Informacje nadesłane

Darmowy webinar dla studentów architektury i budownictwa"Czy Generative Design i AI zastąpi Projektantów?"

Webinar "Czy Generative Design i AI zastąpi Projektantów?" odbędzie się online28 maja w godzinach 17:00 - 18:00. Podczas wydarzenia studenci będą mieli szansę dowiedzieć się więcej na temat generative design, który jest nowoczesnym rozwiązaniem mającym duży wpływ na pracę architektów.

Ogólnopolski Konkurs Studencki „Nowe Tytonie”

Informujemy o Ogólnopolskim Konkursie Studenckim "Nowe Tytonie". Przedmiotem konkursu jest opracowanie architektoniczno - urbanistycznej koncepcji rewitalizacji wskazanego obszaru na terenie dawnych Zakładów Tytoniowych w Lublinie. Terminy składania prac konkursowych mija 16.08.2024 r.

Konkurs na projekty upominków z okazji prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej

Informujemy, że Instytut Wzornictwa Przemysłowego organizuje konkurs, którego celem jest wyłonienie oryginalnych, autorskich projektów upominków dla wysokich rangą polityków i urzędników instytucji Unii Europejskiej oraz jej państw członkowskich wręczanych przez władze polskie podczas polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, przypadającej na okres 1 stycznia – 30 czerwca 2025 r. Formularze zgłoszeniowe przyjmowane będą w terminie 24 maja 2024 roku (włącznie) do godziny 23:59.

FOPA 2024 Festiwal Otwartych Pracowni Architektonicznych

Architektura i Biznes zaprasza na kolejną edycję Festiwalu Otwartych Pracowni Architektonicznych FOPA, w którym wezmą udział pracownie: 13 maja - OVO GRĄBCZEWSCY ARCHITEKCI, 16 maja - WWAA oraz 17 maja - GRUPA 5 ARCHITEKCI. Wydarzenie odbędzie się wirtualnie na kanale YouTube i Facebooku A&B.

24 Days - 16 People - 4 Designs: Architecture Workshops at aac Academy for Architectural Culture, Hamburg (4.09.-27.09.2024)

Zapraszamy na międzynarodowe warsztaty architektoniczne organizowane przez aac Academy for Architectural Culture, które odbędą się w dniach 4-27 września 2024 roku w Hamburgu. Zgłoszenia można wysyłać do 10 czerwca. Stypendium dla uczestników pokrywa wszelkie koszty warsztatów, a także zakwaterowanie, koszty wyżywienia (z wyjątkiem dodatkowych posiłków w pracowni), dojazdu do Hamburga i powrotne pozostają w gestii uczestników. 

Summerschool RURAPOLIS 2024 (29.08.-7.09.2024)

Informujemy, że szkoła letnia Summerschool Rurapolis, organizowana przez ÉNSA Versailles oraz konsorcjum europejskich uniwersytetów i instytucji lokalnych, odbędzie się w dniach 29 sierpnia – 7 września 2024 r. w regionie Asturia w Hiszpanii. Obowiązuje opłata rekrutacyjna w wysokości 500 euro, w której zawarte są zakwaterowanie, śniadania i koszt prowadzenia warsztatów (w tym materiały). Pozostałe koszty (dojazd i wyżywienie) pokrywają uczestnicy.

Nowy numer 5/2024 miesięcznika „Architektura & Biznes”

Nr 5/2024 miesięcznika „Architektura & Biznes” jest już udostępniony do bezpłatnego pobierania na 

www.architekturaibiznes.pl/bezplatne-e-wydanie

Ruszył nabór dla edukatorek i edukatorów do programu Archi-przygody 2024 Narodowego Centrum Kultury

Narodowe Centrum Kultury zaprasza do udziału w programie Archi-przygody wszystkie osoby zajmujące się edukacją architektoniczną i artystyczną, a także architektów/ki, studentów/ki architektury i kierunków pokrewnych, którzy marzą o pracy z dziećmi! I etap naboru trwa do 28 kwietnia 2024 roku.

Konferencja Gość w dom... czyli o zaspokajaniu wiejskich potrzeb mieszkaniowych w XVIII w. - XX w. Górny Śląsk i Zagłębie Dąbrowskie- Polska- Europa Środkowa

Informujemy, że Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” zaprasza na konferencję naukową „Gość w dom... czyli o zaspokajaniu wiejskich potrzeb mieszkaniowych w XVIII w. - XX w. Górny Śląsk i Zagłębie Dąbrowskie- Polska- Europa Środkowa”, która odbędzie się w dniach 15-16.05.2024.

