Michał Brutkowski nagrodzony na Gali IX edycji konkursu Lider Dostępności w Pałacu Prezydenckim!

W trakcie finałowej Gali IX edycji konkursu „Lider Dostępności”, która odbyła się w Pałacu Prezydenckim, w kategorii architekt/urbanista nagrodzony został wieloletni pracownik i wykładowca naszego wydziału Michał Brutkowski! Nagrodzono także miedzy innymi realizację pracowni Bujnowski Architekci i wyróżniono budynek pracowni JEMS Architekci.

Kapituła konkursu jednomyślnie zadecydowała o przyznaniu nagrody w kategorii architekt/urbanista Michałowi Brutkowskiemu – w uznaniu jego dotychczasowej działalności oraz licznych projektów tworzonych w duchu projektowania uniwersalnego.

Ponadto nagrodę w kategorii mały obiekt użyteczności publicznej otrzymało Centrum Aktywności Międzypokoleniowej przy ul. Ceramicznej w Warszawie autorstwa pracowni Bujnowski Architekci. Nagrodę z rąk Prezydenta RP odbierał m.in. prezes pracowni, a także prowadzący zajęcia na naszym wydziale Piotr Bujnowski.

Wyróżniony w kategorii obiekt biurowy/handlowy został także budynek Nowy Rynek E w Poznaniu, autorstwa pracowni JEMS Architekci, której jednym ze współzałożycieli jest pracujący na naszym wydziale Maciej Miłobędzki.

Pełną listę nagrodzonych realizacji można znaleźć na stronie: https://integracja.org/projekty/lider-dostepnosci/

Konkurs objęty był honorowym patronatem Prezydenta RP.

Dyplomy oraz statuetki laureatom Konkursu Architektoniczno–Urbanistycznego „Lider Dostępności 2024” wręczyli Prezydent RP Andrzej Duda, Ewa Pawłowska – Prezes Fundacji Integracja i Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji oraz pracujący na naszym wydziale dr inż. arch. Tomasz Majda – Prezes Towarzystwo Urbanistów Polskich.

Zdjęcia z gali: Fot. Łukasz Błasikiewicz, Grzegorz Jakubowski, Przemysław Keler

źródło: Kancelaria Prezydenta RP, dostęp: 14 czerwca 2024r.