Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Culture Stations

Serdeczne gratulacje dla zespołu Julia Bujak, Maria Paczóska, Ezgi Sopaoglu oraz Aleksandra Warowna (studentek naszego Wydziału), które otrzymały wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Culture Stations YAC!

Infrastruktura kolejowa od dawna jest zaniedbywana, ponieważ ta forma transportu, która została uznana za przestarzałą i niezgodną z tempem współczesności. Jak więc możemy wykorzystać tą infrastrukturę na nowo? Na to pytanie stara się odpowiedzieć projekt Colors of Elini.

Projekt Colors of Elini zajmuje się wykorzystaniem stacji kolei wąskotorowej w małej miejscowości położonej na Sardynii przekształcając ją w centrum lokalnej kultury.

Zgłoszone na konkurs projekty oceniało międzynarodowe jury w składzie: David Telerman (Atelier David Telerman), Ricardo Bofill (Ricardo Bofill Taller De Arquitectura), Marijn Schenk (Next Architects), Giuseppe Zampieri (David Chipperfield Architects Milano), Edoardo Tresoldi, Paola Candiani (FAI), Stefania Aru (Sardynia), Antonio De Rossi (Politechnika Turyńska), Alessandra Casu (Uniwersytet w Sassari), Monica Stochino (MIBAC), Mario Luigi Carcassi (Sardynia), Agostino Cicalò (Izba Handlowa, Przemysłu, Rękodzieła, Rolnictwa Nuoro), Matteo Agnoletto (Uniwersytet w Bolonii).

Jury przyznało trzy nagrody główne, dwa wyróżnienia specjalne, oraz dziesięć wyróżnień, pośród których znalazł się projekt Colors of Elini autorstwa zespołu studentek z anszego Wydziału w składzie: Julia Bujak, Maria Paczóska, Ezgi Sopaoglu, Aleksandra Warowna.