Konkurs na projekt domu proklimatycznego jednorodzinnego.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z Warszawskim Oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich, ogłasza konkursu na najlepszy projekt proklimatycznego domu. Konkurs skierowany jest do studentów i dyplomantów kierunków związanych z architekturą i budownictwem. Zadaniem konkursowym jest opracowanie koncepcji architektonicznej domu jednorodzinnego.

Konkurs porusza zagadnienia dotyczące projektowania z wykorzystaniem rozwiązań proekologicznych, które coraz częściej stają się wymogiem i tym samym wyzwaniem dla specjalistów z dziedzin architektury i budownictwa.

Jesteśmy pewni, że tematyka konkursu jest bliska i ważna dla Państwa studentów i że będą oni zainteresowani udziałem. Będzie to dla nich szansa na promocję swoich projektów. Prace konkursowe zostaną ocenione przez jury składające się z przedstawicieli  OW SARP i Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Wybrani laureaci otrzymają nagrody rzeczowe oraz wyjadą na 4-dniową zagraniczną wizytę studyjną, podczas której spotkają się z doświadczonymi specjalistami i będą mieli okazję zobaczyć budynki z najnowocześniejszymi proekologicznymi rozwiązaniami.  
Poniżej przesyłam wszystkie najważniejsze informacje. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli zechcą Państwo udostępnić informacje o konkursie na stronach uczelni oraz w social mediach. Konkurs jest wspaniałą szansą dla przyszłych architektów i inżynierów na pokazanie swojej pracy szerszej publiczności oraz zdobycie interesujących nagród.

W skład Sądu Konkursowego wchodzą:

1) Przewodniczący Sądu Konkursowego: arch. Piotr Jurkiewicz, Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich;

2) Członkowie Sądu Konkursowego:

a) arch. Anna Zawadzka-Sobieraj, Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich,

b) dr. inż. Jerzy Kwiatkowski, Narodowa Agencja Poszanowania Energii,

c) Joanna Zdanowska, Ministerstwo Klimatu i Środowiska.
Materiały do pobrania:
http://proklimatycznydom.biuroprasowe.pl/182865/konkurs-na-dom-przyjazny-dla-klimatu
Więcej informacji na stronie:
https://domzklimatem.gov.pl/projekt-proklimatycznego-domu#projekt-proklimatycznego-domu