwal Filmów Naukowych organizowany przez Politechnikę Warszawską, który odbędzie się 18-19 listopada w CEZAMAT przy ulicy Poleczki 19 w Warszawie.
Serdeczne gratulacje dla zespołu, który opracował kuratorski projekt wystawy w Pawilonie Polskim na 18. Międzynarodowej Wystawie Architektury w Wenecji w 2023 roku:
Projekt „Układane” - kurator Jacek Sosnowski, z udziałem Anny Barlik i Marcina Strzały (prowadzącego zajęcia na naszym Wydziale).
W imieniu dr inż architekta Jerzego Grochulskiego, prof. uczelni i zespołu nowo powołanego Zakładu Architektury Środowiska Zamieszkania, zapraszamy do udziału w zajęciach specjalności A2: architektura środowiska zamieszkiwania.
Zapraszamy studentów studiów magisterskich WAPW na prezentację Specjalności AI - ARCHITEKTURA INFORMACYJNA
W imieniu prof. arch. Anny Marii Wierzbickiej i całego zespołu prowadzących zapraszamy na prezentację specjalności. Ze względu na zmianę nazwy specjalności A3 z Architektura Technologii i Struktury na Architektura Kontekstu i Znaczenia oraz zawartość merytoryczną programu zachęcamy do wzięcia udziału w prezentacji.
Praca magisterska Pauliny Zduńczyk z naszego Wydziału została wyróżniona w 7. edycji konkursu Prezydenta Warszawy na najlepszą pracę dyplomową z zakresu rozwoju stolicy.
W związku z remontem wejścia głównego w dniach od 14.11.2022 r. do 28.11.2022 r. wejście do budynku będzie możliwe jedynie poprzez furtkę od ulicy Lwowskiej 12. Przepraszamy Państwa za utrudnienia.
Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PW informuje, że od listopada 2022r. wznowiona została edycja zajęć sportowych dla pracowników.
W Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda i Agata Kornhauser–Duda uhonorowali laureatów VII edycji Konkursu Architektoniczno–Urbanistycznego „Lider Dostępności”. Celem Konkursu jest promowanie projektowania uniwersalnego oraz najlepszych rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych w zakresie dostosowania budynków i przestrzeni do potrzeb osób z niepełnosprawnością.
21 listopada 2022 r. godz. 14:30, Sala Rady Wydziału
Dzięki współpracy Biuro Karier PW, OW SARP i WAPW Program Mentoringowy WAPW ruszył. Na wczorajszym spotkaniu u Dziekana Krzysztofa Koszewskiego omówiliśmy ostatnie szczegóły. A już niebawem rekrutacja dla Was – przyszłych Mentees!
8 listopada 2022 r. godz. 15:05, audytorium im. S. Noakowskiego
W semestrze zimowym: 09.11.2022 r. (środa) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w piątek – zgodnie z §1 ust. 3 pkt 1 Zarządzenia nr 32/2022 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 12 maja 2022 r. w sprawie ustalenia szczegółowego harmonogramu roku akademickiego 2022/2023.
24.10. 2022 r. poznaliśmy wyniki XXIII. edycji Dorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Architektura Betonowa 2022. Konkurs jest efektem współpracy Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Stowarzyszenia Producentów Cementu. Na konkurs nadesłano 30 prac dyplomowych z 10 Wydziałów Architektury.
Serdecznie gratulujemy zespołowi który opracował projekt Sunglider – projekt cyrkularnej kolejki, który współtworzą pracownicy, studenci i absolwenci WA PW oraz projektanci z Osnabruck.
Do Świąt jeszcze trochę czasu (choć pogoda może tu wprowadzić w błąd), a my już na dobre wchodzimy w klimat choinkowo-mikołajkowo-prezentowy - zbieramy zgłoszenia do Stypendium pod choinkę 2022
Do tej pory w kiermaszowym domku PW w zamian za datek można było otrzymać różne uczelniane gadżety. W tym roku rozszerzamy tę formułę i poszukujemy różnego rodzaju rękodzieła wykonanego przez pracowników, studentów i doktorantów PW. Na zgłoszenia czekamy do 25 listopada.
W piątek, 7 października 2022 ogłoszono wyniki 58. edycji Konkursu o Doroczną Nagrodę SARP im. Zbyszka Zawistowskiego „Dyplom Roku”. Wśród wyróżnionych prac, znalazły się projekty wykonane przez naszych absolwentów.
We wtorek 18 października 2022 r. o godz. 16:00 zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia wykładu prof. dr hab. inż. arch. Ewy Kuryłowicz na temat światła dziennego.
Gratulacje dla zespołu z Politechniki Warszawskiej (Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej oraz Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej) za otrzymanie nagrody Grand Prix i 24 tys. zł w konkursie dla studentów architektury i budownictwa pt.: "Dwa oblicza jedna przyszłość betonu komórkowego i prefabrykacji betonowej"
Nagroda NIAiU – Przestrzeń wspólna jest wartością to konkurs dla absolwentów różnych kierunków na najlepsze prace magisterskie podejmujących temat przestrzeni wspólnych i publicznych. Wśród wyróżnionych prac znalazła się także praca dyplomowa absolwentki naszego Wydziału.
W dniu 1 października odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/2023 na naszym Wydziale.
Maturzyści i maturzystki mają przed sobą ważną decyzję o wyborze dalszej ścieżki kształcenia. Aby pomóc im odnaleźć się w nowej, studenckiej rzeczywistości, CZIiTT przygotował publikację “Poradnik dla kandydatów na studia w Politechnice Warszawskiej”.