Zespół Katedry Urbanistyki i Gospodarki Przestrzennej serdecznie zaprasza na prezentację specjalności magisterskiej AiU2 Miasto jako Miejsce do Życia. Spotkanie odbędzie się w trybie hybrydowym, ale najchętniej w sali 103: wtorek, 3 grudnia, godz. 16.30. Poznacie też niektórych naszych (zdolnych) absolwentów.
Wydział Administracji i Nauk Społecznych zaprasza we wtorek, 3 grudnia br. o godz. 16.00 na seminarium naukowe w ramach projektu CyberSeminars.
Zespół Architecture for Society of Knowledge i Katedra Projektowania Architektonicznego zapraszają na prezentację specjalności Architektura Informacyjna. Spotkanie informacyjne odbędzie się 2 grudnia 2024 roku o godzinie 14:00 w sali 101. Opowiemy na nim o planowanych zajęciach, przedstawimy zespół i określimy zasady rekrutacji.
[AKTUALIZACJA]: Spotkanie będzie transmitowane online
Serdecznie zapraszamy do zapisów na specjalność magisterską DA - Dziedzictwo Architektoniczne - projektowanie w środowisku kulturowym Spotkanie informacyjne odbędzie się 3 grudnia o godz. 17:30 w sali 101.
Miło nam poinformować, że zespół w składzie którego był m.in. prof. Jerzy Grochulski z naszego wydziału, zdobył III nagrodę w konkursie realizacyjnym na projekt rozbudowy istniejącego zespołu budynków Wielkopolskiego Centrum Onkologii o budynek Ambulatoryjnej Onkologii, Profilaktyki, Diagnostyki Molekularnej i Obrazowej przy ul. Garbary w Poznaniu. Gratulujemy!
Zapraszamy na spotkanie informacyjne specjalności A1 Architektura Idei – Laboratorium Architektury, które odbędzie się w poniedziałek 2 grudnia o godz. 18.30 w sali 101 oraz online.
Zapraszamy na wystawę prac studentów 7 semestru Studiów Jednolitych Magisterskich z przedmiotu „Najnowsze tendencje w architekturze”. Wystawa prezentowana jest w dniach 25-28 listopada w „Infoboksie” – przestrzeni wystawowej na parterze gmachu WAPW.
Zespół Zakładu Architektury Środowiska Zamieszkania zaprasza na prezentację specjalności A2 Architektura Środowiska Zamieszkiwania, która odbędzie się online w czwartek, 28/11 br. 19.00-20.00.
Zakład Projektowania i Teorii Architektury wraz z Pracownią Architektury Współczesnej, Wnętrz i Form Przemysłowych zaprasza na prezentację specjalności magisterskiej: AW - Wnętrza i Formy Przemysłowe w Architekturze i Urbanistyce: wtorek - 26.XI, godz. 11:45-12:15, sala 101 (miejsce: STAN SUROWY) poniedziałek - 02.XII, godz. 15:45-16:15 (miejsce: STAN SUROWY)
Zainteresowanych międzynarodową wymianą studencką z Detroit zapraszamy do zapoznania się z regulaminem kwalifikacji i dokumentami wymaganymi do złożenia wniosku, które zamieszczamy do pobrania w tym artykule. Termin składania dokumentów mija 6 grudnia 2024r.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów na prezentację Specjalności A3 - Architektura Technologii i Struktury - Kontekst i Znaczenie - Kierownik: Anna Maria Wierzbicka. Prezentacja specjalności odbędzie się w najbliższą środę, 27 listopada w godzinach 19:00-20:00 w auli 103 lub za pośrednictwem MS Teams - link w artykule
Zakład Projektowania Prośrodowiskowego zaprasza na prezentację nowej specjalności na naszym wydziale: Człowiek, Architektura, Środowisko, Energia (CASE), która odbędzie się 26 listopada 2024 o godz. 17.00 w sali 101.
3 grudnia 2024 r. godz. 13:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego
Norweski Uniwersytet Naukowo-Techniczny (NTNU) zaprasza studentów studiów magisterskich wszystkich kierunków studiów ze wszystkich uczelni ENHANCE na hybrydowy kurs ENHANCE International Experts in Teams w semestrze letnim 2025 r. Termin składania wniosków upływa 5 stycznia 2025 r.
