Informacje nadesłane

Konferencja naukowa "Nowoczesność reglamentowana. Modernizm w PRL" - zaproszenie

Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji naukowej „Nowoczesność reglamentowana. Modernizm w PRL”, która odbędzie się w dniach 24-25.10.2024 roku w Muzeum Narodowym w Krakowie.

Konkurs make me! 2024

Informujemy, że trwają przygotowania do 18. edycji Łódź Design Festival, a tym samym do make me! 2024, czyli konkursu na najlepsze pomysły młodych projektantów, do którego nabór trwa do 05.04.2024.

Zaproszenie na wernisaż wystawy „Echa Pragi”

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Echa Pragi, który obędzie się 23.02.2024 r. o godz. 18:00 w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK przy ul. Pasaż Stefana Wiecheckiego „Wiecha” 4. 

Zmiana terminu zgłoszeń na Konferencję i Naukowej "Wspólne Jutro. Środowisko Architektury w Obliczu Wyzwań

Zapraszamy do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. "WSPÓLNE JUTRO. ŚRODOWISKO ARCHITEKTURY W OBLICZU WSPÓŁCZESNYCH WYZWAŃ", organizowanej przez Katedrę Teorii i Projektowania Architektoniczno-Urbanistycznego na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach, która odbędzie się w dniach 12 i 13 marca 2024 w budynku Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach.

Uwaga! Informujemy, że termin nadsyłania zgłoszeń oraz wnoszenia opłat na konferencję "Wspólne Jutro. Środowisko Architektury w Obliczu Wyzwań" został przesunięty na dzień 29.02.2024 r.

Międzynarodowy konkurs studencki „Koncepcja zagospodarowania terenu przy Zamku Ostrogskich-Lubomirskich w Dubnie, Ukraina

Informujemy, że rozpoczyna się międzynarodowy konkurs studencki pt. „Koncepcja zagospodarowania terenu przy Zamku Ostrogskich-Lubomirskich w Dubnie, Ukraina”. Nagrody: I miejsce – 1000 euro; II miejsce – 600 euro; III miejsce – 400 euro. Termin przyjmowania prac konkursowych upływa 30 kwietnia 2024 r. 

Nowy bezpłatny numer miesięcznika „Architektura & Biznes” 2/2024

Zapraszamy do pobierania nowego numeru czasopisma Architektura i Biznes: www.architekturaibiznes.pl/bezplatne-e-wydanie. Temat prowadzący to ARCHITEKTURA PUBLICZNA.

Konkurs na ARCHITEKTONICZNĄ NAGRODĘ NAUKOWĄ IARP DLA NAJLEPSZYCH PRAC I PUBLIKACJI NAUKOWYCH MAJĄCYCH ZNACZENIE DLA WYKONYWANIA ZAWODU ARCHITEKTA

Informujemy, że z dniem 29 lutego 2024 roku, upływa termin składania prac w konkursie na ARCHITEKTONICZNĄ NAGRODĘ NAUKOWĄ IARP DLA NAJLEPSZYCH PRAC I PUBLIKACJI NAUKOWYCH MAJĄCYCH ZNACZENIE DLA WYKONYWANIA ZAWODU ARCHITEKTA.

XI edycja międzynarodowego konkursu architektonicznego International VELUX Award

Firma VELUX zaprasza studentów architektury do udziału w XI edycji międzynarodowego konkursu International VELUX Award. Konkurs odbywa się co dwa lata, a jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na rolę światła naturalnego w architekturze, jako istotnego źródła oświetlenia, energii, dobrego samopoczucia i komfortu. Rejestracja już się rozpoczęła i potrwa do 1 kwietnia 2024 roku.

ULI Hines Student Competition Europe 2024 - międzydyscyplinarny konkurs dla studentów

Urban Land Institute (ULI) i Hines ogłosiły tegoroczną edycję konkursu dla studentów z całej Europy. Konkurs oferuje studentom możliwość tworzenia multidyscyplinarnych zespołów i rozwiązywania złożonych zagadnień z zakresu odpowiedzialnego użytkowania gruntów. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 1 marca 2024 r.

