Informacje nadesłane
KONKURS DLA MŁODYCH ARCHITEKTÓW - EDYCJA 2024-2025 - ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU
Zachęcamy do wzięcia udziału w XII edycji Konkursu dla Młodych Architektów. Łączna pula nagród wynosi 19 tys. zł. Na Wasze projekty organizatorzy czekają do 14 lutego 2025r.
Warsztaty aac Workshop w Hamburgu i Teksasie - 2-27.06.2025
Zachęcamy do aplikowania na międzynarodowe warsztaty architektoniczne organizowane przez aac Academy for Architectural Culture, które odbędą się w dniach 2-27 czerwca 2025 roku w Hamburgu i w Huston w Teksasie. Zgłoszenia można wysyłać do 10 lutego 2025 roku. Dostępne są stypendia na pokrycie czesnego za warsztaty w Hamburgu i Houston, w tym wszystkich materiałów roboczych. Oferowane jest również bezpłatne zakwaterowanie w Hamburgu i Houston na czas trwania warsztatów.
Architektura & Biznes - Nr 12/2024
Numer 12/2024 miesięcznika „Architektura & Biznes” jest już udostępniony do bezpłatnego pobierana na www.architekturaibiznes.pl
Rekrutacja do Collegium Invisibile
Już 2 grudnia zaczynamy przyjmować zgłoszenia do rekrutacji do Collegium Invisibile. Pierwszy etap rekrutacji potrwa do 26 stycznia 2024 roku.
Konferencja Akustyka w architekturze IV już 28.11 24.
Już 28 listopada 2024 o godz. 9:30 w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie odbędzie się IV edycja konferencji Akustyka w architekturze. Wspólnie z zaproszonymi ekspertami postarają się odpowiedzieć na pytania: jak projektować, by akustyka szła w parze z architekturą? Jakim wyzwaniom w tym obszarze architekci stawiają czoła? Aby wziąć udział w spotkaniu wystarczy zarejestrować się. Wstęp wolny.
Jaka Warszawa przyszłości? 2. etap prac nad strategią rozwoju Warszawy 2040+
Rozpoczyna się 2. etap prac nad strategią Warszawa2040+! Wejdź 3 grudnia na stronę https://um.warszawa.pl/2040+, zapoznaj się z propozycjami celów, kierunków działań i założeń polityki przestrzennej oraz powiedz nam, co o nich myślisz!
Konferencja „M Ia S To - Model, Idea, Struktura, Tożsamość” - 17-19.03.2025
Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej „M Ia S To - Model, Idea, Struktura, Tożsamość”, która odbędzie się 17-19 marca 2025 r., online, na platformie MS Teams. Konferencja poświęcona będzie działalności naukowo-badawczej Pana Profesora dr hab. inż. arch. Zbigniewa Zuziaka i obejmie główne elementy Jego twórczości: przekształcanie, modelowanie struktur miejskich, ich tożsamość, architektura, oraz metody zarządzania rozwojem miast.
Konkurs na architektoniczną nagrodę naukową IARP dla najlepszych prac i publikacji naukowych mających znaczenie dla wykonywania zawodu architekta
Zapraszamy do przesyłania prac w ramach konkursu o Nagrodę Naukową IARP dla najlepszych prac i publikacji naukowych mających znaczenie dla praktycznego wykonywania zawodu architekta. Konkurs dotyczy prac doktorskich i habilitacyjnych, prac naukowych i publikacji o tematyce architektonicznej lub o tematyce architektonicznej. Zgłoszenia przyjmowane są do 28 lutego 2025 roku.
Możliwość podjęcia przez studentów i absolwentów uczelni współpracy przy polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów poszukuje kandydatów na oficerów łącznikowych, koordynatorów oficerów łącznikowych oraz oficerów akredytacyjnych, którzy będą obsługiwać delegacje zagraniczne przyjeżdżające do Polski w okresie trwania polskiej prezydencji w Radzie UE (I połowa 2025 r.). Oferta nawiązania współpracy skierowana jest przede wszystkim do studentów i absolwentów zainteresowanych polityką europejską i dyplomacją, którzy chcieliby zaangażować się w ten ważny dla Polski projekt.
