- Program studiów jednolitych magisterskich (10 i 11 semestr) pozwala dostosować profil studiów do zainteresowań studenta przez wybór jednej z oferowanych specjalności.
- Dziekan uruchamia specjalności po zapisach, ustalając co roku górny i dolny limit liczebności specjalności. Brak wystarczającej liczby kandydatów powoduje rezygnację z uruchomienia specjalności.
- Zapis do specjalności przebiega dwuetapowo.
- Pierwszy etap odbywa się z początkiem drugiej połowy dziewiątego semestru jednolitych studiów magisterskich. Każda ze specjalności dysponuje pulą 50% (zaokrąglone w górę) ustalonej przez dziekana liczby miejsc, które przydziela na podstawie analizy portfolio, listu motywacyjnego i rozmowy kwalifikacyjnej. Możliwość studiowania w specjalności dla wybranych osób ulega potwierdzeniu po zakończeniu sesji (muszą one spełnić warunki rejestracji).
- Zapis na pozostałe miejsca odbywa się po zakończeniu pierwszego etapu. Przeprowadzany jest w ramach systemu USOS jako rejestracja bezpośrednia do grup z rankingiem średniej ważonej.
- Ranking średniej w zapisach do specjalności tworzony jest z uwzględnieniem średniej ocen ze studiów według zasad zapisów na przedmioty wybieralne.
- Studenci zakwalifikowani do specjalności są w kolejnych semestrach zapisywani na przedmioty specjalnościowe przez dziekanat.
- W związku z faktem, że przedmioty specjalnościowe stanowią powiązany ze sobą logicznie cykl, wybór jednej ze specjalności jest obowiązkowy.
- Praca dyplomowa musi spełniać wymagania Wydziału niezależnie od wybranej specjalności. Nie ma formalnych ograniczeń dotyczących wyboru Promotora pracy magisterskiej w skali Wydziału, jednak temat pracy powinna mieścić się w problematyce specjalności. Podobne zasady dotyczą projektu przeddyplomowego.
Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.