Europejska Nagroda Naukowa im. Stanisława Lema

Konkurs dla młodych naukowców

W konkursie mogą wziąć udział młodzi naukowcy niemający więcej niż 40 lat, związani z uczelnią lub ośrodkiem badawczym państwa należącego do UE lub stowarzyszonego w ramach Programu Horyzont oraz ze Szwajcarii.

Nagroda im. Lema przyznawana jest za aktualne osiągnięcia lub odkrycia naukowe z ostatnich 3 lat dokonane na szeroko rozumianym polu nauk technicznych. Nagrodzone zostają odkrycia, które odznaczają się kreatywnością, interdyscyplinarnością i wizjonerstwem, zawierające przy tym mocny element technologiczny.

Wniosek konkursowy wraz z wymaganymi dokumentami Kandydat samodzielnie składa drogą elektroniczną do 15 października 2021 r.

Zwycięzca ogłoszony zostanie miesiąc później, czyli 15 listopada 2021 r. w trakcie corocznych uroczystych obchodów Święta Politechniki Wrocławskiej.

Przewidziano nagrodę pieniężną w wysokości 100 000 PLN (lub równowartość w EUR) Do rąk laureata trafi również voucher na 1-2 tygodniowy pobyt we Wrocławiu, który będzie obejmować m.in. wygłoszenie cyklu prelekcji i poznanie największych atrakcji miasta. Koszty pobytu w całości pokrywa Politechnika Wrocławska.

 Szczegółowe informacje znajdują się na stronie https://lemprize.pwr.edu.pl/.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres lemprize@pwr.edu.pl.

3_LemPrize_ulotka (pdf, 1,70 MB)