Zapraszamy do wzięcia udziału w międzynarodowych warsztatach projektowych KOTydż w Poznaniu, które odbędą się w terminie 11-19.05.2024 roku. Podczas warsztatów Kotydż zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie i samodzielne wykonanie domków dla kotów wolno żyjących na dwóch poznańskich dzielnicach, przy aktywnym udziale społeczności lokalnych. Rekrutacja trwa od 21 marca do 13 kwietnia.
Zapraszamy do udziału w VIII konferencji pod tytułem INTEGRACJA SZTUKI I TECHNIKI W ARCHITEKTURZE I URBANISTYCE, która odbędzie się 10 maja 2024 roku w Młynach Rothera w Bydgoszczy. Konferencji towarzyszyć będzie festiwal i wystawy. Termin nadsyłania abstraktu trwa do 23 marca 2024 roku.
Informujemy, że 19 marca (wtorek) o godzinie 13.00 odbędzie się kolejne spotkanie Live A&B z cyklu #NOWE TRENDY W ARCHITEKTURZE, a gośćmi Jakuba Głaza będą architekci z Biura Projektów LEWICKI ŁATAK - Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak.
Zapraszamy na interdyscyplinarne warsztaty w formie hybrydowej, organizowane przez Hochschule Mainz, których stacjonarna część odbędzie się w dniach 6-11 maja 2024 r. w Moguncji w Niemczech. Część zdalna warsztatów rozpocznie się w marcu br. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 20 marca 2024 r. Warsztaty odbywają się w ramach Blended Intensive Programme (BIP) i są współfinansowane ze środków Erasmus+.
Informujemy o Konkursie Architektury Ceglanej, którego ideą jest budowanie świadomości piękna architektury ceglanej oraz propagowanie klinkieru jako najszlachetniejszego z materiałów elewacyjnych. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody pieniężne i płatny staż w renomowanym biurze architektonicznym. Termin zgłaszania prac upływa 20 maja 2024 roku.
[AKTUALIZACJA]: Przedstawiciel firmy Wienerberger opowie o konkursie w najbliższą środę 20.03.2024r. w sali 101 g. 13.00 - 13:15 (15 minut).
Informujemy, że zostały ogłoszone nominacje w 10. edycji Nagrody Architektonicznej prezydenta m.st. Warszawy.Równolegle otwarto Plebiscyt Mieszkańców, w którym Mieszkanki i Mieszkańcy przyznają swoją nagrodę. Swój głos można oddać do 21 marca br.
Zapraszamy na spotkanie z prof. Małgorzatą Omilanowską-Kiljańczyk wokół książki jej autorstwa „Marian Lalewicz. Architekt petersbursko-warszawski”, które odbędzie się 15 marca 2024 r. o godz. 18:00 w Domu Spotkań z Historią, przy ul. Karowej 20 w Warszawie.
Zapraszamy do udziału w konkursie Kongresu Ruchów Miejskich na najlepszą pracę dyplomową o tematyce miejskiej - termin zgłoszeń upływa 15 marca 2024 roku.
Informujemy, że Instytut Polonika prowadzi nabór wniosków na granty w konkursie w ramach programu „Polskie dziedzictwo kulturowe za granicą – wolontariat. Edycja 2024”. Wnioski można składać online poprzez system www.witkac.pl do 18 marca 2024 r. do godz. 23:59.
Zapraszamy na organizowane przez TRA & INTBAU Belgium zajęcia szkoły letniej architektury i rzemiosła, które odbędą się w dniach od 1 do 15 lipca 2024 roku w miejscowości Barr, w Alzacji we Francji (region Grand Est) oraz w dniach od 20 lipca do 25 sierpnia 2024 roku w Brugii w Belgii. Zgłoszenia można wysyłać do 31 marca (Brugia) i 7 kwietnia (Alzacja). Zajęcia odbędą się w języku angielskim.
Komitet Organizacyjny PKN ICOMOS zaprasza do zgłaszania propozycji wystąpień konferencyjnych oraz do udziału w konferencji naukowej "Podstawy teoretyczne ochrony zabytków – 60 lat Karty Weneckiej", która odbędzie się w Warszawie, w Łazienkach Królewskich, w dniach 13 – 14 maja 2024 r.
Informujemy, że trwa kolejny nabór do programów stypendialnych Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta na wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Zachęcamy do zapoznania się listą programów.
Informujemy o Konkursie Architektury Ceglanej, którego ideą jest budowanie świadomości piękna architektury ceglanej oraz propagowanie klinkieru jako najszlachetniejszego z materiałów elewacyjnych. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody pieniężne i płatny staż w renomowanym biurze architektonicznym. Termin zgłaszania prac upływa 20 maja 2024 roku.
