Aktualności
Wymiana studencka z DETROIT - okiem naszych studentów
Jak wygląda wymiana studencka w Detroit z perspektywy naszych studentek i studentów? Jak się studiuje w Ameryce, jak działa kampus Univeristy of Detroit Mercy i co można zwiedzić w trakcie wymiany? Zapraszamy do przeczytania wiadomości od grupy studentek i studentów z WAPW, którzy aktualnie przebywają na tegorocznej wymianie w Detroit. Zainteresowani będą mogli sami zadać im dodatkowe pytania, bo już w najbliższy piątek, 22 listopada odbędzie się spotkanie w formie hybrydowej w sali 21 na WAPW i poprzez MS Teams, w którym będą zdalnie uczestniczyć również studenci przebywający w USA.
Warsztaty GOOGLE dla studentów z niepełnosprawnością
Warsztaty będą dotyczyły wejścia na rynek pracy dla osób z niepełnosprawnościami. Profil szkolenia odnosiłby się do pracy w obszarze informatycznym, ale warsztaty są dedykowane studentom wszystkich wydziałów. Warsztaty odbędą się 29.11.2024 przy ul. Rektorskiej 4, sala 4.01 od godz. 9:00 do 15:25. Na zgłoszenia czekamy do 25.11.2024r. do godz.10. Liczba miejsc ograniczona.
DETROIT 2025 MIĘDZYNARODOWA WYMIANA STUDENCKA - Zapraszamy studentów II i III roku
Zainteresowanych międzynarodową wymianą studencką z Detroit zapraszamy na spotkanie informacyjne w dniu 22 listopada (piątek) o godzinie 16:30 w formule hybrydowej w sali 21 lub za pośrednictwem MS Teams.
Fotorelacja z debaty "Architektura a prawa człowieka" 04.11.2024
4 listopada na naszym wydziale odbyła się debata pt. „Architektura a prawa człowieka" z udziałem uczniów Technikum Architektoniczno-Budowlane im. Stanisława Noakowskiego, współorganizowana przez Oddział Warszawski SARP.
Stypendia naukowe Rektora PW dla nauczycieli akademickich - termin składania wniosków 30 listopada 2024 r.
Przypominamy o możliwości składania wniosków o Stypendia naukowe Rektora PW dla nauczycieli akademickich, zwane dalej stypendiami, które mogą być przyznane nauczycielom akademickim zatrudnionym na stanowisku asystenta lub adiunkta.
Prace z naszego wydziału nagrodzone w konkursie Ministra Rozwoju i Technologii!
Konkurs o nagrodę Ministra Rozwoju i Technologii na najlepsze prace dyplomowe, rozprawy doktorskie oraz publikacje w dziedzinach architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa (edycja 51 - 2023 r.) został rozstrzygnięty. Wśród nagrodzonych znalazło się aż 5 prac z naszego wydziału!
Fotorelacja z premiery książki „Ludzki wymiar architektury. Teoria dla praktyki” prof. Ewy Kuryłowicz
Pod koniec października ukazała się nowa książka pt. „Ludzki wymiar architektury. Teoria dla praktyki” prof. Ewy Kuryłowicz. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w organizacji spotkania premierowego wokół książki, które obyło się na naszym wydziale i zostało poprowadzone przez Ewę P. Porębską. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia
UWAGA! 14.11.2024 r. (czwartek) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w poniedziałek
"3. pkt 1 W semestrze zimowym: w dniu 14 listopada 2024 r. (czwartek) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w poniedziałek" – zgodnie z §1 ust. 3 pkt 1) Zarządzenia nr 23/2024 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 24 kwietnia 2024 r. w sprawie ustalenia szczegółowego harmonogramu roku akademickiego 2024/2025.
Informacja o zapomogach dla studentów z terenów objętych powodzią - wrzesień 2024
W obliczu żywiołu, który miał miejsce we wrześniu 2024 r., Politechnika Warszawska solidaryzuje się z każdym, kogo w jakikolwiek sposób dotknęła powódź w południowo-zachodniej części terytorium Polski. Informujemy, że każdy student, z terenów objętych żywiołem może ubiegać się o zapomogę finansową, bez względu na otrzymane wsparcia od innego organu wypłacającego świadczenia.
Zaproszenie na otwarcie wystawy Produkt Mieszkanie
Zapraszamy na wernisaż wystawy Produkt Mieszkanie, który rozpocznie się 17 listopada (niedziela) o godz. 16:00 w Pawilonie ZODIAK przy Pasażu Stefana Wiecheckiego Wiecha 4 w Warszawie. Wystawa będzie dostępna w dniach 17.11.2024-16.02.2025 r. Zespół kuratorski wystawy: Zofia Piotrowska, Łukasz Stępnik i Milena Trzcińska
Relacja ze studenckich warsztatów w Lidzbarku Warmińskim (4-6.10.2024)
W dniach 04-06.10.2024 w Lidzbarku Warmińskim, mieście o szczególnych walorach dziedzictwa kulturowego i krajobrazowego, odbyły się studenckie warsztaty, będące wstępem do zajęć z Projektu Mieszkalnictwa na semestrze 5, prowadzonych przez dr Ewę Widerę i doktoranta arch. Kacpra Czubka. W organizacji warsztatów znaczącym wsparciem była dla nas dr hab. Magdalena Łukasiuk z Uniwersytetu Warszawskiego, która to od wielu lat uczestniczy gościnnie również w warsztatach Architektury i Planowania Wsi. Była to pierwsza edycja warsztatów eksperymentalnych, badania Architektury Małych Miast, która rozpoczyna cykl towarzyszących im wydarzeń.
