Aktualności
WAŻNA INFORMACJA - Zajęcia poniedziałkowe odbędą się w środę 8.01.2025
"3. pkt 2) W semestrze zimowym: w dniu 8 stycznia 2025 r. (środa) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w poniedziałek” – zgodnie z §1 ust. 3 pkt 2) Zarządzenia nr 23/2024 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 24 kwietnia 2024 r. w sprawie ustalenia szczegółowego harmonogramu roku akademickiego 2024/2025.
Łukasz Stępnik i Milena Trzcińska wśród autorów zwycięskiej koncepcji na modernizację narożnika Parku Świętokrzyskiego!
W konkursie na koncepcję modernizacji terenu w południowo-wschodnim narożniku Parku Świętokrzyskiego zwyciężył zespół Studio Widoki Łukasz Stępnik i Lawa Pracownia Architektury Krajobrazu Łukasz Kowalski z Warszawy! Jesteśmy niezwykle dumni, że w zespole autorskim tego ważnego dla miasta projektu znalazł się prowadzący zajęcia na naszym wydziale Łukasz Stępnik oraz nasza doktorantka Milena Trzcinska!
Wypożycz sobie prezent na Święta! - Biblioteka WAPW zaprasza!
Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej świątecznej akcji promocyjnej! W tym magicznym okresie, Biblioteka Wydziałowa pragnie podarować Wam wyjątkowy prezent – książki, które rozgrzeją Wasze serca i umysły. Odwiedź naszą bibliotekę w dniach od 16 grudnia do 20 grudnia. Wybierz jedną z świątecznie zapakowanych książek niespodzianek. Zapraszamy!
Zgłoszenia na kurs ENHANCE "Inclusive Innovation: CO-CREATION OF SMART CITY LIVING LABS" - DEADLINE 10.01.2025
W imieniu konsorcjum ENHANCE, do którego należy PW, informujemy o Interdyscyplinarnych zajęciach projektowych dla studentów z uczelni ENHANCE: INCLUSIVE INNOVATION: CO-CREATION OF SMART CITY LIVING LABS.
Specjalność AW - zadanie rekrutacyjne (DEADLINE 16.12.2024)
Zakład Projektowania i Teorii Architektury wraz z Pracownią Architektury Współczesnej, Wnętrz i Form Przemysłowych zapraszają do zapisów na specjalność magisterską: Specjalność AW - Wnętrza i Formy Przemysłowe w Architekturze i Urbanistyce. Termin przesyłania zadania rekrutacyjnego mija 16 grudnia 2024 r.
Procesy projektowe w obiektach i zespołach zabytkowych - nowe międzyuczelniane studia podyplomowe!
Rozpoczynamy rekrutację na nowy kierunek studiów podyplomowych na naszym wydziale, powstały we współpracy z Wydziałem Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej: Procesy projektowe w obiektach i zespołach zabytkowych. Rozpoczęcie 1 edycji - 1 marca 2025, zgłoszenia przyjmowane są do 7 lutego 2025. Serdecznie zapraszamy!
Nasi studenci zajęli III miejsce w konkursie "Roca One Day Design Challenge"!
Miło nam poinformować, że studiujący na naszym wydziale Katarzyna Milewska i Adam Dziedzic zajęli III miejsce w polskiej edycji konkursu "Roca One Day Design Challenge", w której brało udział ponad 400 studentów! Wyzwanie dotyczyło zaprojektowania innowacyjnego rozwiązania do łazienki, wspierającego osobisty dobrostan użytkownika.
Zapisy do szkoły wiosennej “Gender and Diversity in Science, Technology and Society (STS)" w ramach ENHANCE - DEADLINE 17.01.2025
Informujemy o trwających zapisach do szkoły wiosennej "Gender and Diversity in Science, Technology and Society (STS)"organizowaną przez Politechnikę w Berlinie w ramach mikroprogramu edukacyjnego ENHANCE (do 9 ECTS) - DEADLINE 17.01.2025
Pawilon Przyszłości na wiosnę stanie w nowy miejscu!
