Aktualności

Important Information

Important information in english.

Dodatni wyniki testu na koronawirusa u pracownika Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej

W związku z dodatnim wynikiem testu na koronawirusa u pracownika administracji Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej przypominamy o przestrzeganiu obwiązujących regulacji wprowadzonych na czas pandemii.

Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej na pierwszym miejscu rankingu Perspektywy.pl !

Politechnika Warszawska zajęła trzecie miejsce w Rankingu Szkół Wyższych opublikowanym przez magazyn edukacyjny "Perspektywy". To czwarty raz z rzędu, gdy PW plasuje się na podium tego zestawienia. Równocześnie po raz 15. z rzędu jesteśmy w nim najlepszą techniczną uczelnią.

Gratulacje dla Dyplomantów gratulujemy Dyplomantom Naszego Wydziału, którzy przeszli do III etapu Dorocznej Nagrody SARP im. Zbyszka Zawistowskiego "Dyplom Roku”

Serdecznie gratulujemy Dyplomantom Naszego Wydziału, którzy przeszli do III etapu Dorocznej Nagrody SARP im. Zbyszka Zawistowskiego "Dyplom Roku” 

Ważna informacja dotycząca przewodów doktorskich wszczętych przed dniem 1 maja 2019 r.

Informujemy, iż termin zakończenia przewodów doktorskich, wszczętych przed 01.05.2019 r. został wydłużony o rok, na mocy art. 35 ustawy z dnia 14 maja 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz. U. z 2020 r. poz. 875).

Msza żałobna - prof. PW. dr hab inż. arch.Krzysztof Domaradzki

26 czerwca 2020 roku zmarł Profesor Politechniki Warszawskiej, dr hab. inż. architekt KRZYSZTOF DOMARADZKI. W piątek 3 lipca 2020 roku w kościele Karola Boromeusza odbędzie się msza żałobna

Zapraszamy do udziału w Letniej Szkole Rysunku i Akwareli

Zapraszamy do udziału w Letniej Szkole Rysunku i Akwareli organizowanej przez Fundację Wydziału Architektury.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Jolanta Cory

8 lipca 2020 r. godz. 15:00, posiedzenie w trybie zdalnym

Międzywydziałowe studia podyplomowe - interdyscyplinarny BIM

Zapraszamy na trzecią edycję studiów podyplomowych - interdyscyplinarny BIM

Ankietyzacja Online

Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej informuje, że ankietyzacja będzie przeprowadzana drogą elektroniczną począwszy od aktualnego semestru. Możliwość udziału będzie otwarta do 10 lipca br. do godz 23:59.

Wyniki Głosowania Uczelnianej Komisji Wyborczej

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami głosowania Uczelnianej Komisji Wyborczej.

Eko-aktywne zagospodarowanie skweru im. Bohdana Lacherta w Warszawie - wyniki konkursu

Serdeczne Gratulujemy nagrodzonym w konkursie na Eko-aktywne zagospodarowanie skweru im. Bohdana Lacherta w Warszawie 

Otwarcie wystawy plenerowej odbędzie się 15.06.2020 o godzinie 15.30 na skwerze przed Biblioteką Dzielnicy Wola przy al. Solidarności 90. Wernisaż jest połączony z uroczystością nadania nazwy Skweru im. Bohdana Lacherta.

W poniedziałek odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w piątek

Uwaga, zgodnie z §1 ust. 4 pkt 3 Zarządzenia nr 25/2019 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 21 maja 2019 r. w sprawie ustalenia szczegółowego harmonogramu roku akademickiego 2019/2020:
w poniedziałek (15.06.2020 r.) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w piątek

Wystawy projektów studenckich - dostępne online!

W naszej internetowej galerii na stronie Moodle WAPW od końca maja trwają wystawy projektów studenckich. Zapraszamy do oglądania!

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Joanna Koszewska

15 czerwca 2020 r. godz. 15:30, posiedzenie w trybie zdalnym

Gratulacje dla nagrodzonych i wyróżnionych VII edycji Konkursu dla Młodych Architektów

Troje studentów i absolwentów naszego Wydziału zostało uhonorowanych w VII edycji Konkursu dla Młodych Architektów. Zapraszamy do zapoznania się z nagrodzonymi projektami. Pełna lista nagrodzonych dostępna jest na stronie organizatora konkrusu: https://builderpolska.pl/2020/05/29/wyzwanie-mlodego-architekta/

Uchwała Wydziałowej Komisji Wyborczej w sprawie terminarza wyborów na Wydziale Architektury PW

Wydziałowa Komisja Wyborcza podjęła 29 maja 2020 roku uchwalę w sprawie terminarza wyborów na Wydziale Architektury PW.

Poniżej publikujemy jej treść wraz z załącznikiem określających szczegóły terminarza.

Ważna informacja dotycząca przewodów doktorskich wszczętych przed dniem 1 maja 2019 r.

Zwracamy uwagę na zapis art. 179 ust. 4 ustawy Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 3 lipca 2018 r. Dz. U. z 2018 r., poz. 1669 z późn. zm.), z którego wynika, że przewody doktorskie wszczęte przed dniem 01.05.2019 r. i niezakończone do dnia 31.12.2021 r. będą zamykane lub umarzane. Poniżej zamieszczamy pismo Pani Prodziekan ds. Nauki dotyczące tego tematu.

Drzwi Otwarte Wydziału Architektury PW 2020

Zaistniała sytuacja pandemiczna nie jest codzienna, dlatego dni otwartych drzwi w tym roku będą wyjątkowe. W imieniu Wydziałowej Rady Samorządu zapraszamy na dwie e-konferencje.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nominowanym w konkursie Young Talent Architecture Award: YTAA 2020

Serdecznie gratulujemy wszystkim nominowanym w konkursie Young Talent Architecture Award: YTAA 2020. Fundacja Miesa van der Rohe ogłosiła listę nominowanych do trzeciej edycji tego konkursu. Wśród 383 projektów znalazły się także 4 projekty z naszego Wydziału.

Informacja o pomocy psychologicznej dostępnej dla studentów, doktorantów oraz pracowników Politechniki Warszawskiej.

Dla wszystkich studentów, doktorantów i pracowników została uruchomiona nieodpłatna zdalna pomoc psychologa za pomocą Microsoft Teams oraz kontaktu telefonicznego z psychologiem.

Gratulacje dla zwycięzców w konkursach Teoria i Praktyka organizowanych przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza

Wieśland - projekt Jana Szeligi i Krzysztofa Janasa

Wieśland - projekt wykonany przez Krzysztofa Janasa i Jana Szeligę (absolwent naszego Wydziału) - podwójnym zwycięzcą w konkursach Fundacji im. Stefana Kuryłowicza. Czy wiejska sielanka może stanowić tło nowoczesnego architektonicznego projektu? A śmiały manifest z wizją zielonych łąk lub młyna w centrum miasta może być równocześnie realnym obiektem architektoniczno-urbanistycznym? Okazuje się, że tak i udowadniają to autorzy pracy konkursowej, którzy 26 marca 2020 r. wygrali oba programy organizowane przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza: Konkurs TEORIA i Stypendium PRAKTYKA Edycja 2019.