Jak wygląda wymiana studencka w Detroit z perspektywy naszych studentek i studentów? Jak się studiuje w Ameryce, jak działa kampus Univeristy of Detroit Mercy i co można zwiedzić w trakcie wymiany? Zapraszamy do przeczytania wiadomości od grupy studentek i studentów z WAPW, którzy aktualnie przebywają na tegorocznej wymianie w Detroit. Zainteresowani będą mogli sami zadać im dodatkowe pytania, bo już w najbliższy piątek, 22 listopada odbędzie się spotkanie w formie hybrydowej w sali 21 na WAPW i poprzez MS Teams, w którym będą zdalnie uczestniczyć również studenci przebywający w USA.
Warsztaty będą dotyczyły wejścia na rynek pracy dla osób z niepełnosprawnościami. Profil szkolenia odnosiłby się do pracy w obszarze informatycznym, ale warsztaty są dedykowane studentom wszystkich wydziałów. Warsztaty odbędą się 29.11.2024 przy ul. Rektorskiej 4, sala 4.01 od godz. 9:00 do 15:25. Na zgłoszenia czekamy do 25.11.2024r. do godz.10. Liczba miejsc ograniczona.
Zainteresowanych międzynarodową wymianą studencką z Detroit zapraszamy na spotkanie informacyjne w dniu 22 listopada (piątek) o godzinie 16:30 w formule hybrydowej w sali 21 lub za pośrednictwem MS Teams.
4 listopada na naszym wydziale odbyła się debata pt. „Architektura a prawa człowieka" z udziałem uczniów Technikum Architektoniczno-Budowlane im. Stanisława Noakowskiego, współorganizowana przez Oddział Warszawski SARP.
Przypominamy o możliwości składania wniosków o Stypendia naukowe Rektora PW dla nauczycieli akademickich, zwane dalej stypendiami, które mogą być przyznane nauczycielom akademickim zatrudnionym na stanowisku asystenta lub adiunkta.
Konkurs o nagrodę Ministra Rozwoju i Technologii na najlepsze prace dyplomowe, rozprawy doktorskie oraz publikacje w dziedzinach architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa (edycja 51 - 2023 r.) został rozstrzygnięty. Wśród nagrodzonych znalazło się aż 5 prac z naszego wydziału!
Pod koniec października ukazała się nowa książka pt. „Ludzki wymiar architektury. Teoria dla praktyki” prof. Ewy Kuryłowicz. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w organizacji spotkania premierowego wokół książki, które obyło się na naszym wydziale i zostało poprowadzone przez Ewę P. Porębską. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia
"3. pkt 1 W semestrze zimowym: w dniu 14 listopada 2024 r. (czwartek) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w poniedziałek" – zgodnie z §1 ust. 3 pkt 1) Zarządzenia nr 23/2024 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 24 kwietnia 2024 r. w sprawie ustalenia szczegółowego harmonogramu roku akademickiego 2024/2025.
W obliczu żywiołu, który miał miejsce we wrześniu 2024 r., Politechnika Warszawska solidaryzuje się z każdym, kogo w jakikolwiek sposób dotknęła powódź w południowo-zachodniej części terytorium Polski. Informujemy, że każdy student, z terenów objętych żywiołem może ubiegać się o zapomogę finansową, bez względu na otrzymane wsparcia od innego organu wypłacającego świadczenia.
Zapraszamy na wernisaż wystawy Produkt Mieszkanie, który rozpocznie się 17 listopada (niedziela) o godz. 16:00 w Pawilonie ZODIAK przy Pasażu Stefana Wiecheckiego Wiecha 4 w Warszawie. Wystawa będzie dostępna w dniach 17.11.2024-16.02.2025 r. Zespół kuratorski wystawy: Zofia Piotrowska, Łukasz Stępnik i Milena Trzcińska
W dniach 04-06.10.2024 w Lidzbarku Warmińskim, mieście o szczególnych walorach dziedzictwa kulturowego i krajobrazowego, odbyły się studenckie warsztaty, będące wstępem do zajęć z Projektu Mieszkalnictwa na semestrze 5, prowadzonych przez dr Ewę Widerę i doktoranta arch. Kacpra Czubka. W organizacji warsztatów znaczącym wsparciem była dla nas dr hab. Magdalena Łukasiuk z Uniwersytetu Warszawskiego, która to od wielu lat uczestniczy gościnnie również w warsztatach Architektury i Planowania Wsi. Była to pierwsza edycja warsztatów eksperymentalnych, badania Architektury Małych Miast, która rozpoczyna cykl towarzyszących im wydarzeń.