Jak tchnąć nowe życie w dawną trybunę na warszawskim Służewcu? - projekty naszych studentek w A&B
Jakie funkcje mogłyby na nowo ożywić trybunę III toru wyścigu konnych na Służewcu? Na to pytanie odpowiedziały studentki z naszego wydziału – Zuzanna Bućko, Karolina Celińska i Alicja Sutkowska, tworząc autorskie koncepcje pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Grzegorza Rytla oraz mgr inż. arch. Aleksandry Lewickiej. W ramach projektu „Studium formy architektonicznej jako wartości dodanej w środowisku kulturowym” specjalności „Dziedzictwo Architektoniczne” stworzyły propozycje nowoczesnych adaptacji, które mogłyby na nowo wprowadzić trybunę III w życie miasta.
Kacper Borek - absolwent naszego wydziału z wyróżnieniem w konkursie NIAiU: "Przestrzeń wspólna jest wartością"!
Kacper Borek, absolwent naszego wydziału, zdobył wyróżnienie w VII edycji konkursu „Przestrzeń wspólna jest wartością”, organizowanym przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki! Jury doceniło jego pracę magisterską pt. Cyrkularność cyklu życia obiektu architektonicznego. Adaptacja budynku Traserni w Stoczni Gdańskiej, obroniona pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Marcina Goncikowskiego, prof. PW. Serdecznie gratulujemy!
Dyplom Roku SARP: 5 prac z WAPW w finale konkursu i jedno wyróżnienie!
Do finału 60. Dorocznej Nagrody im.Zbyszka Zawistowskiego „DYPLOM ROKU”, edycja 2024, organizowanej przez Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP, zakwalifikowało się 5 prac absolwentek i absolwentów naszego wydziału, a jedna z nich otrzymała WYRÓŻNIENIE RÓWNORZĘDNE. Szczegóły w poście
Wizyta studentów na budowie osiedla Ursus Centralny
Wzorem lat ubiegłych, w dniu 28 października studentki i studenci grupy 6, sem. 5 projektu mieszkalnictwa, prowadzonej przez dr arch. Ewę Widera, przy udziale doktoranta arch. Kacpra Czubek, mieli możliwość zapoznania się z procesem budowlanym, w tym zagadnieniami towarzyszącymi projektowaniu budynków mieszkalnych w praktyce.
Wizyta studentów na budowie osiedla Modern Mokotów
Nasze studentki i studenci 5 semestru studiów z trzech grup projektowych w ramach przedmiotów Projekt mieszkaniowy/Housing odwiedzili ostatnio budowę osiedla Modern Mokotów w Warszawie.
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Paulina Lis-Meldner
19 listopada 2024 r. godz. 13:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Paulina Filas-Zając
12 listopada 2024 r. godz. 13:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego
Park Akcji „Burza" z nagrodą dla najlepszej przestrzeni publicznej w Europie!
Park Akcji „Burza”, nad którego projektem pracowali m.in. studenci i pracownicy naszego wydziału, otrzymał prestiżową nagrodę w międzynarodowym konkursie „The European Prize for Urban Public Space” dla dla najlepszej przestrzeni publicznej w Europie!
DEBATA "Architektura a Prawa Człowieka"
W dniu 4 listopada o godzinie 9:15, w sali 103 na naszym wydziale odbędzie się debata pt. "Architektura a Prawa Człowieka". Debata organizowana jest przez Oddział Warszawski SARP i Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, z udziałem uczniów Technikum Architektoniczno-Budowlane im. Stanisława Noakowskiego. Serdecznie zapraszamy!
Pamięć o Zasłużonych Architektach SARP
W tym roku odnawiamy tradycję odwiedzania grobów najbardziej zasłużonych architektek i architektów SARP z okazji Święta Zmarłych. Jest to niemal 160 Osób, które zasłużyły się na przestrzeni ponad 100 lat dla Stowarzyszenia, Warszawy i polskiej architektury. Wśród Nich jest wielu pedagogów naszego Wydziału.
Staż w Institute of Architecture (AI MAINZ) – University of Applied Sciences Mainz, Moguncja, Niemcy
AI MAINZ oferuje staże dla studentów zainteresowanych projektami dotyczącymi dziedzictwa kulturowego, konserwacji i konwersji w dziedzinie architektury i technologii informacyjnych. Staż odbywać się będzie od marca 2025 r. do września 2025 r. Rejestracji online należy dokonać do 15 listopada 2024 r.
Zaproszenie na ENHANCE LOCAL LAUNCH EVENT na PW – 21.11.2024 - rejestracja
Czy wiesz, że Politechnika Warszawska jest członkiem międzynarodowego konsorcjum uczelni technicznych ENHANCE, do którego należą m.in. ETH Zurich, TU Delft, Politecnico di Milano czy TU Berlin? Zapraszamy 21 listopada 2024 r. do Gmachu Rektorska 4 na godz. 10.00 do 13.15 na wydarzenie informacyjne dotyczące konsorcjum ENHANCE.