Aktualności
Ochrona dziedzictwa wsi warmińsko-mazurskiej w aspekcie społecznym i kulturowo-przestrzennym - spotkanie interdyscyplinarne ze studentami UW
Dnia 16.05.2024 roku w Pawilonie Wystawowym, w trakcie wystawy prac z Architektury i Planowania Wsi na sem. 6; r.a. 2023/24 odbyło się interdyscyplinarne spotkanie między z studentami WAPW a studentami Uniwersytetu Warszawskiego w ramach zajęć prowadzonych przez dr hab. Magdalenę Łukasiuk na kierunku Studia Miejskie UW.
Święto WAPW - podsumowanie uroczystej części wydarzenia
Tydzień temu obchodziliśmy Święto WAPW! Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z uroczystej części tego wydarzenia.
Zespół PW w konkursie architektoniczno-inżynierskim Stowarzyszenia Producentów Betonów
W dniach 14-16.05.2024 r. zespół Politechniki Warszawskiej wziął udział w Maratonie BIM, którego częścią była prezentacja projektu konkursowego w ramach drugiej edycji ogólnopolskiego architektoniczno-inżynierskiego konkursu pod nazwą: „DWA OBLICZA JEDNA PRZYSZŁOŚĆ”. Zadaniem uczestników konkursu był Projekt koncepcyjny architektoniczno-inżynierski nowoczesnego centrum technologicznego wraz z kompleksem biurowym, będącym siedzibą Stowarzyszenia Producentów Betonów, na działce w Porcie Żerańskim w Warszawie.
Panel dyskusyjny: WARTOŚĆ PRACY ARCHITEKTA 2.0 - JAK UCZYĆ? Relacja i zapis wideo z wydarzenia
15 maja 2024 toku na naszym wydziale obył się drugi panel dyskusyjny z cyklu „Wartość pracy architekta”. Tym razem tematem dyskusji było to, jak powinno się uczyć architektury. Do debaty zaprosiliśmy troje wybitnych dydaktyków związanych z naszym wydziałem: prof. arch. Ewę Kuryłowicz, prof. arch. Krystynę Solarek i arch. Michała Sikorskiego. Moderatorem rozmowy był dr arch. Artur Filip. Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej i zapisu wideo z wydarzenia.
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Aleksandra Przywózka
4 czerwca 2024 r. godz. 15:00, audytorium im. Stanisława Noakowskiego
Wystawa "Klub 85" na WAPW - 22.05.2024 r.
Specjalność AW - architektura wnętrz serdecznie zaprasza na wystawę prac studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej z lat 80. Wystawa "KLUB 85'” zabiera zwiedzających w podróż do lat 80. i 90., prezentując prace studentów architektury. Wydarzenie odbędzie się w dniu 22 maja 2024 roku o godzinie 13.00 w budynku WAPW, w Klubie Studenckim na poziomie -1. Wystawa organizowana jest przez studentki i studentów specjalności AW - architektura wnętrz WAPW.
Jakie są koszty :W mieście? - podsumowanie inauguracji trzeciej edycji Projektu :W Centrum
Czy kształtując dzisiejszą Warszawę i dokonując codziennych wyborów dotyczących naszego wielkomiejskiego życia, kierujemy się krótkowzrocznymi cenami czy zrozumieniem perspektywicznych kosztów? Czy umiemy spojrzeć poza horyzont precyzyjnych bilansów ekonomicznych i dostrzec koszty, które nasze miejskie życie i miejskie inwestycje niosą za sobą w przyszłość? Na ile świadomi jesteśmy ponoszonych kosztów i na ile gotowi jesteśmy przyznać wprost, że je ponosimy? Odpowiedzi na te pytania szukają kuratorzy projektu :W CENTRUM, który w tegorocznej edycji poświęcony jest zagadnieniu KOSZTÓW.
Projekt Sunglider z międzynarodową nagrodą A’Design Award!
