Aktualności

Nabór do programu Athens

Zapraszamy do udziału w programie Athens. Sesje ATHENS odbywają się dwa razy do roku - w marcu i w listopadzie. Każda z nich obejmuje dwie obowiązkowe części: pięciodniowy intensywny kurs (30 godzin) oraz program kulturalny European Dimension Activities (10-15 godzin). Na zakończenie każdej sesji instytucja goszcząca oficjalnie uznaje/ocenia wykonane prace uwzględniając wyniki zorganizowanego przez siebie egzaminu, ocenionego zgodnie z właściwym dla tej uczelni systemem oceniania. Za każdą sesję można uzyskać 2-3 punkty ECTS. Najbliższa sesja odbędzie się w dniach 16-24 listopada 2019 r. Uczestnictwo w sesji ATHENS jest bezpłatne. Koszty podróży oraz utrzymania studenci pokrywają we własnym zakresie.

Warsztaty: Circular workshop for students of Architecture

Zapraszamy do udziału w warsztatach architektonicznych organizowanych przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, CEPEZED b.v., SARP Warszawa oraz INNOWO. Warsztaty będą dotyczyć projektowania architektonicznego w kontekście ekonomii obiegu zamkniętego. Warsztaty będą prowadzone po angielsku.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Marta Szejnfeld

16 września 2019 r. godz. 12:00, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. Michał Popławski

18 września 2019 r. godz. 10:15, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Konferencja "International Conference on Amphibious Architecture, Design and Engineering"

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej International Conference on Amphibious Architecture, Design and Engineering - ICAADE, która w odbędzie się w dniach 13-16.10.2019 na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

Konkursy architektoniczne - Wrzesień

Nadchodzi wrzesień, wakacje się powoli kończą, ale to nadal oznacza miesiąc czasu do początku studiów. Polecamy wykorzystać ten czas na spróbowanie swoich sił w jakimś konkursie architektonicznym.

W zgodzie z naturą: wykład Dorte Mandrup w Warszawie

Serdecznie zapraszamy na wykład który wygłosi Dorte Mandrup, światowej sławy architektka, założycielka międzynarodowego studia Dorte Mandrup Arkitekter.

Nowatorstwo i poszanowanie tradycji. Artystyczne wizjonerstwo i respektowanie lokalnego rzemiosła. Eksplorowanie alternatywnych rozwiązań i przywiązanie do dzikości natury. Wykład odbędzie się 18 października i będzie 5. odsłoną corocznego cyklu Fundacji im. S. Kuryłowicza „Od wizji do projektu”. Wykład jest współorganizowany przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej

Serdecznie gratulujemy absolwentce WAPW Joannie Wierzbickiej nagrody w konkursie Fondazione Frate Sole

Serdecznie gratulujemy absolwentce WAPW Joannie Wierzbickiej otrzymania wyróżnieniaa w konkursie Fondazione Frate Sole

Nagrodzeni w konkursie "Dyplomy z Archicadem"

Serdecznie gratulujemy absolwentom WAPW nagrodzonym w konkursie "Dyplom z Archicadem"!

Gratulujemy wygranym w konkursie na projekt zagospodarowanie terenów kopca Powstania Warszawskiego na Mokotowie

Zarząd Zieleni ogłosił wyniki konkursu na projekt zagospodarowanie terenów kopca Powstania Warszawskiego na Mokotowie. 

Nowy Regulamin Studiów

Na naszej stronie pojawił się nowy Regulamin Studiów. Nowy Regulamin Studiów został uchwalony uchwałą nr 363/XLIX/2019 z dnia 26/06/2019 Senatu Politechniki Warszawskiej.

Konferencja "Redefining Cities in View of Climate Changes"

W listopadzie na naszym Wydziale będzie odbywać się kolejna międzynarodowa konferencja: "Redefining Cities in view of Climatic Changes". Ostateczny termin rejestracji prelegentów 30 czerwca 2019 roku.

Druga edycja międzywydziałowych studiów podyplomowych interdyscyplinarny BIM

Zapraszamy na drugą edycję międzywydziałowych studiów podyplomowych interdyscyplinarny BIM. Informacje na stronie www.ibim.pw.edu.pl

46. Medal Politechniki Warszawskiej dla prof. dr hab. inż. arch. Konrada Kucza-Kuczyńskiego

Zdjęcie: Biuletyn PW

Politechnika Warszawska powitała w swoim gronie nowych doktorów i doktorów habilitowanych. Podczas uroczystości, która miała miejsce 25 czerwca 2019 r., wręczono również Medal PW oraz Medal Młodego Uczonego, a także rozdano nagrody w Konkursie o Nagrodę Siemensa.

From Point to Area - Wykład Japońskiego architekta Norio Kita

Serdecznie zapraszamy na wykład Japońskiego architekta Norio Kita. Tematem wykładu to: From Point to Area - Architecture, Time & Environment. Norio Kita to architekt pracujący w japońskiej firmie Kajima Corporation - istniejącej od 1840 roku.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Didar Gardy

10 lipca 2019 r. godz. 12:15, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Dana Matouk

9 lipca 2019 r. godz. 12:15, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Zapraszamy na wystawę projektów dyplomowych inżynierskich

Zapraszamy na wystawę projektów dyplomowych inżynierskich! Od dnia dzisiejszego (17 czerwca) do 5 lipca w sali 201 dostępna będzie wystawa projektów dyplomowych absolwentów studiów inżynierskich.

Zapraszamy na wystawę projektów dyplomowych magisterskich

Od dnia dzisiejszego (10 czerwca) do 28 czerwca w Pawilonie Wystawowym dostępna będzie wystawa projektów dyplomowych absolwentów studiów magisterskich. Zapraszamy!

Harmonogram wystaw studenckich w tygodniu 10-14 czerwca 2019

Zapraszamy do odwiedzania wystaw projektów studenckich a także prac artystycznych wykonanych na zajęciach na naszym Wydziale. W tym tygodniu są dostępne aż 4 wystawy: Projektowanie Wstępne; Informacyjne Środowisko Przestrzenne; Modelowanie Komputerowe; Rzeźba, Model i Rysunek Analityczny.

Zapraszamy do udziału w konkursie na formę upamiętnienia 700-lecia lokacji Kamienia.

Celem konkursu jest obiekt upamiętniający 700-lecie lokacji wsi Kamień, założonej na prawie niemieckim w 1319 roku ‒ co potwierdza zachowany do dzisiaj akt.

Nowe wystawy projektów

W tym tygodniu zapraszamy na dwie nowy wystawy projektów studenckich: 6 semestr studiów inżynierskich zaprezentuje projekty szkoły, natomiast 2 semestr studiów magisterskich zaprezentuje efekty pracy nad projektem wybieralnym PBL

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Piotr Żabicki

13 czerwca 2019 r. godz. 14:05, Sala Rady Wydziału