Gratulacje dla nagrodzonych i wyróżnionych VII edycji Konkursu dla Młodych Architektów

Troje studentów i absolwentów naszego Wydziału zostało uhonorowanych w VII edycji Konkursu dla Młodych Architektów. Zapraszamy do zapoznania się z nagrodzonymi projektami. Pełna lista nagrodzonych dostępna jest na stronie organizatora konkrusu: https://builderpolska.pl/2020/05/29/wyzwanie-mlodego-architekta/

WYZWANIE MŁODEGO ARCHITEKTA

Autorska odpowiedź młodego architekta będąca dla niego wyzwaniem projektowym we wskazanym zagadnieniu i przyjętym przez niego zakresie. Powinna być zaprezentowana w formie projektu lub jego fragmentu stanowiącego to wyzwanie, w przyjętej przez autora skali.

II nagroda – 7.000 zł - trafiła do absolwentki naszego Wydziału - Anny Kaim  - za pracę "Rewitalizacja Wielkiej Płyty w Polsce"
Rewitalizacja wielkiej płyty w Polsce

Anna Kaim
Wydział Architektury
Politechnika Warszawska

Projekt to propozycja metody rewitalizacji bloków z wielkiej płyty w polskich warunkach ekonomicznych. Metoda ta jest uniwersalna, tak aby służyła jak największej ilości budynków z wielkiej płyty.

WYRÓŻNIENIE – 1.000 zł za pracę "Śmieciory nie potwory-śmieciowe przetwory. Drugie życie śmieci jako jednostka mieszkalna-upcykling" otrzymała Natalia Trochonowicz

Natalia Trochonowicz
Wydział Architektury
Politechnika Warszawska

Projekt jest koncepcją ekologicznego domku, stworzonego ze zrecyklingowanych materiałów. Osiedle domków zlokalizowane jest w Rio de Janeiro na terenie faveli – ubogiej dzielnicy miasta.

PROJEKT, KTÓRY ŁĄCZY. ŁĄCZY NAS KOLEJ

Zadanie wspólne dla młodych architektów i inżynierów budownictwa różnych specjalności. Przystanek kolejowy na dziś i na jutro (przystanek kolejowy z budynkiem dworca i infrastrukturą w małej miejscowości).

Miejsce III ex aequo – 6.000 zł - w zadaniu wspólnym Projekt, który łączy. Łączy nas kolej. otrzymał zespół 3 osobowy za pracę  "Dworzec w Konstancinie-Jeziornie jako prototypowy model zrównoważonej przestrzeni publicznej miasta"

Kamil Ambrozik
Wydział Architektury
Politechnika Warszawska

Patryk Czaplicki
Wydział Inżynierii Lądowej
Politechnika Warszawska

Krzysztof Wiśniewski
Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Główną ideą projektu jest rozplanowanie rozwoju Konstancina tworząc nowe centrum lokalne. Projekt realizowany jest zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz polityką przestrzenną gminy.