Wystawa „Okno na Waliców” jest próbą zebrania okruchów przeszłości i opowiedzenia historii trzech ocalałych kamienic przy ulicy Waliców. Jednocześnie jest spojrzeniem w przyszłość i prezentacją pomysłów młodych architektów, jak uratować te domy, upamiętnić ich losy i dać ostańcom drugie życie.
Projekty architektoniczne zostały przygotowane przez studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz Politechniki w Mediolanie pod okiem prof. Mario Morpurgo z Politechniki w Mediolanie i Jana Mazura z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.
Corocznie, w przeddzień rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na dziedzińcu WA odbywa się złożenie wieńców i zapalenie zniczy pod tablicą upamiętniającą poległych w Powstaniu członków Batalionu Pancernego Armii Krajowej "Golski", który bronił rejonu: Mokotowska - od placu Zbawiciela, Polna, budynków Politechniki, Emilii Plater, Lwowska, Śniadeckich i Noakowskiego. Dziedziniec WA był miejscem tymczasowego pochówku poległych.
20 września 2018 r. godz. 12:00, audytorium im. Stanisława Noakowskiego
ATHENS to utworzony w 1997 roku program mający na celu wymianę studentów pomiędzy czołowymi europejskimi uczelniami technicznymi oraz udział we wspólnych europejskich programach rozwojowych i szkoleniowych. Obecnie w programie uczestniczy 15 uczelni i instytucji technicznych z Austrii, Belgii, Czech, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Norwegii, Polski, Portugalii, Rumunii, Turcji, Węgier i Włoch oraz francuskie uczelnie należące do grupy ParisTech „Grandes Ecoles d’Ingénieurs de Paris”.
W dniach 28 czerwca – 01 lipca br. w Berlinie odbył się tegoroczny Finał Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA – SARP wraz z towarzyszącymi mu warsztatami. Jury przyznało jedną nagrodę główną i dwa wyróżnienia.
Ruszyła kolejna edycja projektu #PowiedzPW. tym razem interesują nas opinie i doświadczenia na temat organizacji studenckich i kół naukowych.
9 lipca 2018 r. godz. 11:30, audytorium im. Stanisława Noakowskiego
W dniu 16 czerwca br. odbył się wernisaż wystawy wybranych projektów wykonanych na naszym Wydziale na sem.11 ( 3 mgr ) w sem. zimowym w ramach ścieżki A1 pt. ”Handel jako aktywator przestrzeni- centrum handlowo usługowe w Pabianicach”
Serdecznie zapraszamy na kolejny wykład z cyklu "O Architekturze".
W tym tygodniu ruszają 4 wystawy studenckie. 3 wystawy dotyczą standardowego harmonogramu i startują 18 czerwca. Ostatnia wystawa to projekty dyplomowe inżynierskie. Więcej informacji wkrótce!
Studenci Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zdobyli podium w I edycji Konkursu Architektury Ceglanej organizowanego przez Związek Pracodawców Ceramiki Budowlanej i Stowarzyszenie Architektów Polskich.
Serdecznie gratulujemy nagrodzonym w corocznym konkursie na najlepszą pracę dyplomową magisterską i inżynierską OW SARP!
Wydarzenie wręczenia nagród odbyło się 21 maja w ramach Tygodnia z Architekturą organizowanego przez Oddział Warszawski SARP.
12 lipca 2018 r. godz. 13:00, audytorium im. Stanisława Noakowskiego
3 lipca 2018 r. godz. 12:00, audytorium im. Stanisława Noakowskiego
19 czerwca 2018 r. godz. 13:00, audytorium im. Stanisława Noakowskiego
12 czerwca 2018 r. godz. 15:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego
Zapraszamy do udziału w Nocy Muzeów! Przypominamy, że już w najbliższą sobotę odbędzie się Eksperyment. Noc Muzeów na Wydziale Architektury !
5 czerwca 2018 r. godz. 15:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego
Zapraszamy na podwójny wykład architektów:
Architekt Bruno Gaudin (Francja) BRUNO GAUDIN ARCHITECTES
Architekt Marek Moskal (Polska) JEMS ARCHITEKCI
Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu Mieszkanie Plus - Modelowy Dom jednorodzinny.
Wśród nagrodzonych są pracownicy i studenci naszego wydziału.
We współpracy z Centrum Informatyzacji PW uruchomiliśmy nowy system obsługi dydaktyki oparty na platformie moodle.
Od przyszłego semestru będziemy sukcesywnie przenosić tam dotychczasowe kursy i uruchamiać nowe.
W tym semestrze platforma posłuży do zgromadzenia wersji elektronicznych projektów semestralnych.
9 maja, Studenci WAPW zaprezentowali swoje opracowania Polityki Przestrzennej na zorganizowanej przez miejskie Biuro Architekury i Planowania Przestrzennego konferencji otwierającej prace nad nowym studium dla Warszawy.W prezentacji pt. „Przekroje Warszawy” Studenci przedstawili analizy, oceny i kierunki rozwoju dla wybranych miejskich korytarzy, z których każdy ma długość 20-30 kilometrów, biegnie od granicy do granicy miasta i wyznaczony jest przez najważniejsze liniowe układy Warszawy.
22 maja 2018 r. godz. 15:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego
Zapraszamy na wystawę wspólnego malarstwa Moniki i Tomasza Trzupek.
Jesteśmy już za połową semestru, powoli zbliża się koniec roku - a to oznacza, że zaczynają się wystawy projektów.
W tym tygodniu zapraszamy do obejrzenia wystawy 2 semestru studiów magisterskich - Projekt Urbanistyczny - Polityka Architektoniczna