"Domy Świata", czyli autorski album Konrada Kucza-Kuczyńskiego

Zapraszamy do zapoznania się z nową publikacją architektoniczną: "Domy Świata", czyli autorskim albumem prof. dr hab. inż. arch. Konrada Kucza-Kuczyńskiego

To "graficzny i słowny zapis spaceru architekta po domach świata na przestrzeni ponad 50 lat. Emocje, które towarzyszą mu przy spotkaniach z autentycznym pięknem, czynią ten album niepowtarzalnym. Obraz połączony ze słowem. Zapis atmosfery miejsc i elementów stanowiących o wyjątkowości domów w danym kontekście.Konrad Kucza-Kuczyński swoje rysowane domy buduje. Czyni to niemalże dosłownie. Zestawia je z warstw materii, grubą, żywą linią flamastra, śladami pędzla, ołówka, pióra tka gęste, kamienne czy ceglane faktury, plecie siatki delikatnych, przerywanych kresek. Na rysunkach fizycznie wyczuwalna jest tektonika, morfologia, gra napięć, ciężaru, wewnętrznych sił materii szukających oparcia w podłożu lub z niego wyrastających […].”

Ze wstępu autorstwa Macieja Miłobędzkiego.

Każdy egzemplarz jest wyjątkowy. Otulony w ręcznie wykończoną obwolutę. Do książki kupionej na stronie wydawnictwa dołączany jest numerowany art print z obrazem Konrada Kucza–Kuczyńskiego w edycji limitowanej 250 sztuk.

Autor tekstów i ilustracji: prof. dr hab. inż. arch. Konrad Kucza-Kuczyński, emerytowany prof. zw. PW (wykładowca na naszym Wydziale)
Przedmowa: mgr inż. arch. Maciej Miłobędzki (wykładowca na naszym Wydziale)
Projekt graficzny i łamanie: mgr inż. arch. Wiktor Gago (doktorant na naszym Wydziale)