FUTUWAWA – Jak będziemy mieszkać w przyszłości?

Zachęcamy do udziału w V edycji Konkursu FUTUWAWA, organizowanej przez Fundację Puszka i m. st. Warszawa. Zgłoszenia do 19 kwietnia 2021!

Tematem wydarzenia, którego cel to promowanie odważnych, wizjonerskich pomysłów na przyszłość, jest to, jak będziemy mieszkać w Warszawie za 30 lat. Odpowiedź na pytanie konkursowe może być sformułowana w postaci konkretnego rozwiązania albo potraktowana teoretycznie, opisowo, metaforycznie, konceptualnie czy futurologicznie. Organizatorzy poszukują artystycznych, projektowych i teoretycznych propozycji na to, jak będziemy mieszkać w Warszawie w 2050 roku, z różnych dziedzin, od antropologii, socjologii, ekologii i ekonomii, przez sztukę, filozofię i futurologię, po architekturę i urbanistykę i zachęcają do eksperymentu. Konkurs skierowany jest do profesjonalistów, amatorów, młodzieży i najmłodszych (FUTUWAWKA).

Po przyjęciu do konkursu propozycje zostaną przedyskutowane przez interdyscyplinarne Jury Konkursowe oraz poddane głosowaniu internautów. Najlepsze pomysły zostaną nagrodzone (pula nagród to 15 000 zł oraz nagrody rzeczowe). Projekty wybrane przez jurorów i jurorki zostaną pokazane na wystawie w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury, oraz magazynie „Plany Warszawy". Pomysły będą prezentowane na stronie konkursu oraz w elektronicznej publikacji podsumowującej V edycję FUTUWAWY.

Zgłoszenia, za pomocą formularza dostępnego na stronie (www.mieszkamy.futuwawa.pl/zgloszenie), przyjmowane są do 19 kwietnia 2021 roku do godziny 24:00.