Gratulacje dla studentek naszego Wydziału za zdobycie nagrody w konkursie MICROHOME

Projekt domu skonstruowanego z ziemi, drewna i korka autorstwa Aleksandry Musiał i Alicji Adeli Jarochowskiej został nagrodzony w piątej edycji konkursu MICROHOME. Jednym z celów konkursu jest poszukiwanie rozwiązań architektonicznych  w obliczu kryzysu mieszkaniowego, gospodarczego i klimatycznego. Konkurs organizowany jest przez platformę BUILDNER. Projekt zostal nagrodzony podwójnie: III nagrodą oraz nagrodą Buildner Student Award.

GROUNDED HOUSE to propozycja częściowo zanurzonego w ziemi domu dla klimatu umiarkowanego. Zbudowany głównie z ziemi, drewna i korka, projekt ma kwadratowy plan z obwodem głębokich drewnianych elementów ustawionych prostopadle do przestrzeni wewnętrznej. Kolumny te obramowują okna, tworzą kieszenie do wypełnienia izolacją z korka i tworzą czystą geometrię opartą na siatce, która organizuje przestrzeń. Lekko nachylony płaski dach nadaje bryle budynku pewną wizualną lekkość, aby zrównoważyć ciężką podstawę. Dach wystaje poza każdą ścianę, aby chronić dom przed żywiołami.

 

Więcej informacji o nagrodzonych pracach można przeczytać na platformie BUILDNER: https://architecturecompetitions.com/microhome5/