Studentka WAPW Maja Gabrysiak zwyciężyła w konkursie na koncepcję restauracji „Zatoka Buntu”

Zespół w składzie: Maja Gabrysiak (Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej)  i Natalia Cichocka (Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkie), zwyciężył w, organizowanym przez Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej, studenckim konkursie na koncepcję restauracji „Zatoka Buntu”.

Przedmiotem Konkursu było wykonanie koncepcji budynku lub zespołu budynków restauracji Zatoka Buntu wraz z otoczeniem, zlokalizowanych między ul. Wita Stwosza, ul. Henryka Sienkiewicza, ul. Władysława Stanisława Reymonta a Pasażem Antoniego Nurzyńskiego w Skierniewicach, z wykorzystaniem modułów kontenerowych.

Jury tak uzasadniło swój wybór:

„Nagrodę przyznano za czytelny i klarowny układ funkcjonalny z podziałem na bar serwujący posiłki i bar z alkoholami, dostosowany do charakteru przestrzeni kontenerowej oraz zastosowanie prostych i racjonalnych rozwiązań technicznych i konstrukcyjnych. Jury doceniło również połączenie strefy komunikacji z przestrzenią do nieformalnych spotkań (całoroczne szerokie schody), stworzenie obiektu stanowiącego tło dla wydarzeń kulturalnych (ściana z graffiti), a także zaproponowanie wyrazistej identyfikacji wizualnej dla całej inwestycji. Mimo braku spełnienia wszystkich zapisów zawartych w MPZP (przekroczenie dopuszczalnej powierzchni zabudowy pojedynczego obiektu) i oczekiwań Inwestora (brak otwarcia widokowego na tereny zielone położone na północy) minimalistyczny i prosty układ funkcjonalny umożliwia dostosowanie do nich prezentowanej koncepcji. Ponadto warto podkreślić, że Autorki opracowania wykazały się wysokim warsztatem projektowym i rysunkowym, co dobrze rokuje dalszym pracomprojektowym planowanym w ramach stażu poprzedzającego realizację inwestycji".