Serdecznie gratulujemy dziesiątej już nagrody, którą zdobył Sunglider – projekt cyrkularnej kolejki, który współtworzą pracownicy, studenci i absolwenci WAPW oraz projektanci z Osnabruck. Projekt otrzymał prestiżową nagrodę Silver A’Design Award w kategorii: Vehicle, Mobility and Transportation Design Category, 2023 - 2024.
Święto WAPW | WAPW Celebration
Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej serdecznie zaprasza na Święto WAPW w dniu 25 maja 2024 roku.
The Dean of the Faculty of Architecture at the Warsaw University of Technology cordially invites you to the WAPW Celebration on May 25th, 2024.
Dzień Turcji na PW - 21.05.2024 r.
21 maja 2024 roku zapraszamy na Dzień Turecki na PW organizowany przez Centrum Współpracy Międzynarodowej - Biuro Studentów Zagranicznych. Wydarzenie jest współorganizowane przez Ambasadę Turcji w Warszawie oraz studentów PW z Turcji. W spotkaniu wezmą udział Prorektor ds. Studenckich PW prof. dr hab. inż. Robert Zalewski oraz Ambasador Republiki Turcji w Warszawie Pan Rauf Alp Denktaş. Formularz uczestnictwa należy wypełnić do 14 maja 2024 r.
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Paweł Grodzicki
21 maja 2024 r. godz. 13:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego
Panel dyskusyjny: WARTOŚĆ PRACY ARCHITEKTA 2.0 - JAK UCZYĆ? - 15.05.2024 r. godz. 18:00, s. 103
Zapraszamy na drugą edycję panelu dyskusyjnego, pt. WARTOŚĆ PRACY ARCHITEKTA 2.0 - JAK UCZYĆ? Wydarzenie odbędzie się w środę 15 maja 2024 o godzinie 18:00 w audytorium 103 Gmachu WAPW, ul. Koszykowa 55. Paneliści: prof. arch. Ewa Kuryłowicz, prof. arch. Krystyna Solarek, arch. Michał Sikorski, moderator: dr arch. Artur Filip
Zajęcia piątkowe odbędą się w środę 15.05.2024 r.
Informujemy, że w dniu 15 maja 2024 r. (środa) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w piątek – zgodnie z §1 ust. 4 Zarządzenia nr 28/2023 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 30 maja 2023 r. w sprawie ustalenia szczegółowego harmonogramu roku akademickiego 2023/2024. Jednocześnie przypominamy, że 17 maja 2024 r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć (Juwenalia).
Konflikt czy symbioza? Neurologiczne podłoże relacji między pokoleniami w środowisku akademickim - spotkanie z prof. Markiem Kaczmarzykiem
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką najnowszych osiągnięć nauki w obszarze Neurodydaktyki na spotkanie z profesorem Markiem Kaczmarzykiem we wtorek 14 maja o godzinie 17.15 w audytorium im. Stanisława Noakowskiego, sala 103.
Debata na WAPW: Przywoływanie pamięci: Debata o różnorodnych formach upamiętnień w przestrzeni publicznej - 8.05.2024
8 maja 2024 roku o godzinie 18:00 zapraszamy na nasz wydział na debatę pt. Przywoływanie pamięci: Debata o różnorodnych formach upamiętnień w przestrzeni publicznej, towarzyszącą wystawie Rzeczy z podziemnego miasta. Architektoniczne wizje wokół upamiętnienia Miłej 18. Debata będzie poświęcona wyzwaniom związanym z upamiętnianiem nieodległej przeszłości. Wydarzenie organizujemy wspólnie z Muzeum Getta Warszawskiego / Warsaw Ghetto Museum.
Zapisy na studia na Wydziale Architektury PW odbywają się w dniach 29.04.-24.05.2024 r.
