Aktualności

Konferencja Architecture of Challenges - Materials for the Future

Zapraszamy do udziału w II Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Architektura Wyzwań – Materiały dla Przyszłości", która odbędzie się w dniach 17-18 czerwca 2024. Szczegóły w pliku: Komunikat_PL (pdf, 172,81 kB)

Rekrutacja na międzynarodowe warsztaty Digital 3D Cultural Heritage w Porto (4.09.-11.09.2024)

Zapraszamy do udziału międzynarodowych warsztatach Digital 3D Cultural Heritage, które odbędą się w dniach 4-11 września 2024 roku w Faculdade de Arquitectura Universidade w Porto (FAUP). Na zgłoszenia czekamy do 31 maja do północy!

Panel dyskusyjny: WARTOŚĆ PRACY ARCHITEKTA 2.0 - JAK UCZYĆ? Relacja i zapis wideo z wydarzenia

15 maja 2024 toku na naszym wydziale obył się drugi panel dyskusyjny z cyklu „Wartość pracy architekta”. Tym razem tematem dyskusji było to, jak powinno się uczyć architektury. Do debaty zaprosiliśmy troje wybitnych dydaktyków związanych z naszym wydziałem: prof. arch. Ewę Kuryłowicz, prof. arch. Krystynę Solarek i arch. Michała Sikorskiego. Moderatorem rozmowy był dr arch. Artur Filip. Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej i zapisu wideo z wydarzenia.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Aleksandra Przywózka

4 czerwca 2024 r. godz. 15:00, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Wystawa "Klub 85" na WAPW - 22.05.2024 r.

Specjalność AW - architektura wnętrz serdecznie zaprasza na wystawę prac studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej z lat 80. Wystawa "KLUB 85'” zabiera zwiedzających w podróż do lat 80. i 90., prezentując prace studentów architektury. Wydarzenie odbędzie się w dniu 22 maja 2024 roku o godzinie 13.00 w budynku WAPW, w Klubie Studenckim na poziomie -1. Wystawa organizowana jest przez studentki i studentów specjalności AW - architektura wnętrz WAPW.

Jakie są koszty :W mieście? - podsumowanie inauguracji trzeciej edycji Projektu :W Centrum

Czy kształtując dzisiejszą Warszawę i dokonując codziennych wyborów dotyczących naszego wielkomiejskiego życia, kierujemy się krótkowzrocznymi cenami czy zrozumieniem perspektywicznych kosztów? Czy umiemy spojrzeć poza horyzont precyzyjnych bilansów ekonomicznych i dostrzec koszty, które nasze miejskie życie i miejskie inwestycje niosą za sobą w przyszłość? Na ile świadomi jesteśmy ponoszonych kosztów i na ile gotowi jesteśmy przyznać wprost, że je ponosimy? Odpowiedzi na te pytania szukają kuratorzy projektu :W CENTRUM, który w tegorocznej edycji poświęcony jest zagadnieniu KOSZTÓW.

Projekt Sunglider z międzynarodową nagrodą A’Design Award!

Serdecznie gratulujemy dziesiątej już nagrody, którą zdobył Sunglider – projekt cyrkularnej kolejki, który współtworzą pracownicy, studenci i absolwenci WAPW oraz projektanci z Osnabruck. Projekt otrzymał prestiżową nagrodę Silver A’Design Award w kategorii: Vehicle, Mobility and Transportation Design Category, 2023 - 2024.

Święto WAPW | WAPW Celebration

Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej serdecznie zaprasza na Święto WAPW w dniu 25 maja 2024 roku.

The Dean of the Faculty of Architecture at the Warsaw University of Technology cordially invites you to the WAPW Celebration on May 25th, 2024.

Dzień Turcji na PW - 21.05.2024 r.

21 maja 2024 roku zapraszamy na Dzień Turecki na PW organizowany przez Centrum Współpracy Międzynarodowej - Biuro Studentów Zagranicznych. Wydarzenie jest współorganizowane przez Ambasadę Turcji w Warszawie oraz studentów PW z Turcji. W spotkaniu wezmą udział Prorektor ds. Studenckich PW prof. dr hab. inż. Robert Zalewski oraz Ambasador Republiki Turcji w Warszawie Pan Rauf Alp Denktaş. Formularz uczestnictwa należy wypełnić do 14 maja 2024 r.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Paweł Grodzicki

21 maja 2024 r. godz. 13:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Panel dyskusyjny: WARTOŚĆ PRACY ARCHITEKTA 2.0 - JAK UCZYĆ? - 15.05.2024 r. godz. 18:00, s. 103

Zapraszamy na drugą edycję panelu dyskusyjnego, pt. WARTOŚĆ PRACY ARCHITEKTA 2.0 - JAK UCZYĆ? Wydarzenie odbędzie się w środę 15 maja 2024 o godzinie 18:00 w audytorium 103 Gmachu WAPW, ul. Koszykowa 55. Paneliści: prof. arch. Ewa Kuryłowicz, prof. arch. Krystyna Solarek, arch. Michał Sikorski, moderator: dr arch. Artur Filip

Zajęcia piątkowe odbędą się w środę 15.05.2024 r.

