Biuro Karier Politechniki Warszawskiej zaprasza wszystkich studentów poszukujących praktyk oraz wakacyjnej pracy w interesujących branżach do skorzystania z platformy Career Center na portalu BK PW.
Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy zaprasza na czwarte otwarte spotkanie o planowaniu Warszawy, w którym razem z Dyrektor Miejskiej Pracowni Planowania Przestrzennego i Strategii Rozwoju Warszawy Moniką Konrad podzieli się wiedzą o Warszawie, zebraną podczas prac nad nowym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.
Prezydent m.st. Warszawy ogłasza nabór na stypendia m.st. Warszawy dla doktorantów
Zachęcamy do udziały w konkursie organizowanym przez Beijing University of Civil Engineering and Architecture przy wsparciu Beijing International Peace Culture Foundation i Beijing Peace Garden Museum
Wraz z Narodowym Instytutem Dziedzictwa zachęcamy do udziału w Ogólnopolskim konkursie na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą współczesnej roli dziedzictwa kulturowego - "Dziedzictwo kulturowe jako zasób rozwojowy"
Mood for Wood to międzynarodowe warsztaty gromadzące studentów kierunków projektowych zainteresowanych rzeczywistym realizowaniem projektów, których są autorami. Od 22 lipca do 1 sierpnia w Poznaniu odbędzie się ich ósma edycja, w której uczestniczyć będą studenci z Polski, Niemiec i Łotwy. Organizatorem Wydarzenia jest Stowarzyszenie Punkt Wspólny oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań.
Zgłoszenia prosimy przesyłać do 10 maja 2021 r. na adres prorektor.nauka@pw.edu.pl.
Warszawska Organizacja Turystyczna ogłasza konkurs na opracowanie pamiątki/zestawu pamiątek z Warszawy.
Fundacja Tygodnika POLITYKA zbiera zgłoszenia młodych naukowców do 21. edycji konkursu o Nagrody Naukowe POLITYKI
Zachęcamy do udziału w V edycji Konkursu FUTUWAWA, organizowanej przez Fundację Puszka i m. st. Warszawa. Zgłoszenia do 19 kwietnia 2021!
Zachęcamy do udziału w konkursie, organizowanym pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
Zachęcamy studentów i absolwentów do zgłaszania swoich prac inżynierskich, magisterskich i doktorskich do Nagrody Prezydenta Miasta za związane z Bydgoszczą prace magisterskie i doktorskie, inżynierskie i licencjackie oraz nagrody dla promotorów prac obronionych w roku akademickim 2019/2020.
Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego oraz Agencja SOMA zapraszają studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej do wzięcia udziału w dwóch konkursach: Konkursie architektonicznym „GRAJ W ZIELONE – zaproś zieleń do wnętrza” oraz w Konkursie na wykonanie projektu oprawy oświetleniowej „ZIELONO MI – oświetl zieleń we wnętrzu”.
Konkurs dla Młodych Architektów to jeden z najpoważniejszych konkursów dedykowanych studentom oraz młodym absolwentom architektury. Konkurs wspiera studentów wydziałów architektury oraz młodych architektów w ich twórczym, zawodowym rozwoju. Wyłania autorów najlepszych prac, cechujących się pomysłowością, otwartością, wysoką jakością projektu, dbałością o detale oraz poprawnością zastosowanych rozwiązań materiałowych i technologicznych.
Projektuj, korzystaj z najnowszych technologii i wygrywaj fantastyczne nagrody o łącznej wartości ponad 70 000 złotych.
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programów Stypendium Praktyka i Konkursu Teoria organizowanych przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza.
Serdecznie zapraszamy na FESTIWAL OTWARTYCH PRACOWNI ARCHITEKTONICZNYCH (FOPA) 16-20 listopada 2020, który jest wydarzeniem towarzyszącym kongresu Open Eyes Economy Summit. Festiwal skierowany jest do architektów, projektantów, studentów architektury, ludzi zainteresowanych tematyką architektury.
W VIII edycji (2020-2021) Konkursu dla Młodych Architektów mamy dwa zadania konkursowe: WYZWANIE MŁODEGO ARCHITEKTA oraz WYZWANIE, KTÓRE ŁĄCZY
Zapraszamy na rozmowę o potencjale miejsc bezużytecznych, często zaniedbanych, pozostawionych samym sobie, takich z których człowiek się wycofał. Francuski architekt krajobrazu Gilles Clément w swoim Manifeście trzeciego krajobrazu wskazuje na głębokie znaczenie nieużytków jako źródeł różnorodności biologicznej, ale też „przestrzeni niewyrażającej władzy, ani uległości wobec władzy”.
Konkurs dla Młodych Architektów to jeden z najpoważniejszych konkursów dedykowanych studentom oraz młodym absolwentom architektury. Konkurs wspiera studentów wydziałów architektury oraz młodych architektów w ich twórczym, zawodowym rozwoju. Wyłania autorów najlepszych prac, cechujących się pomysłowością, otwartością, wysoką jakością projektu, dbałością o detale oraz poprawnością zastosowanych rozwiązań materiałowych i technologicznych.
Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu online, które będzie prowadzone w języku angielskim. Wydarzenie będzie dotyczyło form funkcjonowania miast pod wpływem pandemii.
15 października br., podczas spotkania w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK, zaprezentowane zostaną efekty 6-miesięcznej pracy zwycięzców konkursów TEORIA i PRAKTYKA organizowanych przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza. Rozpocznie się także kolejna odsłona oraz nabór do obu programów Edycji 2020.
Weź udział w międzynarodowym konkursie Tubądzin Design Awards i nie przegap swojej szansy na staż pod okiem najlepszych projektantów w europejskich stolicach!
Trwa III edycja Nagrody NIAiU – Przestrzeń wspólna jest wartością.
Zgłoszenia w konkursie przyjmowane będą do 7 września do godz. 16.00.
Zasady prawidłowego korzystania ze źródeł, cudzego dorobku naukowego, a także twórczego charakteru pracy nauczycieli akademickich nabierają wspócześnie istotnego znaczenia w obliczy globalizacji wiedzy, jej wartości merytorycznej i znaczenia praktycznego w tym także w wymiarze ekonomicznym. Istotnym tematem konferencji pozostają także kwestie związane z obowiązkiem weryfikacji prac dyplomowych oraz rozpraw doktorskich w Jednolitym Systemie Antyplagiatowym. Zaprezentowane zostaną między innymi bieżące zmiany w oprogramowaniu, w tym integracja z systemem POLon. Zaproszeni przez nas prelegenci, zwrócą Państwa uwagę nie tylko na kwestie etyczne ale także odniosą się do regulacji administracyjnych i prawnych, których respektowanie może mieć istotny wpływ na jakość kształcenia i rangę uczelni nie tylko w Polsce, ale i na Świecie.