Aktualności
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Małgorzata Łaskarzewska
22 października 2024 r. godz. 13:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego
Podsumowanie inauguracji roku akademickiego 2024/2025
1 października obchodziliśmy uroczystość rozpoczęcia roku akademickiego 2024/2025! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i przeczytania podsumowania tego wydarzenia.
Stypendia/ zapomogi - r.ak. 2024/2025
Szanowni Państwo,
Wszystkie informacje dot. stypendiów i zapomóg zamieszczone są na stornie wydziałowej w zakładce STUDIA -> STYPENDIA/POMOC MATERIALNA
https://www.arch.pw.edu.pl/Studia/Stypendia-Pomoc-Materialna-Ubezpieczenia-Domy-Studenckie
Zostań studenckim ambasadorem w programie ‘ENHANCE Buddies’ w konsorcjum ENHANCE - DEADLINE 28.10.2024.
Jak to jest studiować za granicą? Masz swoje ulubione miejsce do nauki w Mediolanie, Berlinie lub Trondheim albo w w innym mieście, gdzie znajduje się jedna z 10 uczelni należących do konsorcjum ENHANCE? Podziel się swoimi doświadczeniami związanymi ze studiowania za granicą w ramach ENHANCE i zainspiruj innych studentów do wyjazdu edukacyjnego!
Nabór wniosków o dofinansowanie projektów studenckich z funduszu ‘ENHANCE Diversity Seed Fund’ - DEADLINE 8.01.2025
Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie projektów studenckich z funduszu ENHANCE Diversity Seed Fund! Studenci Politechniki Warszawskiej mogą ubiegać się o środki na projekt promujący różnorodność i integrację w ramach konsorcjum ENHANCE w dwóch rundach - zimowej i letniej. Pracownicy naszej uczelni mogą dołączyć do projektów prowadzonych przez studentów.
Obowiązkowe warsztaty wprowadzające do studiowania architektury dla studentek i studentów pierwszego roku
[ENG STUDIES] An introductory meeting for first-year students of English Studies will take place on October 9, 2024 12-13 pm (room 103).
[Studia polskojęzyczne] Warsztaty odbyły się 2 października 2024 roku w godz. 8:30-15:15
Park Akcji "Burza" z wyróżnieniem w konkursie Ministra Rozwoju i Technologii!
W konkursie Ministra Rozwoju i Technologii za wybitne osiągnięcia twórcze drugie wyróżnienie w dziedzinie Planowanie i Zagospodarowanie przestrzenne otrzymali prowadzący zajęcia na naszym wydziale: Justyna Dziedziejko i Maciej Kaufman oraz Marcin Maraszek i Magdalena Wnęk z konsorcjum spółek: Archigrest Sp. z o.o. i TopoScape Sp. z o.o. za projekt „Park Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego”. Serdecznie gratulujemy!
Dobiegły końca warsztaty OVER-TIME GLASS w Wenecji
Nasze wspaniałe warsztaty OVER-TIME GLASS (Erasmus BIP) w Wenecji i na Murano dobiegły końca.
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. Judyta Wesołowska
8 października 2024 r. godz. 13:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego
Politechnika Warszawska na Warszawskim Salonie Maturzystów 2024
Co warto wiedzieć o Politechnice Warszawskiej? Jakie mamy kierunki i jak się na nie dostać? Na te i inne pytania będziemy odpowiadać 26 i 27 września podczas wydarzenia w Szkole Głównej Handlowej.
Czworo naszych studentów wśród laureatów 7 edycji konkursu Dyplom z Archicadem!
W 7 edycji konkursu „Dyplom z Archicadem”, organizowanym przez firmę WSC, zostało nagrodzonych czworo naszych naszych studentek i studentów! Zapraszamy do zapoznania się z nagrodzonymi pracami.
UROCZYSTOŚĆ INAUGURACJI ROKU AKADEMICKIEGO 2024/2025
Dziekan i Rada Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej uprzejmie zapraszają na UROCZYSTOŚĆ INAUGURACJI ROKU AKADEMICKIEGO 2024/2025, która odbędzie się w dniu 1 października 2024 roku o godzinie 13:30 w Pawilonie Wystawowym Gmachu Wydziału Architektury PW przy ulicy Koszykowej 55.