Trwa nabór zgłoszeń do XI edycji Konkursu TEORIA z „Warsztatami pisania o architekturze”, które odbędą się w Domu Kuryłowiczów w Kazimierzu Dolnym w dniach 13-14 kwietnia br. W programie skierowanym do młodych architektów i architektek do wygrania jest wydanie własnej książki oraz nagroda pieniężna w wysokości 3,5 tys. PLN. Łączna wartość nagrody to ponad 30 tys. PLN. Termin składania zgłoszeń – portfolio tekstowego wraz z listem motywacyjnym – upływa 17 marca br.
Numer 3/2024 „Architektury & Biznes” jest już udostępniony do bezpłatnego pobierania na www.architekturaibiznes.pl/bezplatne-e-wydanie. A w nim m.in. Informacja o wynikach konkursu A&B „Najlepszy Dyplom — Architektura”, w którym nagrody otrzymali studenci naszego wydziału: Zuzanna Rogowska, Laura Korach i Michał Ruman. Temat wiodący numeru: ARCHITEKTURA MIESZKANIOWA.
Zapraszamy do udziału w nadchodzącej V Międzynarodowej Konferencji: Wyzwania stojące przed zrównoważoną architekturą środowiska mieszkaniowego, która odbędzie się w dniach 19-20 kwietnia 2024r. w formie stacjonarnej i online na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej.
Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji naukowej „Nowoczesność reglamentowana. Modernizm w PRL”, która odbędzie się w dniach 24-25.10.2024 roku w Muzeum Narodowym w Krakowie.
Informujemy, że trwają przygotowania do 18. edycji Łódź Design Festival, a tym samym do make me! 2024, czyli konkursu na najlepsze pomysły młodych projektantów, do którego nabór trwa do 05.04.2024.
Zapraszamy na wernisaż wystawy „Echa Pragi”, który obędzie się 23.02.2024 r. o godz. 18:00 w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK przy ul. Pasaż Stefana Wiecheckiego „Wiecha” 4.
Zapraszamy do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. "WSPÓLNE JUTRO. ŚRODOWISKO ARCHITEKTURY W OBLICZU WSPÓŁCZESNYCH WYZWAŃ", organizowanej przez Katedrę Teorii i Projektowania Architektoniczno-Urbanistycznego na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach, która odbędzie się w dniach 12 i 13 marca 2024 w budynku Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach.
Uwaga! Informujemy, że termin nadsyłania zgłoszeń oraz wnoszenia opłat na konferencję "Wspólne Jutro. Środowisko Architektury w Obliczu Wyzwań" został przesunięty na dzień 29.02.2024 r.
Informujemy, że rozpoczyna się międzynarodowy konkurs studencki pt. „Koncepcja zagospodarowania terenu przy Zamku Ostrogskich-Lubomirskich w Dubnie, Ukraina”. Nagrody: I miejsce – 1000 euro; II miejsce – 600 euro; III miejsce – 400 euro. Termin przyjmowania prac konkursowych upływa 30 kwietnia 2024 r.
Zapraszamy do pobierania nowego numeru czasopisma Architektura i Biznes: www.architekturaibiznes.pl/bezplatne-e-wydanie. Temat prowadzący to ARCHITEKTURA PUBLICZNA.
Informujemy, że z dniem 29 lutego 2024 roku, upływa termin składania prac w konkursie na ARCHITEKTONICZNĄ NAGRODĘ NAUKOWĄ IARP DLA NAJLEPSZYCH PRAC I PUBLIKACJI NAUKOWYCH MAJĄCYCH ZNACZENIE DLA WYKONYWANIA ZAWODU ARCHITEKTA.
Urban Land Institute (ULI) i Hines ogłosiły tegoroczną edycję konkursu dla studentów z całej Europy. Konkurs oferuje studentom możliwość tworzenia multidyscyplinarnych zespołów i rozwiązywania złożonych zagadnień z zakresu odpowiedzialnego użytkowania gruntów. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 1 marca 2024 r.
W dniach 22.01-02.02.2024 r. grupa 100 studentów, wykładowców, naukowców i działaczy z Ukrainy, Polski, Szwecji, Irlandii, Norwegii i Wielkiej Brytanii spotka się w Warszawie i we Lwowie weźmie udział w warsztatach architektoniczno-urbanistycznych eksplorujących rozwiązania dla zrównoważonej odbudowy Ukrainy. Osoby studiujące na WAPW są zaproszone do wzięcia udziału w tym dwutygodniowym wydarzeniu, w ramach zaliczenia jednego z seminariów.