Informujemy, że w dniu 15 maja 2024 r. (środa) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w piątek – zgodnie z §1 ust. 4 Zarządzenia nr 28/2023 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 30 maja 2023 r. w sprawie ustalenia szczegółowego harmonogramu roku akademickiego 2023/2024. Jednocześnie przypominamy, że 17 maja 2024 r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć (Juwenalia).

Konflikt czy symbioza? Neurologiczne podłoże relacji między pokoleniami w środowisku akademickim - spotkanie z prof. Markiem Kaczmarzykiem

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką najnowszych osiągnięć nauki w obszarze Neurodydaktyki na spotkanie z profesorem Markiem Kaczmarzykiem we wtorek 14 maja o godzinie 17.15 w audytorium im. Stanisława Noakowskiego, sala 103.

Debata na WAPW: Przywoływanie pamięci: Debata o różnorodnych formach upamiętnień w przestrzeni publicznej - 8.05.2024

8 maja 2024 roku o godzinie 18:00 zapraszamy na nasz wydział na debatę pt. Przywoływanie pamięci: Debata o różnorodnych formach upamiętnień w przestrzeni publicznej, towarzyszącą wystawie Rzeczy z podziemnego miasta. Architektoniczne wizje wokół upamiętnienia Miłej 18. Debata będzie poświęcona wyzwaniom związanym z upamiętnianiem nieodległej przeszłości. Wydarzenie organizujemy wspólnie z Muzeum Getta Warszawskiego / Warsaw Ghetto Museum.

Zapisy na studia na Wydziale Architektury PW odbywają się w dniach 29.04.-24.05.2024 r.

Drodzy Kandydaci, informujemy, że rusza rejestracja na studia na naszym wydziale! Zapisy trwają w dniach 29 kwietnia - 24 maja 2024 roku i prowadzone są na trzy kierunki: jednolite magisterskie w języku polskim, I stopnia w języku angielskim i II stopnia w języku angielskim (Architecture for Society of Knowledge). Jednocześnie informujemy, że zapisy nowy kierunek studiów II stopnia w języku angielskim - Urban Redefinition Based Studies, rozpoczną się 1 sierpnia 2024 roku.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Piotr Gleń

14 maja 2024 r. godz. 13:30, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Emilia Dudzińska

7 maja 2024 r. godz. 13:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Park Akcji „Burza” zdobył Grand Prix w 10 edycji konkursu „Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy”!

Park Akcji „Burza” w Warszawie, autorstwa pracowni TopoScape i Archigrest, nad którym pracowali prowadzący i studenci naszego wydziału, zdobył Grand Prix w 10 edycji konkursu Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy, a także nagrodę w kategorii projektowanie przestrzeni publicznej oraz nagrodę za rozwiązania proekologiczne! Serdecznie gratulujemy!

Timelessness of Glass workshop in Venice, Badoer 2-3.05.2024

We are pleased to hereby announce the Timelessness of Glass workshop in May 2024. The workshop is led by Prof. Maria Antonia Barucco (Iuav) and Anna Lorens (WAPW). We are honoured to be part of a beautiful initiative to revive the technology and craftsmanship of glass in architecture and design.

QUESTIONNAIRE — LEARNING IN THE ENGLISH-MEDIUM COURSES

Dear Students of Architecture in English (ASKIDEAS, and Foreign Exchange Programs)! Please fill out the questionnaire concerning your beliefs and needs regarding Universal Design for Learning in the English-medium courses in which you are enrolled (including ASKIDEAS, and Foreign Exchange Programs).  The questionnaire will be open until April 26. Here is the link: https://forms.office.com/e/nEFdUYBxvU 

URBS: Urban Redefinition Based Studies – nowe studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej!

W październiku 2024 r. uruchamiamy nowy kierunek studiów drugiego stopnia w języku angielskim, skupiony na projektowaniu urbanistycznym! 

"Rzeczy z podziemnego miasta. Architektoniczne wizje wokół upamiętnienia Miłej 18" - wystawa na WAPW w dniach 18.04.-16.05.2024 r.

W ramach obchodów 81. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim 18 kwietnia wraz z Muzeum Getta Warszawskiego otwieramy wystawę „Rzeczy z podziemnego miasta. Architektoniczne wizje wokół upamiętnienia Miłej 18”. Potrwa ona do 16 maja i w tym czasie będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-19:00 w sali wystawowej przy wejściu do gmachu WAPW.