Informacja o rocznicy śmierci oraz mszy św. za prof. zw. inż. arch. Oskara Wiktora Sosnowskiego
Informujemy o Mszy św., która odbędzie się we wtorek 24 września 2024r. o godz. 19.00. tj. w dniu 113 rocznicy wmurowania kamienia węgielnego pod budowę kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP według projektu prof. Oskara Sosnowskiego. Msza św. odprawiona zostanie za dusze profesora Oskara Wiktora Sosnowskiego (1880-1939) oraz Jego wdzięcznych uczniów-architektów: profesora Jana Olafa Chmielewskiego (1895-1974) i profesora Gerarda Antoniego Ciołka (1909-1966).
Szkoła Letnia Pomorze 2024 - z udziałem naszych studentek i studentów
W dniach 25 sierpnia - 5 września 2024 studentki i studenci naszego wydziału uczestniczyli w Szkole Letniej „Pomorze”. Wydarzenie jest jednym z elementów projektu badawczo-edukacyjnego Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki oraz polskich i międzynarodowych ośrodków akademickich Laboratorium Regionów | Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki (niaiu.pl).
Katalog Krótkich Form Kształcenia w ramach Enhance - sem. zimowy 2024/25 - zapisy na kursy
Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem krótkich form kształcenia na semestr zimowy 2024/25, przygotowanym w ramach konsorcjum ENHANCE, do którego należy Politechnika Warszawska. Dostępnych jest niemal 1000 kursów z 10 europejskich uczelni. Większość kursów odbywa się zdalnie, niektóre są prowadzone w formie hybrydowej z zajęciami na miejscu. Za udział w kursach przyznawane są punkty ECTS.
Kolokwium habilitacyjne - dr inż. arch. Marcin Goncikowski, prof. uczelni
24 września 2024 r. godz. 12:00, sala Rady Wydziału
Obchody 45 rocznicy współpracy między WAPW a UDM w Detroit, USA (26-28 września 2024 r.)
W dniach 26-28 września w Detroit w Stanach Zjednoczonych odbędzie się amerykańska część obchodów 45-lecia współpracy między University of Detroit Mercy a naszym wydziałem. Część wydarzeń będzie transmitowana i nagrywana.
Międzywydziałowe studia podyplomowe „Interdyscyplinarny BIM" - zapisy na nową edycję
Zapraszamy! Zapisy na 7 edycję międzywydziałowych studiów podyplomowych „Interdyscyplinarny BIM" trwaja. Studia skierowane są dla osób chcących zwiększyć swoje kompetencje w zakresie technologii BIM. Zostań BIM menadżerem lub koordynatorem BIM. Zajęcia na Wydziale Inżynierii Lądowej i Wydziale Architektury. Studia trwają dwa semestry, przez łącznie 256 godzin dydaktycznych. Opłata wynosi 11500 zł. Start 7 edycji już 5 października 2024 roku. Zostało tylko kilka ostatnich miejsc, zachęcamy do zgłoszeń!
Program ATHENS - rusza rejestracja na sesję listopad 2024
Rejestracja rozpoczęła się 2 września i potrwa do 13 września 2024 r. Najbliższa sesja odbędzie się w dniach 16 - 23 listopada 2024 r. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami uczestnictwa i ofertą kursów.
Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie MICROHOME - Maksymilian Łuszcz, Paweł Wykowski i Zofia Zimowska: „Masurian Microhome”
W tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu MICROHOME Kingspan Edition organizowanego przez Buildner wyrózniony został projekt pt. „Masurian Microhome”, autorstwa studiujących na naszym wydziale: Maksymiliana Łuszcza, Pawła Wykowskiego i Zofii Zimowskiej. Gratulujemy!
Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Design Educates Awards - Tomasz Paleski : „Neuratecture"
Absolwent naszego wydziału Tomasz Paleski otrzymał wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Design Educates Awards (DEA Awards) za projekt narzędzia „Neuratecture" - będącego integralną częścią pracy magisterskiej pt. Proces projektowania architektury przyjaznej człowiekowi z wykorzystaniem sieci neuronowych. Centrum zdrowia psychicznego w gm. Łomianki, która powstała na naszym wydziale pod kierunkiem dr inż. arch. Eweliny Gawell oraz mgr inż. arch. Sławomira Kowala. Projekt został wyróżniony wraz z innymi 67 pracami z całego świata. Serdecznie gratulujemy!
Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Re-Use Italy - Aleksandra Adamska i Szymon Kucharczyk
Prezentujemy projekt Aleksandry Adamskiej i Szymona Kucharczyka z naszego wydziału, który został wyróżniony w tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu Re-Use Italy. Serdeczne gratulacje!