Międzynarodowy Konkurs Architektoniczny – „Schronisko turystyczne na górze Jeżowa Woda z restauracją i tarasami widokowymi”

Konkurs zorganizowany przez Fundację IDEANOVA (Polska) jest skierowany zarówno do początkujących, jak i doświadczonych architektów z całego świata. Regulamin jest dostępny w aż sześciu językach - polskim, angielskim, włoskim, hiszpańskim, niemieckim i francuskim.

Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie schroniska turystycznego, które zostanie wybudowane na górze Jeżowa Woda, która mieści się w Beskidzie Wyspowym w przepięknej, zalesionej części Beskidów Zachodnich (pomiędzy doliną Raby a Kotliną Sądecką). Projekt musi uwzględniać tarasy widokowe oraz miejsce na restaurację. 

Projektowany obiekt powinien stanowić miejsce o nowoczesnym charakterze, o formie wybiegającej w daleką przyszłość, a równocześnie pozostawać w harmonii z otaczającą go przyrodą. Najwyższa kondygnacja będzie znajdowała się ponad koronami drzew i będzie widoczna ze wszystkich pobliskich szczytów. Gmina Limanowa wydała prawomocne Warunki Zabudowy dla budowy schroniska, zwieńczeniem konkursu będzie nie tylko nagroda pieniężna, ale i współpraca przy budowie obiektu.

W jury zasiadają specjaliści z dziedziny architektury i sztuki oraz włodarze regionu. Organizator konkursu przewiduje nagrodę główną w wysokości 5.000 Euro, dodatkowo zostanie przyznana nagroda publiczności o wysokości 1.000 Euro. Przewidziano także dodatkowe wyróżnienia.
Aby wziąć udział należy zarejestrować się w konkursie do 31.03.2023, a następnie do 30.04.2023 przesłać pracę konkursową do pierwszego etapu. Projekty wyłonione do drugiego etapu zostaną upublicznione 30.06.2023 i poddane pod głosowanie internetowe, celem wyłonienia zwycięzcy Nagrody Publiczności. 

Wyniki obrad jury oraz głosowania internetowego zostaną ogłoszone podczas Uroczystej Gali 27.07.2023.

Regulamin, zdjęcia terenu, formularz zgłoszeniowy, oraz szczegóły - znajdują się na stronie http://mountainshelter.ideanova.org.pl 

 

Fundacja IDEANOVA (Polska)