Zaproszenie na spotkanie poświęcone Barbarze Brukalskiej
Zapraszamy na organizowane przez Stowarzyszenie Żoliborzan oraz Towarzystwo Przyjaciół Warszawy wydarzenie poświęcone Barbarze Brukalskiej – architektce, profesor Politechniki Warszawskiej, dizajnerce, wielkiej damie światowej awangardy, żoliborzance w piątek 22 listopada o godzinie 17:00 w Społecznym Domu Kultury (ul. Słowackiego 19a - wejście od strony restauracji Antrakt) oraz w sobotę 23 listopada o godzinie 11:00 spacer przy skwerze Brukalskich od strony ul. Niegolewskiego.
GRA W PLAC. Cykl spotkań poświęconych przyszłości Placu Defilad
Warszawa znajduje się w ekscytującym momencie - po latach debat, planów i wielu (nie) formalnych działań, na Placu Defilad pojawi się zupełnie nowy Plac Centralny. Zastanawiamy się, czym powinien być, dla kogo powinien działać, co powinno się na nim dziać? Czyli - jak robić Plac?
Kolejna edycja Festiwalu Otwartych Pracowni Architektonicznych (18-22.11.2024)
Architektura i Biznes zaprasza w dniach 18-22 listopada na kolejną edycję Festiwalu Otwartych Pracowni Architektonicznych FOPA, który jest wydarzeniem towarzyszącym Międzynarodowemu Kongresowi Ekonomii Wartości Open Eyes Economy.
Nabór na dyplomy FNC 2024 rozpoczęty
Nabór prac do zestawienia dyplomy FNC 2024 właśnie się rozpoczął! Można zgłosić swój dyplom, obroniony w 2023 i 2024 roku — zgłoszenia przyjmowane są do 31 stycznia 2025 roku. Dyplomy FNC to coroczne zestawienie, które ukazuje i promuje najlepsze prace dyplomowe absolwentów uczelni artystyczno-projektowych.
Badanie ankietowe dotyczące wdrażania zasad Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w Kampusie PW
Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wyrażenie opinii w zakresie gospodarki odpadami i surowcami, wirtualizacji produktów i usług oraz wdrażania modelu współdzielenia na terenie kampusu PW. Badanie jest częścią projektu „Mapa Drogowa Transformacji Kampusu PW w kierunku Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (GOZ)” realizowanego ramach konkursu STRATEG PW IV - Zrównoważony rozwój Kampusu PW. Wyniki badania posłużą do stworzenia rekomendacji dla PW z zakresie wdrażania zasad GOZ w Kampusie PW.
Nagroda Prezydenta Miasta za związane z Bydgoszczą prace magisterskie i doktorskie, inżynierskie i licencjackie oraz nagroda dla promotorów prac
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie o nagrodę Prezydenta Miasta na związane z Bydgoszczą prace magisterskie i doktorskie, inżynierskie i licencjackie oraz nagrodę dla promotorów prac obronionych w roku akademickim 2023/2024. Termin zgłaszania prac upływa 06.12.2024 roku (decyduje data wpływu do Urzędu Miasta Bydgoszczy).
Architektura & Biznes - nr 11/2024
Numer 11/2024 miesięcznika „Architektura & Biznes” jest już udostępniony do bezpłatnego pobierania na www.architekturaibiznes.pl
Zaproszenie na 56. Międzynarodową Wystawę Twórczości Architektów do Pałacu Zamoyskich w Warszawie
Koło Plener OW SARP serdecznie zaprasza na wernisaż 56. Międzynarodowej Wystawy Twórczości Architektów do Sali Lustrzanej w Pałacu Zamoyskich przy ul. Foksal 2 w Warszawie, który odbędzie się 12.11.2024 o godzinie 18.30. Wystawa będzie otwarta w komnatach na parterze Pałacu Zamoyskich w dniach 11-22.11.2024 w godzinach 08.00 -18.00
Konferencja RE-KOMPOZYCJA. SZANSA DLA WSPÓŁCZESNYCH MIAST. ARCHITEKTURA. EKOLOGIA. REWITALIZACJA/ 20-21 listopada
Zapraszamy na organizowaną przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki, Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP i Agencja Autorska Trygon konferencję RE-KOMPOZYCJA. SZANSA DLA WSPÓŁCZESNYCH MIAST. ARCHITEKTURA. EKOLOGIA. REWITALIZACJA, która odbędzie się w dniach 20 – 21 listopada 2024 r. w siedzibie OW SARP przy ul. Foksal 2 w Warszawie. Konferencja będzie również transmitowana online w mediach organizatorów.
