Grupa Saint-Gobain zaprasza do udziału w 20 edycji międzynarodowego konkursu dla studentów architektury. Zadanie konkursowe w edycji 2025 jest zlokalizowane we Francji, w regionie Nord-Isère. Pula nagród wynosi 11500 euro, a rejestracja na stronie międzynarodowej konkursu trwa do 31 marca 2025 r. (termin nadsyłania prac do etapu krajowego).
W najbliższy piątek, 25 października o godz.19:00, na Madalińskiego 10 wystąpi Diana Lelonek – artystka wizualna i aktywistka zajmująca się relacją człowieka i środowiska. Poprowadzi twórczy warsztat z zakresu Future Thinking pt. „Przyszłość – zapraszam!” poświęcony przestrzeni wokół, który będzie okazją do badania, kreowania, projektowania rozwiązań przyszłości.
Zapraszamy do udziału w 5-tygodniowej psychoterapii grupowej online, której celem jest obniżenie prokrastynacji. Sesje terapeutyczne prowadzone przez wykwalifikowanych terapeutów będą odbywały się raz w tygodniu (łącznie 5 spotkań). Psychoterapia będzie odbywać się w listopadzie i grudniu. Psychoterapia jest skierowana do osób, które w tym czasie będą realizowały w ramach studiów długotrwały, wymagający systematycznej pracy projekt w postaci np. pracy magisterskiej/licencjackiej, pracy rocznej, egzaminu obejmującego szeroki zakres materiału. Za udział w badaniu przewidziane jest wynagrodzenie finansowe w wysokości od 200 do 400 zł
Zapraszamy do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „Glina w architekturze i budownictwie wiejskim”, która odbędzie się w Ciechanowcu w dniach 13-15 listopada 2024 roku. Organizatorami konferencji są: Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu oraz Manufaktura Surowe.
Muzeum Sztuki Nowoczesnej ogłasza nabór wolontariuszy i wolontariuszek do testowania systemu komunikatów głosowych w nowej siedzibie przy ulicy Marszałkowskiej 103. To okazja, do odwiedzenia budynku przed jego oficjalnym otwarciem! Testy odbędą się w godzinach wieczornych między 19:00 a 22:00 w dniach 15-17 października 2024 roku.
Już 22 października 2024 odbędzie się kolejna edycja 4FUTUREDAY Dzień Młodego Architekta i Inżyniera Budownictwa. Wydarzenie będzie miało miejsce w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w Warszawie (ul. Foksal 2). Organizatorem 4FutureDay jest miesięcznik Builder. Serdecznie zapraszamy Wykładowców wraz z grupami studentów do udziału w 4FutureDay! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Międzynarodowy konkurs „Roca One Day Design Challenge” powraca do Polski. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się 28 listopada w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego (BUW). Mogą w niej wziąć udział posiadający polskie lub ukraińskie obywatelstwo studenci, młodzi architekci i projektanci. Zadanie konkursowe to stworzenie oryginalnych i innowacyjnych rozwiązań związanych z przestrzenią łazienkową w ciągu zaledwie jednego dnia. Rejestracja do konkursu jest już otwarta, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!
Zapraszamy na konferencję naukową pt. "SYTUACJA MIESZKANIOWA STUDENTÓW W POLSCE" wspólnie organizowaną przez Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Szkołę Główną Handlową w Warszawie, finansowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Gmach Audytoryjny WNPiSM UW, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, wejście A. Konferencja naukowa jest bezpłatna, odbędzie się w trybie hybrydowym - online na platformie ZOOM, w dniu 17 października 2024 r. (czwartek), w godzinach 8:45-15:30.
Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu „Polsko-Niemieckie Spotkania Naukowe”, które odbędzie się 17 października 2024 roku o godz. 18:00 w Niemieckim Instytucie Historycznym w Warszawie (Pałac Karnickich, Aleje Ujazdowskie 39, Warszawa). Naszym gościem będzie prof. dr hab. Mirosława Czerny z Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego, która w języku polskim wygłosi wykład na temat: „Marginalizacja i fragmentacja społeczno-przestrzenna w miastach Ameryki Południowej”
Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z finalistami prestiżowego konkursu Young Design 2024, które odbędzie się w czwartek, 10 października 2024 r. o godz. 18:00 w Domotece.
Zapraszamy do wzięcia udziału w III Kongresie "Rzeźba wszędzie?" w dniach 17-18 października 2024 roku, w Auli Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39. Organizatorem jest Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku
Informujemy o Ogólnopolskim Konkursie Studenckim "Nowe Tytonie". Przedmiotem konkursu jest opracowanie architektoniczno - urbanistycznej koncepcji rewitalizacji wskazanego obszaru na terenie dawnych Zakładów Tytoniowych w Lublinie. Termin składania prac konkurs został przedłużony do dnia 09.12.2024 r.
Redaktor Naczelny czasopisma naukowego „Architektura, Urbanistyka, Architektura Wnętrz Zeszyty Naukowe Politechniki Poznańskiej” ISSN 2658-2619 (znajdującego się na liście ministerialnej punktowanych czasopism naukowych 2019 roku - 40 punktów), serdecznie zaprasza do przesyłania artykułów do numeru 19/2024 w wersji językowej: angielskiej.
