Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w interdyscyplinarnym badaniu: Architektura i urbanistyka a samopoczucie użytkowników przestrzeni publicznych. Jest to wspólne przedsięwzięcie naukowe Wydziału Architektury PW i Instytutu Psychologii PAN. Przewidzieliśmy losowanie biletów do kina dla osób, które wypełnią ankietę. Wypełnienie zajmuje około 20 min.
"3. pkt 2) W semestrze zimowym: w dniu 8 stycznia 2025 r. (środa) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w poniedziałek” – zgodnie z §1 ust. 3 pkt 2) Zarządzenia nr 23/2024 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 24 kwietnia 2024 r. w sprawie ustalenia szczegółowego harmonogramu roku akademickiego 2024/2025.
W konkursie na koncepcję modernizacji terenu w południowo-wschodnim narożniku Parku Świętokrzyskiego zwyciężył zespół Studio Widoki Łukasz Stępnik i Lawa Pracownia Architektury Krajobrazu Łukasz Kowalski z Warszawy! Jesteśmy niezwykle dumni, że w zespole autorskim tego ważnego dla miasta projektu znalazł się prowadzący zajęcia na naszym wydziale Łukasz Stępnik oraz nasza doktorantka Milena Trzcinska!
Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej świątecznej akcji promocyjnej! W tym magicznym okresie, Biblioteka Wydziałowa pragnie podarować Wam wyjątkowy prezent – książki, które rozgrzeją Wasze serca i umysły. Odwiedź naszą bibliotekę w dniach od 16 grudnia do 20 grudnia. Wybierz jedną z świątecznie zapakowanych książek niespodzianek. Zapraszamy!
Rozpoczynamy rekrutację na nowy kierunek studiów podyplomowych na naszym wydziale, powstały we współpracy z Wydziałem Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej: Procesy projektowe w obiektach i zespołach zabytkowych. Rozpoczęcie 1 edycji - 1 marca 2025, zgłoszenia przyjmowane są do 7 lutego 2025. Serdecznie zapraszamy!
Miło nam poinformować, że we współpracy z Biblioteką Główną PW zakończyliśmy projekt mający na celu opracowanie i udostępnienie unikatowego zbioru Biblioteki WAPW. W jego ramach skatalogowano 1073 pozycji, a następnie umieszczono w Bibliotece Cyfrowej PW. W kolekcji znajdują się m.in. unikatowe książki i broszury z czasów przedwojennych, diapozytywy przedstawiające miasta w USA i Europie pierwszej połowy XX wieku, prace Zygmunta Kamińskiego, rysunki Jana Matejki, a także fotografie małżeństwa Wejchertów i Władysława Jastrzębskiego oraz wiele innych prac plastycznych, książek czy opracowań. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z tymi ciekawymi materiałami!
Architecture for Society of Knowledge (ASK) jest międzynarodowym programem studiów magisterskich prowadzonym w języku angielskim, wdrożonym w 2010 roku na WAPW.
Zapraszamy do udziału w II Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Architektura Wyzwań – Materiały dla Przyszłości", która odbędzie się w dniach 17-18 czerwca 2024. Szczegóły w pliku: Komunikat_PL (pdf, 172,81 kB)
Wydział
Architektury
Politechniki
Warszawskiej
ul. Koszykowa 55
00-659 Warszawa