Stypendium pod choinkę

W listopadzie tego roku już po raz czwarty grupie ponadprzeciętnych studentów PW zostaną wręczone Stypendia pod choinkę. Właśnie rozpoczęło się przyjmowanie formularzy zgłoszeniowych.

Zgodnie z tradycją, wyróżnienia trafiają do studentów i/lub doktorantów PW aktywnie uczestniczących w życiu uczelnianym. Nagrody pieniężne otrzymują więc osoby działające w kołach naukowych i organizacjach studenckich, zajmujące się promowaniem badań naukowych, zaangażowane w promowanie wydarzeń organizowanych przez uczelnię. Dobre lub bardzo dobre wyniki w nauce nie są głównym kryterium decydującym o zdobyciu stypendium.

Swój wkład w nagradzanie wyjątkowych jednostek może mieć każdy, kto należy do społeczności PW. Środki, dzięki którym możliwe jest ufundowanie stypendiów, zbierane są podczas corocznej kwesty organizowanej podczas Kiermaszu Świątecznego Politechniki Warszawskiej. Podczas ostatniego kiermaszu udało się zebrać aż 28 222,50 zł.

Do tej pory kandydatów mogli zgłaszać wyłącznie dziekani wydziałów. W tym roku zgłoszenia mogą przesyłać zarówno kierownicy jednostek organizacyjnych, przewodniczący Samorządu Studentów, Rady Doktorantów i Rady Kół Naukowych, jak i sami starający się o stypendium.

Sylwetki laureatów zeszłorocznej edycji Stypendium pod choinkę można poznać dzięki artykułowi na naszej stronie.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem projektu stypendialnego i przesyłania zgłoszeń. Termin nadsyłania wniosków mija 26 września.

Wnioski prosimy składać się w dziekanacie pok. nr 20.