Saint-Gobain Architecture Student Contest 2025 - Isere Francja
Grupa Saint-Gobain zaprasza do udziału w 20 edycji międzynarodowego konkursu dla studentów architektury. Zadanie konkursowe w edycji 2025 jest zlokalizowane we Francji, w regionie Nord-Isère. Pula nagród wynosi 11500 euro, a rejestracja na stronie międzynarodowej konkursu trwa do 31 marca 2025 r. (termin nadsyłania prac do etapu krajowego).
Warsztaty artystyczne z projektowania przestrzeni w piątek 25 października
W najbliższy piątek, 25 października o godz.19:00, na Madalińskiego 10 wystąpi Diana Lelonek – artystka wizualna i aktywistka zajmująca się relacją człowieka i środowiska. Poprowadzi twórczy warsztat z zakresu Future Thinking pt. „Przyszłość – zapraszam!” poświęcony przestrzeni wokół, który będzie okazją do badania, kreowania, projektowania rozwiązań przyszłości.
Psychoterapia prokrastynacji: badanie fMRI
Zapraszamy do udziału w 5-tygodniowej psychoterapii grupowej online, której celem jest obniżenie prokrastynacji. Sesje terapeutyczne prowadzone przez wykwalifikowanych terapeutów będą odbywały się raz w tygodniu (łącznie 5 spotkań). Psychoterapia będzie odbywać się w listopadzie i grudniu. Psychoterapia jest skierowana do osób, które w tym czasie będą realizowały w ramach studiów długotrwały, wymagający systematycznej pracy projekt w postaci np. pracy magisterskiej/licencjackiej, pracy rocznej, egzaminu obejmującego szeroki zakres materiału. Za udział w badaniu przewidziane jest wynagrodzenie finansowe w wysokości od 200 do 400 zł
Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Glina w architekturze i budownictwie wiejskim” (13-15.11.2024)
Zapraszamy do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „Glina w architekturze i budownictwie wiejskim”, która odbędzie się w Ciechanowcu w dniach 13-15 listopada 2024 roku. Organizatorami konferencji są: Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu oraz Manufaktura Surowe.
Nabór wolontariuszy i wolontariuszek do testowania systemu komunikatów głosowych w nowej siedzibie Muzeum Sztuki Nowoczesnej
Muzeum Sztuki Nowoczesnej ogłasza nabór wolontariuszy i wolontariuszek do testowania systemu komunikatów głosowych w nowej siedzibie przy ulicy Marszałkowskiej 103. To okazja, do odwiedzenia budynku przed jego oficjalnym otwarciem! Testy odbędą się w godzinach wieczornych między 19:00 a 22:00 w dniach 15-17 października 2024 roku.
4FUTUREDAY Dzień Młodego Architekta i Inżyniera 22.X.2024
Już 22 października 2024 odbędzie się kolejna edycja 4FUTUREDAY Dzień Młodego Architekta i Inżyniera Budownictwa. Wydarzenie będzie miało miejsce w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w Warszawie (ul. Foksal 2). Organizatorem 4FutureDay jest miesięcznik Builder. Serdecznie zapraszamy Wykładowców wraz z grupami studentów do udziału w 4FutureDay! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Konkurs „Roca One Day Design Challenge” 2024 – rejestracja do V polskiej edycji już otwarta!
Międzynarodowy konkurs „Roca One Day Design Challenge” powraca do Polski. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się 28 listopada w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego (BUW). Mogą w niej wziąć udział posiadający polskie lub ukraińskie obywatelstwo studenci, młodzi architekci i projektanci. Zadanie konkursowe to stworzenie oryginalnych i innowacyjnych rozwiązań związanych z przestrzenią łazienkową w ciągu zaledwie jednego dnia. Rejestracja do konkursu jest już otwarta, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!