Konkurs o Doroczne Nagrody TUP za prace dyplomowe z zakresu urbanistyki, planowania i gospodarki przestrzennej

Towarzystwo Urbanistów Polskich serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w KONKURSIE O DOROCZNE NAGRODY TUP za prace dyplomowe z zakresu urbanistyki, planowania i gospodarki przestrzennej obronione w 2023 roku. Prace należy przesłać do 23 czerwca 2024 r.

PROF. JANUSZ BOGDANOWSKI – ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE Z CYKLU NASI WIELCY - 16.04.2024 r.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków Zarząd Główny Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków oraz Dyrekcja Muzeum Łazienki Królewskie zapraszają 16 kwietnia 2024 r. o godz. 13.00 do Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich na  wyjątkowe spotkanie NASI WIELCY - PROFESOR JANUSZ BOGDANOWSKI, którego bohaterem  będzie prof. Janusz Bogdanowski, wybitny architekt krajobrazu, czołowy znawca konserwatorstwa i architektury, sztuki ogrodowej i fortyfikacyjnej, niestrudzony obrońca dzieł natury i kultury.

Konkurs Architektoniczny – OFF GRID FARM na Dominikanie

Informujemy o konkursie architektonicznym OFF GRID FARM, organizowanym przez Samana Group, którego celem jest między innymi stworzenie samowystarczalnego gospodarstwa rolnego. Działka, na której zlokalizowany ma być projekt, znajduje się w Loma Atravesada, w dystrykcie Las Galeras w prowincji Samaná na północno-wschodnim wybrzeżu Dominikany. Obowiązuje opłata za rejestrację. Wczesna rejestracja (z najniższą opłatą) trwa do 28 kwietnia 2024 roku.

Narodowy Program Stypendialny Republiki Słowackiej – nabór wniosków

Ambasada Republiki Słowackiej w Warszawie ma zaszczyt poinformować o uruchomieniu – w ramach Narodowego Programu Stypendialnego Republiki Słowackiej – naboru wniosków o stypendia na pobyty studyjne, badawcze, rezydencje artystyczne i wykłady gościnne w roku akademickim 2024/2025. Termin składania wniosków: 30 kwietnia 2024 godz. 16:00

Zaproszenie dla studentów i wykładowców na konferencję "Kolor w architekturze" - 10.04.24.

Informujemy, że 10 kwietna 2024 o godz. 9:00 w Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie odbędzie się konferencja „Kolor w architekturze”. Wstęp wolny. Aby wziąć udział w spotkaniu, należy się zarejestrować. 

24. Edycja Nagród Naukowych POLITYKI

Informujemy, że Fundacja Tygodnika POLITYKA przyjmuje zgłoszenia młodych naukowców do 24. edycji Nagród Naukowych „Polityki”. Do 12 czerwca 2024 r. na stronie polityka.pl/stypendia dostępny jest formularz zgłoszeniowy, którego wypełnienie jest warunkiem przystąpienia do konkursu 5 stypendiów po 15 tys. zł i 10 nagród finałowych po 5 tys. zł.  Lista 15 finalistów zostanie opublikowana w „Polityce” 18 września, a laureaci zostaną ogłoszeni w październiku 2024 r. 

Z tej okazji dla pracowników naukowych i studentów Politechniki Warszawskiej przygotowana została również miesięczna prenumerata serwisu popularnonaukowego pulsar w prezencie. Na zgłoszenia chętnych czekamy do 15 kwietnia 2024 r.

Nowy numer Architektura & Biznes - 4/2024

Informujemy, że numer 4/2024 miesięcznika „Architektura & Biznes” jest już udostępniony do bezpłatnego pobierania na www.architekturaibiznes.pl/bezplatne-e-wydanie

XI edycja międzynarodowego konkursu International VELUX Award - przedłużony termin rejestracji

Studenci architektury, którzy chcieliby wziąć udział w międzynarodowym konkursie International VELUX Award 2024, a nie zdążyli się zarejestrować, mają jeszcze na to czas. Termin rejestracji został przesunięty do 14 kwietnia.  To XI edycja największego globalnego konkursu architektonicznego, który od początku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród polskich studentów, którzy już pięciokrotnie stawali na podium! Projekty, po wcześniejszej rejestracji, należy przesłać do 30 maja, w jednej z dwóch kategorii - „Światło naturalne w budynkach” lub „Badania nad światłem naturalnym”.

