Test diagnostyczny z j. angielskiego - info dla 1sem. studiów jednolitych

Osoba odpowiedzialna za organizację zajęć na Wydziale Architektury: mgr Adam Stankiewicz, adres e-mail: adam.stankiewicz@pw.edu.pl

Zajęcia z języka angielskiego przygotowujące do egzaminu B2 będą odbywać się dwa razy w tygodniu – w środy, w godz. 8:30-10.00 oraz w piątki w godz. 10.15-11.45.

Początek zajęć: 9 października 2024

Osoby, które NIE posiadają certyfikatu zwalniającego z egzaminu ACERT B2, proszone są o podejście do testu diagnostycznego z j. angielskiego w dniach: 23 września - 4 października.

Test z j. angielskiego jest umieszczony na platformie LeON PW. Gdy studenci zostaną dopisani do kursu ‘Test diagnostyczny’ otrzymają taką informację.

Informacje o podziale na grupy pojawią się w USOS-ie po wykonaniu przez Państwa testu diagnostycznego. Zostaną Państwo zapisani przez Studium na lektorat w systemie USOS i nie będą musieli Państwo zapisywać się samodzielnie.

Osoby, które POSIADAJĄ certyfikat zwalniający z egzaminu ACERT B2 - NIE podchodzą do testu poziomującego oraz proszone są o pilne zgłoszenie się do pani mgr Małgorzaty Wujec malgorzata.wujec@pw.edu.pl ze skanem certyfikatu oraz – po jego akceptacji – zapisanie się przez USOS na 60 godzin języków obcych po B2 - w ramach oferty SJO. Zapisy na zajęcia po B2 odbywają się przez USOS od 25.09, godz. 7.30. Decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowe informacje: https://www.sjo.pw.edu.pl/student/na-biezaco/zapisy-na-zajecia/ (w stosownej zakładce).

Certyfikaty, które składali Państwo przy rekrutacji nie są przekazywane do Studium Języków Obcych, a instrukcja dotycząca, które certyfikaty zwalniają z egzaminu i forma zaliczenia znajduje się tutaj: https://www.sjo.pw.edu.pl/egzaminy/inne/uznawane-certyfikaty-zewnetrzne/.

Wszyscy studenci WAPW zgodnie z programem studiów powinni zaliczyć 180 godzin języka obcego w ciągu pierwszych 3 semestrów – po 60 godzin w semestrze.

Po zaliczeniu egzaminu B2 (również certyfikatem) student chcąc zaliczyć swoje godziny językowe z programu studiów będzie korzystać z lektoratów z j. angielskiego powyżej poziomu B2 oraz pełnej oferty innych języków niż j. angielski. Zapis student dokonuje samodzielnie w USOS w terminach rejestracji na lektoraty (od 25.09, godz. 7.30). Wszystkie informacje o zapisach znajdą Państwo na www.sjo.pw.edu.pl.

Student, który będzie chciał uczestniczyć w lektoracie przygotowującym do egzaminu B2, ale innego języka niż j. angielski, musi wykonać test z danego języka, dostępny na www.sjo.pw.edu.pl.”