74 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Corocznie, w przeddzień rocznicy wybuchu  Powstania Warszawskiego na dziedzińcu WA odbywa się złożenie wieńców i zapalenie zniczy pod tablicą upamiętniającą poległych w Powstaniu członków Batalionu Pancernego Armii Krajowej "Golski", który bronił rejonu:  Mokotowska - od placu Zbawiciela, Polna, budynków Politechniki, Emilii Plater, Lwowska, Śniadeckich i Noakowskiego. Dziedziniec WA był miejscem tymczasowego pochówku poległych.

W budynku WA mieścił się w czasie Powstania sztab Batalionu, szpital przyfrontowy, jadalnia. Na naszym Wydziale odbywały się wieczorki muzyczne Mieczysława Fogga i Miry Zimińskiej. Na parterze znajduje się tablica upamiętniająca, pod którą również składane są kwiaty i zapalane znicze.

Z roku na rok w uroczystościach bierze udział coraz mniej uczestników walk. W tym roku były tu tylko dwie osoby - por. AK Maria Szamborska, pseudonim "Żaba" i Irena Parocka, pseudonim "Irena" oraz córka Juliusza Gessnera, pseudonim "Więzień," który zginął w czternastym dniu powstania, przy Politechnice.

Uczestniczki Powstania wpisały się do księgi pamiątkowej Wydziału.