Międzynarodowe Warsztaty Mood for Wood 2021 – Into the Wild

Mood for Wood to międzynarodowe warsztaty gromadzące studentów kierunków projektowych zainteresowanych rzeczywistym realizowaniem projektów, których są autorami. Od 22 lipca do 1 sierpnia w Poznaniu odbędzie się ich ósma edycja, w której uczestniczyć będą studenci z Polski, Niemiec i Łotwy. Organizatorem Wydarzenia jest Stowarzyszenie Punkt Wspólny oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań.

Podczas warsztatów Mood for Wood studenci pod okiem uznanych architektów i projektantów z całego świata oraz doświadczonych stolarzy projektują oraz samodzielnie wykonują meble miejskie na wybranych lokalizacjach.

Studenci pracując nad daną przestrzenią, współpracują z lokalną społecznością i aby wybudować meble muszą uzyskać aprobatę z ich strony. Kolejnym krokiem jest właściwe zaplanowanie budowy oraz kosztorysu, które prowadzą do własnoręcznej realizacji drewnianych mebli. Celem warsztatów jest konfrontacja doświadczeń i pomysłów studentów i tutorów z potrzebami przyszłych użytkowników.

Tegoroczna edycja Into the Wild skupiona będzie na dzikiej naturze poznańskich dębińskich stawów. Ich nieodkryte brzegi są niepowtarzalnym miejscem do obcowania z przyrodą, której nienaruszona tkanka pozytywnie wpływa na samopoczucie mieszkańców. Ich wyjątkowy charakter - dzikiej przyrody zamkniętej w centrum metropolii - zachęca do spacerów czy pikników, ale jest także jednym z ulubionych miejsc amatorów wędkarstwa i miłośników ornitologii.

REKRUTACJA

Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane będą poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.moodforwood.com w terminie od 12 kwietnia do 21 maja. Organizatorzy skontaktują się z osobami zakwalifikowanymi na warsztaty mailowo do 25 maja.

Koszt 150 euro/ 650 złotych

W cenę warsztatów wliczone są:

  • nocleg w terminie 22.07-1.08 w Poznaniu;
  • wyżywienie ( śniadanie, lunch, kolacja);
  • przerwy kawowe;
  • dojazd z/do Poznania ( studenci z Polski z dowolnego miasta w Polsce - komunikacją publiczną 2 klasa);
  • komunikacja publiczna w Poznaniu;
  • szkolenie BHP - zakończone certyfikatem;
  • materiały do pracy warsztatowej;
  • zestaw gadżetów z logo warsztatów.

Więcej informacji: http://www.moodforwood.com/