Gratulujemy wyróżnień w konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej placu Wiosny Ludów i ulicy Szkolnej w Poznaniu

Gratulujemy studentom naszego wydziału otrzymania wyróżnień w konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej placu Wiosny Ludów i ulicy Szkolnej w Poznaniu. Wyróżnione zostały 2 zespoły: Magdalena Karpińska, Magdalena Storożenko oraz Patrycja Krupa, Marek Martynowicz i Zuzanna Trzcińska.

Do konkursu, obejmującego koncepcją urbanistyczno-architektoniczną duży kawałek Poznania, zgłoszono 71 prac. Kapituła konkursu zdecydowała się nie wskazywać najlepszej pracy. Dlatego postanowiono przyznać dwa wyróżnienia pierwszego stopnia oraz trzy wyróżnienia drugiego stopnia.

Dyplomy laureatom wręczyli: Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania oraz Magdalena Michalska, przedstawicielka firmy Orpea, fundatora nagród w konkursie. Wyróżnienie pierwszego stopnia w wysokości 1500 zł każde otrzymały dwa zespoły studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Wszystkie 64 prace będzie można oglądać na wystawie w Holu Wschodnim Międzynarodowych Targów Poznańskich od 20 do 23 lutego oraz od 29 lutego do 1 marca w godzinach 10:00-19:00.

Gratulujemy autorom wyróżnionych prac z naszego Wydziału:

Magdalena Karpińska, Magdalena Storożenko (WAPW). Wyróżnienie zostało przyznane za stworzenie rozwiązań projektowych, w których spory procent zagospodarowania terenu został przeznaczony pod zieleń. Sąd docenił odpowiednie uchwycenie proporcji wnętrza urbanistycznego w powiązaniu z osią widokową na przedłużeniu ulicy Wysokiej i pozostawienie niezabudowanego obszaru, na którym obecnie rosną drzewa.

Patrycja Krupa, Marek Martynowicz, Zuzanna Trzcińska (WAPW). Wyróżnienie zostało przyznane za wrażliwość estetyczną i interesujące podejście graficzne prezentowanych plansz. Docenione zostało szczególne podejście do projektu ulicy Szkolnej. Sędziowie zwrócili uwagę na niebanalne rozwiązania przestrzeni publicznej – w tym stworzenie obszaru wspólnego, posiadającego intymny charakter, niełatwy do osiągnięcia w tej części miasta.

Źródło: https://www.whitemad.pl/poznan-plac-wiosny-ludow-i-ulica-szkolna-w-nowej-odslonie-wyniki-konkursu/