Konferencja - Warszawskie Stare Miasto - autentyzm nieznany. Zachowanie i konserwacja tynków i malarstwa ściennego zabytku światowego dziedzictwa UNESCO

Zapraszamy do udziału w konferencji: "Warszawskie Stare Miasto - autentyzm nieznany. Zachowanie i konserwacja tynków i malarstwa ściennego zabytku światowego dziedzictwa UNESCO."

Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków Urzędu m.st. Warszawy organizuje w ramach III już edycji Warszawskiej Konferencji Konserwatorskiej wydarzenie pt. Warszawskie Stare Miasto - autentyzm nieznany.

Zachowanie i konserwacja tynków i malarstwa ściennego zabytku światowego dziedzictwa UNESCO. Konferencja jest przygotowywana z okazji 40. już rocznicy wpisu warszawskiego Starego Miasta na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Tradycją stało się, że BSKZ organizuje cyklicznie wydarzenia upamiętniające historyczną datę wpisu - 2.09.1980 r. Konferencja jest częścią programu obchodów rocznicowych organizowanych wspólnie przez Miasto Stołeczne Warszawa, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Tematem tegorocznej konferencji będzie problematyka autentyzmu w kontekście prac konserwatorskich i konserwatorsko- budowalnych prowadzonych przy obiektach światowego dziedzictwa. Problem ten przedstawimy na przykładzie prac prowadzonych na elewacjach kamienic staromiejskich w Warszawie.

W tym roku przypada również 75- lecie obudowy Warszawy. Z tej okazji Miasto Stołeczne Warszawa ogłosiło rok 2020 rokiem Odbudowy Warszawy.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Konferencja będzie transmitowana online.

Wydarzenie odbędzie się 29.09.2020 r. w Pałacu Ślubów, Pl. Zamkowy 6, Warszawa

Więcej na stronie: https://zabytki.um.warszawa.pl/content/konferencja-%E2%80%9Ewarszawskie-stare-miasto-autentyzm-nieznany-zachowanie-i-konserwacja-tynk%C3%B3w-i-m