Studenci naszego Wydziału - Marianna Rybarczyk, Mateusz Mościcki i Michał Skurzewski - nagrodzeni w konkursie!

Serdeczne gratulacje dla Marianny Rybarczyk, Mateusza Mościckiego i Michała Skurzewskiego - studentów naszego Wydziału, którzy zajęli pierwsze miejsce w konkursie „Koncepcja Architektoniczna Szkoły Podstawowej i Liceum na działce gminnej w Jabłonnie”.

Wyniki zostały ogłoszone w środę 14 października. Projekt okazał się najlepszy spośród 23 prac nadesłanych na konkurs.

Opis od autorów: "Główną ideą projektu było powstanie szkoły skonstruowanej z trzech modułów nauczania – klas 1-3, klas 4-8 szkoły podstawowej oraz liceum, a także dwóch części wspólnych które tworzą reprezentacyjne serce całego obiektu. Dodatkowo funkcje sportowe, biblioteczne i żywieniowe zostały zaprojektowane tak, aby stanowiły odrębną część od modułów nauczania. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikamy sytuacji, w której lokalna społeczność narusza prywatność i funkcjonowanie młodzieży szkolnej oraz nauczycieli, natomiast zachowujemy możliwość korzystania lokalnej społeczności z dodatkowych funkcji obiektu. Dodatkowo takie rozwiązanie pozwala podzielić ten projekt na dwa zasadnicze etapy budowy: dwóch modułów szkoły podstawowej wraz z funkcjami uzupełniającymi i modułu licealnego wraz z towarzyszącą strefą reprezentacyjną i komunikacyjną"

Wyróżnienie otrzymał zespół w składzie:
Stanisław Bulak (student PW)
Danuta Olszak (student PW)

Więcej informacji o nagrodzonych: https://www.jablonna.pl/aktualnosci/944