Zaproszenie dla studentów na międzynarodowe warsztaty projektowe Kotydż w Poznaniu

Zapraszamy do wzięcia udziału w międzynarodowych warsztatach projektowych KOTydż w Poznaniu, które odbędą się w terminie 11-19.05.2024 roku. Podczas warsztatów Kotydż zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie i samodzielne wykonanie domków dla kotów wolno żyjących na dwóch poznańskich dzielnicach, przy aktywnym udziale społeczności lokalnych. Rekrutacja trwa od 21 marca do 13 kwietnia.

VIII KONFERENCJA INTEGRACJA SZTUKI I TECHNIKI W ARCHITEKTURZE I URBANISTYCE

Zapraszamy do udziału w VIII konferencji pod tytułem INTEGRACJA SZTUKI I TECHNIKI W ARCHITEKTURZE I URBANISTYCE, która odbędzie się 10 maja 2024 roku w Młynach Rothera w Bydgoszczy. Konferencji towarzyszyć będzie festiwal i wystawy. Termin nadsyłania abstraktu trwa do 23 marca 2024 roku.

Spotkanie z cyklu #NOWE TRENDY W ARCHITEKTURZE 19.03.2024 r. godz. 13.00

Informujemy, że 19 marca (wtorek) o godzinie 13.00 odbędzie się kolejne spotkanie Live A&B z cyklu #NOWE TRENDY W ARCHITEKTURZE, a gośćmi Jakuba Głaza będą architekci z Biura Projektów LEWICKI ŁATAK - Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak.

R19/Mainz - Reduce/Reuse/Recycle: Architecture as Resource - Workshop based in Mainz, Germany

Zapraszamy na interdyscyplinarne warsztaty w formie hybrydowej, organizowane przez Hochschule Mainz, których stacjonarna część odbędzie się w dniach 6-11 maja 2024 r. w Moguncji w Niemczech. Część zdalna warsztatów rozpocznie się w marcu br. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 20 marca 2024 r. Warsztaty odbywają się w ramach Blended Intensive Programme (BIP) i są współfinansowane ze środków Erasmus+.

[AKTUALIZACJA] Konkurs Architektury Ceglanej - spotkanie informacyjne na WAPW

Informujemy o Konkursie Architektury Ceglanej, którego ideą jest budowanie świadomości piękna architektury ceglanej oraz propagowanie klinkieru jako najszlachetniejszego z materiałów elewacyjnych. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody pieniężne i płatny staż w renomowanym biurze architektonicznym. Termin zgłaszania prac upływa 20 maja 2024 roku.

[AKTUALIZACJA]: Przedstawiciel firmy Wienerberger opowie o konkursie w najbliższą środę 20.03.2024r. w sali 101 g. 13.00 - 13:15 (15 minut).

Plebiscyt Mieszkańców 10. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy

Informujemy, że zostały ogłoszone nominacje w 10. edycji Nagrody Architektonicznej prezydenta m.st. Warszawy.Równolegle otwarto Plebiscyt Mieszkańców, w którym Mieszkanki i Mieszkańcy przyznają swoją nagrodę. Swój głos można oddać do 21 marca br.

Zaproszenie na spotkanie wokół książki „Marian Lalewicz. Architekt petersbursko-warszawski”

Zapraszamy na spotkanie z prof. Małgorzatą Omilanowską-Kiljańczyk wokół książki jej autorstwa „Marian Lalewicz. Architekt petersbursko-warszawski”, które odbędzie się 15 marca 2024 r. o godz. 18:00 w Domu Spotkań z Historią, przy ul. Karowej 20 w Warszawie. 

Konkurs Kongresu Ruchów Miejskich na najlepszą pracę dyplomową o tematyce miejskiej

Zapraszamy do udziału w konkursie Kongresu Ruchów Miejskich na najlepszą pracę dyplomową o tematyce miejskiej - termin zgłoszeń upływa 15 marca 2024 roku.