Warsztaty architektoniczno-urbanistyczne Building Back Better

W dniach 22.01-02.02.2024 r. grupa 100 studentów, wykładowców, naukowców i działaczy z Ukrainy, Polski, Szwecji, Irlandii, Norwegii i Wielkiej Brytanii spotka się w Warszawie i we Lwowie weźmie udział w warsztatach architektoniczno-urbanistycznych eksplorujących rozwiązania dla zrównoważonej odbudowy Ukrainy. Osoby studiujące na WAPW są zaproszone do wzięcia udziału w tym dwutygodniowym wydarzeniu, w ramach zaliczenia jednego z seminariów.

Konkurs na logo 70-lecia nawiązania relacji dyplomatycznych pomiędzy Polską a Indiami

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej wraz z Instytutem Polskim w Nowym Delhi mają przyjemność zaprosić studentów kierunków artystycznych do udziału w Konkursie na logo 70-lecia nawiązania relacji dyplomatycznych pomiędzy Polską a Indiami. Konkurs skierowany jest do wszystkich obywateli Polski i/lub Indii, którzy ukończyli 18 rok życia, jednak organizator szczególnie zachęca do udziału studentów kierunków artystycznych. Laureat konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1 000 EUR. Termin zgłaszania prac mija 12 lutego 2024 r.

XV Edycja Konkursu na najlepszą pracę dyplomową związaną z Województwem Zachodniopomorskim

Informujemy, że rusza właśnie jubileuszowa XV edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszą pracę dyplomową tematycznie związaną z Województwem Zachodniopomorskim. Termin zgłaszania prac mija 7 lutego 2024 r.

Zaproszenie na warsztaty grupowe ENHANCE+ w ramach pakietu “Diversity, Impact & Dissemination”

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w interaktywnych warsztatach online 23 stycznia 2024 r. w godz. 14:00-17:00 (CET), podczas których zagłębimy się w inicjatywy związane z pakietem zadań “Diversity, Impact and Dissemination”(zob. FILM) realizowanym w konsorcjum ENHANCE, do którego należy Politechnika Warszawska.

Konkurs Imagining Tomorrow Awards

AUDA / INDIE/ ogłasza pierwszą edycję międzynarodowego konkursu projektowego o nazwie "Imagining Tomorrow Awards"- 2023-2024, który obejmuje architekturę, urbanistykę, urbanistykę i projektowanie krajobrazu. Konkurs ten ma na celu wyróżnienie wyjątkowych projektów, które stawiają czoła najpilniejszym globalnym wyzwaniom, przed którymi stoimy. Od zmian klimatycznych i zrównoważonego rozwoju po opiekę zdrowotną i transport, szukamy odważnych i wizjonerskich projektów, które mają potencjał, aby wywrzeć realny wpływ na nasz świat. 

UWAGA: WPISOWE WYNOSI 20 USD. 

KONKURS DLA MŁODYCH ARCHITEKTÓW - EDYCJA 2023-2024

Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany w ramach programu Builder for the Young Architects, to jeden z najbardziej prestiżowych, ogólnopolskich konkursów, dedykowany studentom, młodym absolwentom wydziałów architektury oraz młodym architektom w ich twórczym, zawodowym rozwoju. W ramach Konkursu zostają wyłonieni autorzy najlepszych prac, cechujących się pomysłowością, otwartością, wysoką jakością projektu, dbałością o detale oraz poprawnością zastosowanych rozwiązań materiałowych i technologicznych. Pula nagród w konkursie wynosi 19 tys zł! Termin zgłaszania prac upływa 14 LUTEGO 2024 r. 