Projekt Pawilonu Przyszłości powstały z inicjatywy prof. arch. Anny Marii Wierzbickiej w ramach zajęć specjalności A3 Architektura Technologii i Struktury - Kontekstu i Znaczenia latem stanął w Łazienkach Królewskich. Właśnie trwają prace nad jego przeniesieniem i dostosowaniem do nowej lokalizacji – Domu dla Bezdomnych prowadzonego przez Wspólnotę Chleb Życia siostry Małgorzaty Chmielewskiej w Warszawie. W inicjatywę zaangażowani są studenci i prowadzący z naszego wydziału, a także architekci z biura XYstudio
Zakończenie projektu SON - udostępniamy zbiory Biblioteki WAPW w katalogu Biblioteki Cyfrowej PW
Miło nam poinformować, że we współpracy z Biblioteką Główną PW zakończyliśmy projekt mający na celu opracowanie i udostępnienie unikatowego zbioru Biblioteki WAPW. W jego ramach skatalogowano 1073 pozycji, a następnie umieszczono w Bibliotece Cyfrowej PW. W kolekcji znajdują się m.in. unikatowe książki i broszury z czasów przedwojennych, diapozytywy przedstawiające miasta w USA i Europie pierwszej połowy XX wieku, prace Zygmunta Kamińskiego, rysunki Jana Matejki, a także fotografie małżeństwa Wejchertów i Władysława Jastrzębskiego oraz wiele innych prac plastycznych, książek czy opracowań. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z tymi ciekawymi materiałami!
Projekt NAWA PROM PW 2024
Szkoła Doktorska Politechniki Warszawskiej ogłasza nabór wniosków w I konkursie w ramach projektu NAWA PROM PW 2024. Program dotyczy finansowania krótkookresowej wymiany akademickiej, czyli wyjazdów o długości od 5 do 30 dni zarówno dla pracowników, jak i doktorantów.
Spotkanie z Krzysztofem Górnickim z pracowni Foster&Partners - 4.12.2024
Biuro Karier PW startuje z nowym cyklem „Absolwent na świecie”, oferującym unikatowe, kameralne spotkania z wybitnymi absolwentami Politechniki Warszawskiej. Mamy przyjemność zainaugurować ten cykl spotkaniem na WAPW, które odbędzie się 4 grudnia o godzinie 12:00. Naszym gościem będzie architekt Krzysztof Jakub Górnicki - senior partner w pracowni Foster&Partners.
Pamięci profesora Marka Świerczyńskiego
Dnia 28 listopada 2024 roku odszedł z naszego grona Kolega Marek Świerczyński, architekt o niepospolitych zaletach twórczych.
Łączyły nas szczególne więzy przyjaźni i zainteresowań zawodowych. Od wielu lat kierował Pracownią Projektowania Zespołów Mieszkaniowych na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Wypada podkreślić, że nigdy nie odczuwaliśmy Jego „szefowania”. Traktował nas jak kolegów, których łączy pasja architektury oraz przekazywanie wiedzy i doświadczeń zawodowych młodzieży studiującej. Wspólnie tworzyliśmy „drugi dom” dzieląc się nie tylko informacjami o dorobku twórczym, ale także naszymi zainteresowaniami i życiem osobistym.
Jego pasją było projektowanie, ale też praca dydaktyczna.
Był autorem i współautorem wielu zrealizowanych świetnych projektów oraz laureatem konkursów architektonicznych.
Jego wyjątkowe projekty to m.in.:
- siedziba banku ING przy Pl. Trzech Krzyży w Warszawie po wygranym konkursie na wschodnią pierzeję placu i dyplom uznania przyznany w konkursie „Życie w Architekturze” za realizację obiektu;
- zespół budynków apartamentowych przy ul. Książęcej w Warszawie, za który jako współautor otrzymał Nagrodę Ministra Infrastruktury za „wybitne osiągnięcia twórcze
w architekturze w 2001”;
- modernizacja i rozbudowa budynku ambasady Ukrainy w Warszawie.