Drodzy Kandydaci, informujemy, że rusza rejestracja na studia na naszym wydziale! Zapisy trwają w dniach 29 kwietnia - 24 maja 2024 roku i prowadzone są na trzy kierunki: jednolite magisterskie w języku polskim, I stopnia w języku angielskim i II stopnia w języku angielskim (Architecture for Society of Knowledge). Jednocześnie informujemy, że zapisy nowy kierunek studiów II stopnia w języku angielskim - Urban Redefinition Based Studies, rozpoczną się 1 sierpnia 2024 roku.
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Piotr Gleń
14 maja 2024 r. godz. 13:30, audytorium im. Stanisława Noakowskiego
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Emilia Dudzińska
7 maja 2024 r. godz. 13:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego
Park Akcji „Burza” zdobył Grand Prix w 10 edycji konkursu „Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy”!
Park Akcji „Burza” w Warszawie, autorstwa pracowni TopoScape i Archigrest, nad którym pracowali prowadzący i studenci naszego wydziału, zdobył Grand Prix w 10 edycji konkursu Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy, a także nagrodę w kategorii projektowanie przestrzeni publicznej oraz nagrodę za rozwiązania proekologiczne! Serdecznie gratulujemy!
Timelessness of Glass workshop in Venice, Badoer 2-3.05.2024
We are pleased to hereby announce the Timelessness of Glass workshop in May 2024. The workshop is led by Prof. Maria Antonia Barucco (Iuav) and Anna Lorens (WAPW). We are honoured to be part of a beautiful initiative to revive the technology and craftsmanship of glass in architecture and design.
QUESTIONNAIRE — LEARNING IN THE ENGLISH-MEDIUM COURSES
Dear Students of Architecture in English (ASK, IDEAS, and Foreign Exchange Programs)! Please fill out the questionnaire concerning your beliefs and needs regarding Universal Design for Learning in the English-medium courses in which you are enrolled (including ASK, IDEAS, and Foreign Exchange Programs). The questionnaire will be open until April 26. Here is the link: https://forms.office.com/e/nEFdUYBxvU
"Rzeczy z podziemnego miasta. Architektoniczne wizje wokół upamiętnienia Miłej 18" - wystawa na WAPW w dniach 18.04.-16.05.2024 r.
W ramach obchodów 81. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim 18 kwietnia wraz z Muzeum Getta Warszawskiego otwieramy wystawę „Rzeczy z podziemnego miasta. Architektoniczne wizje wokół upamiętnienia Miłej 18”. Potrwa ona do 16 maja i w tym czasie będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-19:00 w sali wystawowej przy wejściu do gmachu WAPW.
Zapisy na szkołę letnią ENHANCE "Plotting Sustainability" na Politechnice w Berlinie - DEADLINE 12.05.2024
W imieniu Centrum Współpracy Międzynarodowej PW i konsorcjum ENHANCE, do którego należy Politechnika Warszawska informujemy o trwających zapisach na szkołę letnią ‘Plotting ustainability’ organizowaną w ramach ENHANCE przez Politechnikę w Berlinie (TU Berlin). Termin składania wniosków mija 12 maja 2024 r.
„Mikroskopia bez znaczników” (grant ERC) - seminarium 18.04.2024
Centrum Studiów Zaawansowanych PW zaprasza na ogólnouczelniane seminarium naukowe Horyzonty Dyscyplin Nauki pt. „Mikroskopia bez znaczników” (grant ERC), które odbędzie się online 18 kwietnia 2024 r. o godz. 16.15 na platformie TEAMS.
Wykład Dhiru Thadani'ego pt. "Traditional Town Planning versus Modern Practice"
W środę 17 kwietnia 2024 r. o godz. 16:15 w auli 103 na WAPW odbędzie się wykład Dhiru Thadani'ego, prezesa Kongresu Nowego Urbanizmu, oddział w Washington DC, zatytułowany Traditional Town Planning versus Modern Practice. Wydarzenie organizowane jest przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej i Towarzystwo Urbanistów Polskich.