Nowy bezpłatny numer Architektura & Biznes - 12/2023

Zapraszamy do pobrania Architektura i Biznes (link w artykule). Całe wydanie poświęcone jest tematowi RECOVER, które przyświecało tegorocznemu Międzynarodowe Biennale Architektury w Krakowie, którego organizatorem był SARP Oddział Kraków

Premiera książki „Marian Lalewicz. Architekt petersbursko-warszawski” autorstwa prof. Małgorzaty Omilanowskiej-Kiljańczyk

Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA, jako współorganizator spotkania wraz z PAN Muzeum Ziemi, serdecznie zaprasza na premierę książki „Marian Lalewicz. Architekt petersbursko-warszawski” autorstwa prof. Małgorzaty Omilanowskiej-Kiljańczyk. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu „Architekci i urbaniści Warszawy XX wieku w willi Bohdana Pniewskiego” realizowanego przez PAN Muzeum Ziemi w Warszawie. Gospodarzami spotkania są Anna Piontek dyrektorka PAN Muzeum Ziemi oraz prof. Stefan Jackowski.

Premiera wydanej przez Instytut Polonika książki odbędzie się 23 listopada 2023 r. o godz. 17:00 w willi Bohdana Pniewskiego (al. Na Skarpie 27).

Nowy bezpłatny numer Architektura & Biznes - 11/2023

Zapraszamy do do pobierania najnowszego bezpłatnego numeru miesięcznika Architektura & Biznes: GRA O MIASTO 11/2023. W numerze m. in. co i jak zrobić, żeby w GRZE O MIASTO wygranymi ostatecznie byli mieszkańcy i lepsza przestrzeń. Dyskusja toczy się wokół raportu "Wzmocnienie czynnika społecznego i merytorycznego w kształtowaniu przestrzeni miejskiej" — całość dostępna w numerze.

Konkurs proHolz Student Trophy: można już zgłaszać projekty konkursowe

Pomysł na rozbudowę i modyfikację zabudowy Wiednia to zadanie, które ma zainspirować uczestników otwartego konkursu proHolz Student Trophy24 do jak najlepszego wykorzystania zalet i możliwości nowoczesnego budownictwa drewnianego. Najlepszy projekt otrzyma 3000 euro, przewidziane są również nagrody w wysokości 1000 euro dla wyróżnionych projektów. Prace przyjmowane będą do 1 marca 2024 roku.

Wystawa "Layers" biura JEMS Architekci w Berlinie

Mamy przyjemność zaprosić na wystawę pracowni JEMS Architekci w Architektur Galerie Berlin, która odbędzie się w dniach 03.11 – 09.12.2023 r. przy Karl-Marx-Allee 96 w Berlinie

Warsztat Młodego Architekta - rejestracja do edycji 2023

Zapraszamy na Warsztat Młodego Architekta, organizowany przez Builder Polska wraz z firmą Tremco oraz pracownią APA Wojciechowski, partnerami programu Builder for the Young Architects. Wydarzenie odbędzie się 27 października 2023 roku o godz. 11:00 w siedzibie firmy Tremco, ul. Marywilska 34, budynek C1, II piętro, Warszawa

Architektki - ruszył nabór do projektu

Architektki w Zodiaku to projekt, którego celem jest odkrywanie historii warszawskich architektek i reinterpretacja ich dorobku przez międzypokoleniowe zespoły. Do 31 października 2023 roku trwa nabór młodych uczestniczek – architektek. 

Konkurs Drewno w Architekturze 2023

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Wydział Architektury Politechniki Białostockiej na najlepsze prace magisterskie z wykorzystaniem drewna. Termin nadsyłania prac mija 20 października 2023 roku!

Zaproszenie na konferencję Medycyna w architekturze 24.10.23.

Zapraszamy 24 października 2023 na godz. 9:00 do Centrum Olimpijskiego w Warszawie na konferencję Medycyna w architekturze. Nowe trendy w projektowaniu szpitali i obiektów medycznychWstęp wolny.

Konkurs dla studentów || Design For Future

Informujemy o drugiej edycji konkursu "Design For Future", organizowanego przez Polską Izbę Przemysłu Targowego. Jego celem jest promowanie innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań architektonicznych w branży wystawienniczej i eventowej, z naciskiem na wysoką jakość usług, strategię zero netto emisji CO i podkreślenie roli targów w rozwoju firm i produktów.