Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiła nabór do międzynarodowego programu wymiany osobowej studentów i naukowców w ramach współpracy bilateralnej.
Gorąco zachęcamy polskich studentów, doktorantów i pracowników naukowych (zwłaszcza kierunków ścisłych i przyrodniczych) do nawiązania kontaktu z izraelskimi uczelniami i ubiegania się o stypendia naukowo-badawcze w Izraelu.
Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki ogłosił interdyscyplinarny konkurs o Nagrodę Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki dla absolwentów wielu różnych kierunków na najlepsze prace magisterskie na temat wartości przestrzeni wspólnej. Celem konkursu jest promocja dobrych merytorycznie prac magisterskich oraz motywowanie studentów do podejmowania tematu przestrzeni wspólnych, publicznych, budynków użyteczności publicznej w swoich pracach dyplomowych. Do konkursu można zgłaszać prace magisterskie obronione po 1 września 2015 r.
Zachęcamy do wzięcia udziału w programie Builder for the Future oraz Konkursie dla Młodych Architektów. Builder for the Future jest społecznym programem edukacyjnym zainicjowanym w 2013 roku i realizowanym przez miesięcznik „Builder” wspólnie z partnerami społecznymi.
Już 8 listopada 2018 r. w Warszawie, w Multikinie Złote Tarasy, odbędą się ogólnopolskie warsztaty Dni Młodego Architekta i Dni Młodego Inżyniera 4FUTUREDAY.
Zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie organizowanym przez BeeBreeders - Rome Collective Living Challenge
ICA 2019 Belgrade: 21st International Congress of Aesthetics to konferencja poświęcona współczesnej estetyce architektury.
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w II Konferencji Naukowej Doktorantów i Studentów "MIASTO DLA LUDZI – MIASTO JUTRA". Pragniemy również poinformować o przesunięciu terminu konferencji na 14-15 grudnia 2018 r.
Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny zaprasza na konferencję: Architektura i Przestrzeń Przyjazna Seniorom.
Nabór zgłoszeń od 1 listopada 2018 do 25 stycznia 2019. Pięciu laureatów nagród głównych zaprezentuje swoje rozwiązania na 47. Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie.
Konferencja odbędzie się 18 października 2018 r. o godzinie 10.00 w Łodzi – andel's by VIENNA HOUSE, ul. Ogrodowa 17.W seminarium udział wezmą prof. dr hab. Inż. arch. Ewa Kuryłowicz, arch. Herbert Mock oraz Prezes – Dyrektor Kreatywny Mieczysław Bielawski, arch. Maksymilian Majoch z Pracowni Projektowej ART FM
Ruszył nabór zgłoszeń do Konkursu TEORIA i Stypendium PRAKTYKA 2018. Jak co roku Fundacja im. Stefana Kuryłowicza poszukuje śmiałych i nowatorskich tekstów teoretycznych badających relacje architektury i kultury oraz ciekawych i odpowiedzialnych społecznie projektów architektonicznych zmierzających do poprawienia jakości przestrzeni publicznej w Polsce.
23 października 2018 roku w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich, ul. Foksal 2 w Warszawie odbędzie się Dzień Młodego Architekta. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.
20 października 2018 odbędzie się jesienna edycja warsztatów dla studentów architektury. Właśnie ruszyły zapisy na wydarzenie!
Koło Naukowe Studentów Architektury Politechniki Łódzkiej „IX Piętro” serdecznie zaprasza do udziału w 10. edycji Ogólnopolskiego Seminarium Naukowego Studentów Architektury „Łódź U Like – Zobaczyć, dotknąć, doświadczyć, przeżyć, opowiedzieć.”
Jak zawsze zachęcamy studentów architektury do podzielenia się swoimi pasjami, wrażenia, obserwacjami i doświadczeniami z podróży architektonicznych dalekich i bliskich, tych dosłownych i tych w przenośni. Zapraszamy do opowiedzenia o swoich wyjazdach warsztatowych, architektonicznych pasjach i zrealizowanych projektach. Zapraszamy także do uczestników wymiany w ramach programu Sokrates-Erasmus – podzielcie się tym, co ważne w różnych krajach, kulturach, na różnych uczelniach.
Zapraszamy do wzięcia udziału w międzynarodowym konkursie "Viewpoint of the Fjords (VOF) Norway".
Konkurs jest skierowany do studentów i młodych architektów. Pula nagród to ponad 6 tys. euro.
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w V Kongresie Rewitalizacji pt. Systemy rewitalizacji w Polsce: blaski i cienie, który odbędzie się w dniach 3-4 grudnia 2018 r. w Lublinie. Zakres tematyczny V Kongresu Rewitalizacji obejmuje 4 główne sesje tematyczne: Rewitalizacja w kurczących się miastach, Odnowa centrum, Mieszkalnictwo na obszarze rewitalizacji, Rewitalizacja a odnowa wsi.
Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego zaprasza studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej do wzięcia udziału w dwóch konkursach, „Rytm Światła – dom marzeń”oraz „Lampa OLED dla potrzeb rekreacji i turystyki”.
Zapraszamy do wzięcia udziału w Warsztatach Studenckich, które „Architektura & Biznes” organizuje z Politechniką Rzeszowską i Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie.Warsztaty odbędą się we wrześniu w Rzeszowie (4 dni, 24-27.09.2018) i w październiku w Krakowie (4 dni, 1-4.10.2018). Wstęp jest otwarty dla wszystkich studentów architektury i darmowy.
Serdecznie zapraszamy do udziału w II Konferencji Naukowej Doktorantów i Studentów "MIASTO DLA LUDZI – MIASTO JUTRA", która odbędzie się w dniach 9–10 listopada (piątek - sobota) 2018 r. we Wrocławiu, w budynkach kampusu akademickiego Politechniki Wrocławskiej.
Zapraszamy do udziału w Polsko-Brytyjskim Forum Nauki, które odbędzie się w dniach 13 i 14 września w Warszawie.
Zapraszamy na wykład Hansa Karssenberga (STIPO), którego pracownia DAWOS zaprosiła do Warszawy w ramach realizacji projektu "Na_Prawa Ulic". W ramach projektu będą również projektowane i konsultowane społecznie koncepcje przebudowy lub remontu 6 praskich ulic.
Tematem wykładu będzie: „Miasto na poziomie oczu i tworzenie miejsc. Jak kreować obszary miejskie, tworząc miejsca w ludzkiej skali, w których ludzie chcą przebywać i spotykać się, we współpracy ze społecznością wszystkich zainteresowanych stron.”
Zapraszamy do udziału w kolejnej, ósmej konferencji z cyklu „Konserwacja Zapobiegawcza Środowiska”, która odbędzie się 22 października 2018 roku w Instytucie Archeologii UKSW w Warszawie. Temat tegorocznej konferencji brzmi "Dziedzictwo nasze czy obce: sto lat dyskusji w niepodległej Polsce". Głównym jej celem będzie poruszenie zagadnień związanych z tzw. "trudnym" dziedzictwem, należącym do mniejszości etnicznych bądź religijnych dla danego obszaru, a przez to często niezauważanym i pomijanym.
Ankieta została przygotowana przez Dział Badań i Analiz CZIiTT PW.
Szczegółowe informacje oraz ankieta dostępna pod tym adresem:
https://www.cziitt.pw.edu.pl/przyswajanie-informacji-ankieta/