Za projekt siedzibę Agory w Warszawie jako współautor otrzymał II nagroda w konkursie architektonicznym, a za projekt konkursowy rozbudowy Sejmu RP otrzymał wyróżnienie.
Zawsze gromadził wokół Siebie liczne grono studentów podczas zajęć z projektowania architektonicznego. Był też promotorem wielu dyplomowych prac magisterskich i inżynierskich, które zawsze charakteryzowały się walorami naukowymi i ujmującą formą architektoniczną projektowanych obiektów.
Marku, pozostaniesz we wdzięcznej pamięci kolegów, którzy mieli okazję i przywilej z Tobą współpracować.
Odpoczywaj w pokoju!
Waldemar Bezpałko, Jacek Parczewski, Stanisław Karłowski,
Jacek Wciślak, Michał Brutkowski
Rekrutacja na specjalność A3 - Architektura Technologii i Struktur - budowa „Pawilonu Wspólnoty”.
Proszę o przesłanie portfolio (maks. 15 stron w formacie PDF) oraz jednej strony listu motywacyjnego.
Termin do 12.12.2024 do godziny 24.00 na adres: anna.wierzbicka@pw.edu.pl
Tytuł e-maila: Rekrutacja A3/2024
Zapraszamy wszystkich serdecznie,
Anna Maria Wierzbicka wraz z zespołem.
Specjalność AiU2 - spotkanie informacyjne 3.12.2024
Zespół Katedry Urbanistyki i Gospodarki Przestrzennej serdecznie zaprasza na prezentację specjalności magisterskiej AiU2 Miasto jako Miejsce do Życia. Spotkanie odbędzie się w trybie hybrydowym, ale najchętniej w sali 103: wtorek, 3 grudnia, godz. 16.30. Poznacie też niektórych naszych (zdolnych) absolwentów.
Zaproszenie na seminarium naukowe w ramach projektu CyberSeminars
Wydział Administracji i Nauk Społecznych zaprasza we wtorek, 3 grudnia br. o godz. 16.00 na seminarium naukowe w ramach projektu CyberSeminars.
Specjalność AI - spotkanie informacyjne 2.12.2024 (Aktualizacja - transmisja online)
Zespół Architecture for Society of Knowledge i Katedra Projektowania Architektonicznego zapraszają na prezentację specjalności Architektura Informacyjna. Spotkanie informacyjne odbędzie się 2 grudnia 2024 roku o godzinie 14:00 w sali 101. Opowiemy na nim o planowanych zajęciach, przedstawimy zespół i określimy zasady rekrutacji.
[AKTUALIZACJA]: Spotkanie będzie transmitowane online
Specjalność DA - spotkanie informacyjne 3.12.2024
Serdecznie zapraszamy do zapisów na specjalność magisterską DA - Dziedzictwo Architektoniczne - projektowanie w środowisku kulturowym Spotkanie informacyjne odbędzie się 3 grudnia o godz. 17:30 w sali 101.
III nagroda w konkursie na rozbudowę Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu dla zespołu z udziałem prof. Grochulskiego!
Miło nam poinformować, że zespół w składzie którego był m.in. prof. Jerzy Grochulski z naszego wydziału, zdobył III nagrodę w konkursie realizacyjnym na projekt rozbudowy istniejącego zespołu budynków Wielkopolskiego Centrum Onkologii o budynek Ambulatoryjnej Onkologii, Profilaktyki, Diagnostyki Molekularnej i Obrazowej przy ul. Garbary w Poznaniu. Gratulujemy!
Specjalność A1 - spotkanie informacyjne 2.12.2024
Zapraszamy na spotkanie informacyjne specjalności A1 Architektura Idei – Laboratorium Architektury, które odbędzie się w poniedziałek 2 grudnia o godz. 18.30 w sali 101 oraz online.