Konkursy na projekt przedszkola oraz na oprawę oświetleniową do szynoprzewodu (do 17.01.2025)

Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego wraz z organizatorem Międzynarodowych Targi Światło/Light Fair w Warszawie zaprasza studentki i studentów do wzięcia udziału dwóch Konkursach: "PROJEKT PRZEDSZKOLA" oraz "OPRAWA OŚWIETLENIOWA DO SZYNOPRZEWODU". Zgłoszenia w obu konkursach można przesyłać do 17 stycznia 2025 roku

Zadaniem Konkursu „PROJEKT PRZEDSZKOLAjest zaprojektowanie budynku przedszkola wraz z otoczeniem (placami zabaw i zielenią).

Istotną rolę w projektowanej przestrzeni przedszkola powinna odgrywać analiza oddziaływania światła zarówno naturalnego jak i sztucznego. Przy projektowaniu należy wziąć pod uwagę rolę oświetlenia w projektowanym rozwiązaniu oraz, jeżeli ma to znaczenie, w jego bezpośrednim otoczeniu, uwzględniając efekt wizualny, wrażeniowy wywołany przez światło.

Należy pamiętać o dostosowaniu oświetlenia do różnego rodzaju funkcji pełnionych przez przedszkole, wymaganych poziomach oświetlenia oraz konieczności wytworzenia odpowiedniego klimatu świetlnego, a także o bezpieczeństwie użytkowania związanym z rozsyłem strumienia świetlnego jak również bezpieczeństwem wynikającym z podłączenia do zasilania elektrycznego.

Nagrody:

NAGRODA I – nagroda pieniężna w wysokości 4 500 PLN

NAGRODA II – nagroda pieniężna w wysokości 1 700 PLN

NAGRODA III – nagroda pieniężna w wysokości 1250PLN

Więcej informacji o konkursie na projekt przedszkola: https://lightfair.pl/konkurs/projekt-przedszkola/

„OPRAWA OŚWIETLENIOWA DO SZYNOPRZEWODUto Konkurs na kreatywny projekt oprawy oświetleniowej do szynoprzewodu.

Szynoprzewody to nowoczesna forma oświetlenia, której wielką zaletą jest uniwersalność zastosowań. Oprawy na szynoprzewodach mogą występować w różnego typu wnętrzach i służyć do oświetlania różnych obiektów. Zastosowanie uniwersalnych adapterów daje możliwość zasilania różnych opraw – od klasycznych reflektorków do lamp różnych kształtach, funkcjach i przeznaczeniu.

Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu oprawy do szynoprzewodu. Oprawa może mieć wymienne lub niewymienne źródło światła. Może to być oprawa dekoracyjna jak również oprawa do celów specjalistycznych. Należy zaproponować typ pomieszczenia i określić funkcję oświetlenia, a następnie zaprojektować oprawę pasującą formalnie i użytkowo do wybranej sytuacji przestrzennej i funkcjonalnej.  Projekt powinien wykraczać poza granice typowego myślenia o budowie i designie opraw oświetleniowych oraz możliwościach oświetlenia powierzchni, przestrzeni oraz przedmiotów w różnego rodzaju wnętrzach.

Nagrody:

NAGRODA I – nagroda pieniężna w wysokości 3 500 PLN

NAGRODA II – nagroda pieniężna w wysokości 1 750 PLN

NAGRODA III – nagroda pieniężna w wysokości 1000 PLN

Więcej informacji o konkursie na projekt oprawy oświetleniowej do szyno przewodu: https://lightfair.pl/konkurs/oprawa-oswietleniowa-do-szynoprzewodu/

Zgłoszenia w obu konkursach można przesyłać do 17 stycznia 2025 roku. Prace finalistów zaprezentowane zostaną na wystawie pokonkursowej w czasie trwania 32. Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO w dniach 12 – 14 marca 2025 roku w Warszawie.

Sponsorem nagród jest firma Kanlux