„Druga tura dla tektury”

To inicjatywa studentów WAPW z materiałami do makiet z recyklingu! Znajdziecie tu dużo różnych surowców, którymi możecie się swobodnie bawić. A jeśli macie jakieś swoje własne materiały, które chcecie dodać do „2 tury”, to też zapraszamy!

Chcemy, żeby koncept recyklingu makiet działał w najlepszy możliwy sposób, więc po zakończeniu pracy nad swoją makietą, po prostu zostawcie niepotrzebne już materiały w naszej „2 turze”. A jeśli macie ochotę, to możecie pomóc nam rozbierając stare modele na części pierwsze, żeby inni mieli łatwiejszy dostęp do materiałów.

Pamiętajcie tylko, że to, co zostaje po Waszych makietach, a już nie nadaje się do ponownego użycia, trafia do kosza na śmieci.

Pomysł powstał ramach seminarium wybieralnego "Zaawansowane technologie materiałowe w projektowaniu" prowadzonego w sem. zimowym 2022 przed dr inż. arch. Ewelinę Gawell. Na podstawie tego pomysłu powstała akcja „2 TekTura”, czyli ‚druga tura dla tektury’. Studenci uporządkowali archiwalne materiały dydaktyczne i stworzyli przestrzeń, w której można zaopatrzyć się w darmowe pianki, tektury itp. Można również posegregować swoje materiały czy przekazać narzędzia do ponownego użycia.

Pomysł zainicjowała cała grupa seminaryjna, ale głównie realizowali: Alicja Bakalarska i Michał Burda.