Promocja książki "Niezniszczalny. Bohdan Pniewski. Architekt salonu i władzy."

Teatr Wielki - Opera Narodowa oraz Wydawnictwo Filtry zapraszają na spotkanie promujące najnowszą książkę Grzegorza Piątka.

Spotkanie odbędzie się 26 maja o godz. 18:00 w foyer dolnym Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. 

Bohdan Pniewski zaprojektował najważniejsze państwowe budynki, zarówno za czasów sanacji, jak i PRL-u. Był najbardziej wpływowym polskim architektem XX wieku. Jego styl - jak pisze w posłowiu Marcin Wicha - łączy epoki i od niemal stu lat jest tłem polskiego życia publicznego. Poznamy zatem sekrety najbardziej znanych budynków.

Piątek w biografii daje nie tylko ciekawe interpretacje budowli wzniesionych przez pniewskiego - a są wśród nich Teatr Wielki, Szkoła Baletowa, gmach Narodowego Banku Polskiego, Dom Chłopa czy Budynek Polskiego Radia - ale również kreśli fascynujący portret człowieka o niespożytej sile witalnej.„Niezniszczalny” to także barwna kronika towarzyska powojennej elity, obraz rwącej się do życia Warszawy, która wśród zgliszcz spotyka się w cukierniach, barach, kafejkach, gdzie kawa i wódka leją się strumieniami. Rano ekshumacja, wieczorem dancing - podsumowuje życie tamtych lat pracując z Pniewskim architekt Andrzej Hubert Niewęgłowski.Spotkanie z autorem poprowadzi Aleksandra Boćkowska