Laureaci konkursu Generalnego Konserwatora Zabytków i Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków

Komisja Konkursowa, która pracowała w dniach 15-22 listopada 2021 r. rozstrzygnęła Konkurs Generalnego Konserwatora Zabytków i ZG Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków na najlepsze prace studialne, naukowe oraz popularyzatorskie, dotyczące ochrony zabytków i muzealnictwa - edycja 2021. Wśród laureatów znaleźli się absolwenci naszego Wydziału.

Na Konkurs wpłynęło 47 prac, wśród których znalazły się:

• 8 doktorskich,
  • 29 magisterskich
  • 1 inżynierska
  • 4 wieńczące studia podyplomowe
  • 5 opracowań naukowych,

z następujących uczelni i instytucji: ASP Kraków - 9, Politechnika Krakowska - 9, ASP Warszawa – 8, Politechnika Warszawska – 6, UMK Toruń – 3, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach – 3, Uniwersytet Jagielloński – 2, Uniwersytet w Bydgoszczy – 2, Politechnika Wrocławska – 1, Instytut Kaszubski w Gdańsku - 1, Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej – 1, Muzeum w Gliwicach – 1, Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego – 1.

Wśród laureatów znaleźli się absolwenci naszego Wydziału:

Autor: mgr inż. arch. Karol Argasiński
tytuł Reinterpreting conservation and management methods of build heritage with Historic Building Information Modelling, based on restoration processes of Court-Park Establishment in Tryńcza, for social purpose.
promotor prof. dr hab. inż. arch. Małgorzata Rozbicka
Autor: mgr inż. arch. Paulina Pawlikowska (Pernak)
tytuł Architektura modernistyczna jako środowisko działań modernizacyjnych. Rewaloryzacja łaźni solankowych w Ciechocinku.
promotor dr hab. inż. arch. Jan Słyk, prof. PW

Autor: dr Anna Mistewicz
tytuł Most Kierbedzia w Warszawie
rodzaj praca doktorska
promotor dr hab. inż. arch. Piotr Molski, prof. PW
współpromotor dr hab. inż. Barbara Rymsza, prof. IBDiM
Autor: mgr inż. arch. Monika Anna Węgierek
tytuł Współczesne kierunki transformacji przestrzeni śródmiejskiej w Warszawie. Wczoraj, dziś i jutro Pasażu "Wiecha" w kompleksie urbanistycznym Ściany Wschodniej.
promotor         prof. dr hab. inż. arch. Małgorzata Rozbicka
Autor: mgr inż. arch. Zofia Wróblewska
tytuł Wyszkowska Fabryka Mebli: drugie życie obiektów przemysłowych doby powojennego modernizmu.
promotor         dr hab. inż. arch. Grzegorz Rytel

Więcej informacji: http://www.skz.pl/skz_files/nagrody/konkurs_gkz_laureaci_2021.php