Idzie nowe! Zaprojektuj toaletę pałacową

Zapraszamy na webinarium ,,Idzie nowe! Zaprojektuj toaletę pałacową” w najbliższy czwartek, 24 lutego o godzinie 12:00. Wydarzenie zainauguruje 24. edycję konkursu KOŁO ,,Projekt Łazienki 2022”.

Od 24 lat firma Geberit zaprasza studentów architektury i początkujących architektów do udziału w prestiżowym współzawodnictwie. Zadaniem uczestników tegorocznej edycji konkursu będzie, jak co roku, zaprojektowanie toalety publicznej. Tym razem usytuowanej w pałacowym otoczeniu, ponieważ partnerem wydarzenia „Projekt Łazienki 2022” jest Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Przyzwyczajeni do wysokiego poziomu zgłoszonych prac organizatorzy, liczą na uwzględnienie kontekstu historycznego miejsca, lecz prezentację adaptacji tej strefy w zupełnie nowej odsłonie.

Konkurs „Projekt Łazienki 2022” od początku istnienia ma na celu zwrócenie uwagi na problematyczną kwestię toalet publicznych w Polsce. Przez prawie ćwierć wieku, dzięki organizatorom, partnerom, a także laureatom, nasz kraj wzbogacił się o miejsca potrzebne, funkcjonalne i estetyczne. Renoma konkursu sprawiła, że temat toalet przestał być wstydliwy i odrzucany na margines debaty społecznej. Partnerem tegorocznej edycji jest Muzeum Pałac Króla Jana III w Wilanowie, który oferuje młodym twórcom niezwykle inspirujący kontekst – historyczny, artystyczny i topograficzny. Równocześnie barokowa przestrzeń i jej zabytkowe, parkowe otoczenie stawiają przed adeptami sztuki architektury ambitne wyzwanie. W 2022 roku po raz pierwszy zostanie przyznana nagroda specjalna w wysokości 5 000 PLN w nowej kategorii konkursowej „Projekt wnętrza łazienki”.

Panelistami spotkania będą:

  • Paweł Jaskanis (Dyrektor Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie),
  • Magdalena Federowicz-Boule (architekt, Prezes i Dyrektor Kreatywna pracowni Tremend, juror w konkursie Koło),
  • Robert Konieczny (architekt, założyciel pracowni KWK Promes, juror w konkursie Koło)
  • Justyna Zborowska (Menedżer ds. Reklamy i PR Geberit, sekretarz konkursu).

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Jaroszyńska, prowadząca program ,,Nieoczywiste miejsca” w HGTV Polska oraz cykl ,,Odpicowane mieszkanie” w Dzień dobry TVN.Aby wziąć udział w bezpłatnym webinarium, wystarczy się zarejestrować, klikając w link:https://tiny.pl/9lwcg