Już za niecały miesiąc, 24 października 2024 roku, odbędzie się w warszawskim Centrum Olimpijskim 2 edycja konferencji „Medycyna w Architekturze”. Motywem przewodnim spotkania będzie tym razem problem projektowania w oparciu o dane i dowody. Na spotkanie zapraszani są architekci, zarządcy szpitali, dyrektorzy inwestycyjni w służbie zdrowia, doradcy techniczni aparatury medycznej oraz wszyscy zainteresowani kształtowaniem optymalnej przestrzeni terapeutycznej w nowych i modernizowanych obiektach służby zdrowia.
Kijowski Narodowy Uniwersytet Budownictwa i Architektury zaprasza do wzięcia udziału w przeglądzie konkursowym prac dyplomowych absolwentów kierunków architektonicznych i artystycznych ukraińskich uczelni wyższych z udziałem międzynarodowym na lata akademickie 2022-2023 i 2023-2024 w ramach w XXXI Biennale (od 4 do 8 listopada 2024). Termin składania prac mija 30 października 2024 r.
Numer 10/2024 miesięcznika „Architektura & Biznes” jest już udostępniony do bezpłatnego pobierania na www.architekturaibiznes.pl
Informujemy, że rozpoczął się nabór do IX edycji Nagrody Prezydenta m.st. Warszawy za prace magisterskie i rozprawy doktorskie dotyczące Warszawy i obronione w 2023 roku. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 11 października.
Zapraszamy do udziału w Konkursie EKOMASTERS 2024, na najciekawsze proekologiczne inicjatywy społeczności akademickiej. To już czwarta edycja konkursu, organizowanego przez Fundację na rzecz Jakości Kształcenia, od lat wspierającą działania edukacyjne w szkolnictwie wyższym. Pula nagród wynosi 7 tysięcy złotych, zgłoszenia można wysyłać do 23 października 2024.
Architektura i Biznes zaprasza na kolejne spotkanie LIVE z cyklu #NOWE_TRENDY_W_ARCHITEKTURZE. We wtorek, 24 września o godz. 13:00 odbędzie się transmisja na żywo rozmowy Jakuba Głaza z Przemo Łukasikiem, współzałożycielem biura architektonicznego Medusa Group
Przekazujemy informację o konkursie Najlepszy Dyplom – WNĘTRZA organizowanym przez czasopismo Architektura i Biznes. Konkurs jest skierowany do studentów i absolwentów architektury wnętrz, jednak wiele dyplomów z naszego wydziału charakteryzuje się również wyjątkowymi projektami wnętrz, dlatego chcielibyśmy zachęcić ich autorów do zgłoszenia swoich prac. W konkursie mogą być zgłoszone prace licencjackie, inżynierskie i magisterskie obronione w latach 2023-2025. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 16 sierpnia 2025 roku (o godz. 12:00).
Program stypendialny rządu szwajcarskiego dla obywateli polskich na rok akademicki 2025/26 przewiduje stypendia na pobyty badawcze (warunek:uzyskanie stopnia magistra przed 31 lipca 2025 r - dla kandydatów na ETH Zurych – 30 czerwca 2025), studia doktoranckie dla młodych (urodzonych po 31 grudnia 1989) absolwentów studiów magisterskich(warunek:uzyskanie stopnia magistra przed 31 lipca 2025 r (dla kandydatów na ETH Zurych – 30 czerwca 2025), oraz stypendia postdoc (limit wieku nie obowiązuje – uzyskanie stopnia doktora po 31 grudnia 2021 i przed 31 lipca 2025, dla ETH Zurych – 30 czerwca 2025) reprezentujących różne dziedziny.
Wnioski należy złożyć do 20 listopada 2024 r.
1 września ruszył nabór wniosków o stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II dla studentów. Szanse mają osoby, które mimo trudnych warunków materialnych, zdrowotnych bądź rodzinnych, mają dobre wyniki w nauce oraz osiągają sukcesy naukowe, artystyczne, sportowe lub angażują się w różnorodne działania społeczne. Centrum Myśli Jana Pawła II czeka na zgłoszenia do 10 października.
Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu „Trasa M-"Z, czyli „Trasa Muzeum Narodowe - Zalew Zegrzyński", które odbędzie się 7 września 2024 roku w godzinach 18:00-21:30 na "Dzikiej Plaży" w podwarszawskim Nieporęcie, nad Jeziorem Zegrzyńskim. Wydarzenie nawiązuje do projektu z przełomu lat 60. i 70. XX wieku, gdy kilkudziesięciu artystów, architektów, urbanistów i studentów tych kierunków otrzymało zadanie, aby w grupach opracować artystyczno-architektoniczną koncepcję rozbudowy siedziby MNW, oprawę plastyczną trasy od Muzeum do nowo powstałego Jeziora Zegrzyńskiego oraz projekt filii Muzeum na wodach Jeziora.
Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego wraz z organizatorem Międzynarodowych Targi Światło/Light Fair w Warszawie zaprasza studentki i studentów do wzięcia udziału dwóch Konkursach: "PROJEKT PRZEDSZKOLA" oraz "OPRAWA OŚWIETLENIOWA DO SZYNOPRZEWODU". Zgłoszenia w obu konkursach można przesyłać do 17 stycznia 2025 roku
Informujemy o możliwości udziału w kilkudniowym programie dla młodzieży i studentów towarzyszącym wystawie: Jan Bogusławski. Według reguł sztuki i własnego upodobania. Cykl skierowany jest szczególnie do uczniów i uczennic liceum oraz studentów i studentek pierwszych lat, którzy swoją przyszłość wiążą z projektowaniem przestrzeni, architektury i form przemysłowych.
« Poprzedni Następny » 1 2 3 4 5 6 7 8 ...20