Przedłużenie zapisów na ENHANCE “Gender and Diversity in Science, Technology and Society" 2023

Otrzymaliśmy właśnie informację od organizatorów szkoły letniej ENHANCE “Gender and Diversity in Science, Technology and Society" 2023 na Politechnice w Berlinie, że zapisy zostały wydłużone do 5 lipca 2023 r. Szkoła letnia odbędzie się w dniach 25-29 września 2023 r.

Już 25 września 2023 r. w Berlinie rozpocznie się szkoła zimowa "Gender and Diversity in Science, Technology and Society", którą organizuje Politechnika w Berline oraz Centrum Interdyscyplinarnych Badań nad Płcią (ZFIG) we współpracy z uczelniami konsorcjum ENHANCE w ramach programu Erasmus+ (Blended Intensive Programme).

Szkoła Letnia umożliwia zdobycia 3, 4 lub 6 pkt. ECTS po pomyślnym przejściu przez kolejne etapy. Zajęcia będą prowadzone w trybie hybrydowym: na Politechnice w Berlinie oraz online.

Oferta Szkoły Letniej skierowana jest do studentek i studentów (z poziomu licencjatu, magisterium oraz osób na doktoracie) z kierunków planistycznych i technicznych, matematyki i informatyki oraz innych, którzy chcą zdobyć kompetencje w zakresie studiów nad nauką i technologią (STS). Podczas zajęć uczestnicy nabędą wiedzę i kompetencje niezbędne do zrozumienia mechanizmów tworzenia się nierówności płciowych i społecznych oraz dowiedzą się, na czym polega pozycjonowanie intersekcjonalne (czyli zjawisko krzyżowania się ze sobą różnych kategorii społecznych, wzmacniających dyskryminację grup i jednostek) w nauce i technologii oraz jak mu przeciwdziałać.

Szkoła letnia jest BEZPŁATNA.