Zapraszamy na spotkanie promujące Poradnik dobrych praktyk architektonicznych dla Mokotowa - kolejny z serii poradników - wcześniej opracowana takie powstały m.in. dla Żoliborza i Muranowa. Opracowanie to ma pomóc w zrozumieniu urbanistyki i architektury naszej dzielnicy.
Ruszył nabór zgłoszeń do VII edycji Stypendium PRAKTYKA w nowej odsłonie – trzyetapowego konkursu połączonego ze stacjonarnymi, 2-dniowymi „Warsztatami z Mentorem”, które Fundacja im. Stefana Kuryłowicza zorganizuje w Gdańsku w dn. 26-27 marca 2022 r., oraz nabór do IX edycji Konkursu TEORIA.
Fundacja Globalworth i stowarzyszenie Igloo – Habitat and Architecture ogłaszają międzynarodowy konkurs 2031 NOW_our cities in 10 years dla studentów architektury, urbanistyki i designu z Polski i Rumunii. Za przekucie swojej wizcji w projekt uczestnicy mogą otrzymać nagrody o łącznej wartości 11 000 euro, a także możliwość przedstawienia swoich propozycji w High Tech Learning Center na Uniwersytecie Architektury i Urbanistyki im. Iona Mincu w Bukareszcie oraz ich publikacji w konkursowym katalogu. Swoje prace można przesyłać do 20 stycznia 2022 r.
Kongres Ruchów Miejskich chce nagrodzić i opublikować najlepsze prace dyplomowe dotyczące szerokorozumianej „kwestii miejskiej”. Absolwenci/ absolwentki, pozostał Wam jeszcze miesiąc i kilka krótkich dni na zgłoszenie swoich prac do konkursu – do 10 grudnia br.! Mogą to także zrobić Wasze uczelnie lub promotorzy. Szczegóły dalej i w załącznikach.
Ruszyła X edycja największego konkursu architektonicznego International VELUX Award dla studentów architektury. Grupa VELUX zaprasza studentów architektury do wzięcia udziału w X edycji największego globalnego konkursu International VELUX Award. Konkurs odbywa się co dwa lata, a jego celem jest zachęcenie studentów do zwracania szczególnej uwagi na rolę światła naturalnego w architekturze, jako istotnego źródła oświetlenia, energii, dobrego samopoczucia i komfortu
Zapraszamy na konferencję organizowaną przez Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej, która odbędzie się w dniach 18-19 listopada 2021 na platformie Teams
Już 15 listopada wystartuje FESTIWAL OTWARTYCH PRACOWNI ARCHITEKTONICZNYCH FOPA 2021 (edycja jesienna), która jest wydarzeniem towarzyszącym OPEN EYES ECONOMY SUMMIT (VI edycja Międzynarodowego Kongresu Ekonomii i Wartości OEES).
Ogrody Polsko Niemieckie wzbogacą się o kolejną atrakcję dla odwiedzających: małą formę architektoniczną. O tym, jak będzie wyglądać, rozstrzygnie ogłoszony przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej konkurs. Zadaniem jest opracowanie projektu graficznego obiektu sztuki lub instalacji przestrzenno-architektonicznej. Temat pracy to refleksja nad SĄSIEDZTWEM i spędzaniem czasu RAZEM, ale też OBOK SIEBIE. Zwycięzca zrealizuje swój pomysł, mając do dyspozycji kwotę do 100 tysięcy złotych.
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej zaprasza na XX edycję Międzynarodowej Konferencji Naukowej z cyklu „Definiowanie Przestrzeni Architektonicznej” - 2021 „Mity Architektury”.
Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji AHFE/HFSI International Conference on Architecture Sustainable Urban Planning and Infrastructure, która odbędzie się w dniach 24 - 28 lipca 2022r.
Zapraszamy do pobierania najnowszego numeru Architektura i Biznes, który został udostępniony za darmo
Zapraszamy do udziału w III edycji konferencji naukowej „Zabytki i Energia”. Konferencja poświęcona jest problematyce ochrony i konserwacji budynków historycznych, ich dostosowaniu do aktualnych wymogów użytkowych oraz zużyciu energii i bilansowi energetycznemu.
Zapisz się do projektu pn.: Smart City – mroczne widmo czy nowa nadzieja? Właśnie ruszyły zapisy.
POLONEZ BIS 1 to konkurs Narodowego Centrum Nauki na 24-miesięczne projekty badawcze realizowane przez naukowców przyjeżdzających z zagranicy.
Zapraszamy do zapoznania się z tegorocznym przebiegiem konkursu, który odbędzie się online 8 października 2021 r. między godziną 9:30, a 17:00,
Uczestnicy mogą zarejestrować się na stronie www.onedaydesignchallenge.net do godziny 23:59. (UTC+2) 5 października 2021 r.
Więcej informacji:
Święty Mikołaj z Rovaniemi zaprasza studentów i młodych architektów do zaprojektowania muzeum śniegu. Ta znana na całym świecie postać martwi się zmianami klimatycznymi i znikającą pokrywą śnieżną, i chce zwrócić na to uwagę innych. Konkurs „The Unbelievable Challenge 2021” organizowany jest przez firmę Ruukki Construction i otwarty dla obywateli wszystkich krajów Schengen.
Trwa rekrutacja do 17. edycji Stypendium im. Jana Pawła II. Zgłoszenie przyjmowane są do 10 października.
1 września 2021 r. decyzją Rektora PW nr 217/2021 został uruchomiony program Mobility PW. Nabór do pierwszego konkursu w ramach Mobility PW trwa do 20 września 2021 r. i obejmuje mobilności, które rozpoczną się do dnia 31 marca 2022 r. Wnioski należy składać online poprzez stronę www.csz.pw.edu.pl lub www.badawcza.pw.edu.pl
W związku z przyszłorocznymi obchodami 50. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Australią (20 lutego 1972 r.), Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Canberze, we współpracy z Ambasadą Australii w Warszawie, organizuje konkurs na projekt logo upamiętniającego i promującego to wydarzenie.
Politechnika Warszawska ogłosiła konkurs na granty wewnętrzne, finansowane ze środków projektu ,,Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”, dla pracowników PW, wspierające złożenie wniosku w konkursie Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC)
Ruszył nabór na program stypendialny Fundacji Silnia na rok akademicki 2021/2022. Program skierowany jest do osób w trudnej sytuacji materialnej, które planują rozpoczęcie studiów lub już studiują poza miejscem swojego zamieszkania.
Już w październiku, na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej w Krakowie po raz pierwszy odbędą się Krajowe Eliminacje SkillsPoland 2021 do międzynarodowego konkursu WorldSkills, który odbędzie się 12-17 października 2022 roku w Szanghaju.
14 sierpnia 2021 roku zmarła wieloletnia nauczycielka akademicka naszego Wydziału mgr. inż. arch. krajobrazu Irena Bajerska.
Nabożeństwo żałobne odbędzie się 27 sierpnia o godz. 13:00 w kościele Świętej Trójcy przy Pl. Małachowskiego 1.
W dn. 15–28 września br. Politechnika Warszawska (Centrum Współpracy Międzynarodowej we współpracy z pracownikami naukowo-dydaktycznymi 4 Wydziałów: Wydziału Architektury, Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, Wydziału Geodezji i Kartografii oraz Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska oraz Ośrodkiem Kształcenia na Odległość) organizuje szkołę letnią „Green Campus - ENHANCE Summer School on Climate Change”.