Zapraszamy do udziału w dwóch konkursach organizowanych przez Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego

Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego zaprasza studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej do wzięcia udziału w dwóch konkursach, „Rytm Światła – dom marzeń”oraz „Lampa OLED dla potrzeb rekreacji i turystyki”.

Rozwój innowacyjnych technologii oświetleniowych daje nowe możliwości ale i stawia nowe wyzwania dla producentów sprzętu oświetleniowego. Otwiera to nowe możliwości współpracy pomiędzy projektantami i producentami.Polski Związek Przemysłu pragnie za Pani pośrednictwem zachęcić młodych projektantów i architektów do twórczego włączenia się w proces tworzenia nowych, polskich produktów oświetleniowych.Liczymy na twórczą inwencję młodych ludzi, dając im do wykorzystania nowe, innowacyjne technologie oświetleniowe.Mamy nadzieję, że nasz konkurs przyczyni się do stałej współpracy polskich producentów z polskimi projektantami, sprawi, że adepci uczelni znajdą pracę w dynamicznie rozwijających się polskich firmach. 

Konkursy, „Rytm Światła – dom marzeń” oraz „Lampa OLED dla potrzeb rekreacji i turystyki” skierowane są do studentów oraz młodych architektów i projektantów. 

„Rytm Światła – dom marzeń” to konkurs, którego celem jest wykreowanie projektu domu  z wymyślonymi elementami krajobrazu, formy, struktur architektoniczno-przestrzennych. Konkurs zakłada  przedstawienie detalu architektonicznego lub szczegółu designerskiego, w którego kreowaniu kluczową rolę odgrywa ciekawy sposób oświetlenia światłem sztucznym lub światłem sztucznym i naturalnym. Ważna dla konkursu jest również analiza powiązań światła naturalnego i sztucznego z funkcją i formą  obiektu i jego otoczenia. Konkurs ma na celu wyłonienie i wypromowanie młodych utalentowanych ludzi, którzy wyróżnią się nowatorskim i uwolnionym od rutyny podejściem do światła i opraw oświetleniowych. Organizatorzy konkursu celowo nie wskazują miejsca czy przestrzeni, w której dany projekt oprawy oświetleniowej ma być umieszczony, stąd tytuł konkursu „RYTM ŚWIATŁA…”, aby pozostawić uczestnikom jak najwięcej swobody i uruchomić ich kreatywność.Sponsorem Konkursu jest firma KANLUX, której rozwiązania oświetleniowe należy zastosować przy projektowaniu i kreowaniu „domu marzeń”.Nagrodzone prace zaprezentowane zostaną na wystawie pokonkursowej na Międzynarodowych Targów SWIATŁO 2019 w Warszawie w dniach 13 – 15 marca 2019 r. 

„Lampa OLED dla potrzeb rekreacji i turystyki” -  to kreatywny projekt zakładający zaprojektowanie elementu oświetlenia związanego z rekreacją i turystyką, z wykorzystaniem nowoczesnej technologii OLED. Może to być lampa, może to być detal związany z wystrojem miejsca pracy, może to być aranżacja świetlna całego pomieszczenia, albo miejsca pracy w plenerze, w lesie, na plaży lub np. w wodzie czy kosmosie.Od uczestników konkursu wymaga się, aby projekt był przygotowany w stopniu umożliwiającym realizację prototypu na jego podstawie. W projekcie, jako źródło światła, ma być wykorzystana innowacyjna technologia OLED - panele OLED firmy OLEDWorks.Technologia OLED (Organic Light-Emitting Diode) jest najnowocześniejszą techniką wytwarzania światła i jest alternatywą dla oświetlenia LEDowego. Technologię tę znamy z najnowszej generacji telewizorów, teraz próbuje zagościć w świecie oświetlenia.Panele OLED, ze względu na to, że świecą całą swoją powierzchnią pozwalają na zupełnie nowe możliwości konstruowania opraw oświetleniowych. Prototypy nagrodzonych lamp zostaną zaprezentowane podczas Międzynarodowych Targów SWIATŁO 2019 w Warszawie w dniach 13 – 15 marca 2019 r.

Dla zwycięzców obu konkursów przewidziane są atrakcyjne nagrody pieniężne i nagrody rzeczowe.Wyniki zostaną ogłoszone 13 marca 2019 roku na XXVII Międzynarodowych Targach ŚWIATŁO 2019 w Warszawie.
Wszelkich dodatkowych informacji na temat konkursu udziela Pani Elżbieta Dajer, sekretarz konkursów.Kontakt: e-mail: elzbieta.dajer@agencjasoma.pl, tel: 22 649 76 69.
Regulamin nr. 1 do pobrania: 

Regulamin nr. 2 do pobrania: