Studenci Wydziału Architektury nagrodzeni w "Konkursie dla Młodych Architektów"

W zeszłym tygodniu odbyła sie Gala Builder of the Future. W trakcie wydarzenia odbyło się wręczenie nagród w konkursie "Konkurs dla Młodych Architektów". Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Jedno z pierwszych miejsc zostało przyznane studentom naszego wydziału: Piotr Łabęda i Aleksandra Przywózka
Nagrodę zdobyli w kategorii Rekreacja wodna w mieście zwycięską pracą SPA W RYBNIKU.

Oprócz tej nagrody, także dwa wyróżnienia przypadły dla studentów WAPW: Zuzanna Żołnierczyk za Zespół Basenowy w Inowrocławiu, oraz Aleksandra Kopania za Pływalnię w Inowrocławiu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z gali oraz zwycięskiego projektu.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę wydarzenia: http://buildercorp.pl/…/konkurs-dla-mlodych-architektow-v-…/

Projekt Spa w Rybniku

- Piotr Łabęda i Aleksandra Przywózka

Celem nowo powstałego zagospodarowania terenu jest powiązanie przestrzenne istniejącego hotelu, nowego budynku SPA, terenów sportowych oraz stawów. Na bazie istniejącej komunikacji powstała nowa siec ścieżek oraz nowy program funkcjonalny składający się z ponad 20 obiektów wypoczynkowo-sportowych. Linia brzegowa trzech stawów została uregulowana, w przestrzeni po istniejącej niecce zaproponowano naturalne kąpielisko biotopowe. Pozostałe stawy zachowają swój naturalny charakter. Proponujemy również wprowadzenie restauracji w głębi terenu, tak aby ożywić to miejsce. Byłby to obiekt unikatowy w skali kraju, który pomógłby w promocji ośrodka i zyskaniu popularności turystycznej.

Dzięki schowaniu budynku częściowo w ziemi zachowaliśmy widok na park dla wszystkich gości hotelowych, a baseny SPA znalazły się na poziomie lustra wody co zapewnia ich użytkownikom niezwykły kontakt z przyrodą. Zależało nam na tym, aby była to architektura związana z otoczeniem, prosta, nie epatująca wielością form i materiałów. Staraliśmy się używać naturalnych materiałów, takich jak drewno oraz kamień i cegła w ciemnej tonacji, które mają swoim odcieniem i strukturą przywoływać na myśl dawny industrialny, szaro-czarny charakter Rybnika. Idea kształtowania przestrzeni wewnątrz polega na swobodnym rozrzuceniu prostopadłościennych boxów. Umożliwia to swobodne przemieszczanie się pomiędzy nimi podobnie jak woda, która opływa dookoła kamienie dając użytkownikom poczucie przenikania się przestrzeni.