Raport z planowania Warszawy, „Czy żyjemy lokalnie?

Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy zaprasza na czwarte otwarte spotkanie o planowaniu Warszawy, w którym razem z Dyrektor Miejskiej Pracowni Planowania Przestrzennego i Strategii Rozwoju Warszawy Moniką Konrad podzieli się wiedzą o Warszawie, zebraną podczas prac nad nowym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.

Czy Warszawa to tylko Centrum i Pałac Kultury? Nie! Dla każdego z nas to przede wszystkim nasze miejsce zamieszkania, i to co jest blisko. Warzywniak, ulubiony sklep, przedszkole i szkoła naszych dzieci, plac zabaw, skwerek, ścieżka rowerowa to właśnie przesądza, że w naszej okolicy czujemy się dobrze. Ostatnia część Raportów z planowania Warszawy poświęcona jest lokalności.

Co dokładnie oznacza dla Warszawiaków, że coś jest blisko? Jakie są według nas niezbędne elementy wygodnego sąsiedztwa?  Jaką rolę w tworzeniu lokalności mają przestrzenie publiczne, place, skwery i zieleńce? Jak poruszamy się po mieście lokalnie, gdy musimy dotrzeć do miejsc i usług bardziej oddalonych?

Spotkanie odbędzie się na platformie ZOOM. Będzie również transmitowane na żywo na platformę Youtube.Link do dyskusji (19 maja o godz. 18.00):   https://us02web.zoom.us/j/84727668939?pwd=MHdBWVpONEExMnQ2bEFFd1Jab2hJZz09   hasło: raportUczestnictwo w dyskusji jest dobrowolne i równoważne ze zgodną na nieodpłatne utrwalanie i rozpowszechnianie swojego wizerunku poprzez umieszczenie na stronach internetowych m.st. Warszawy oraz na kanale Youtube.W przypadku chęci uczestnictwa w dyskusji na platformie ZOOM, prosi się o informację na maila: dialogwplanowaniu@um.warszawa.pl Równocześnie spotkanie będzie transmitowane online na platformie YouTube. Link do transmisji: https://youtu.be/IM8N7nzUM90Będzie tu aktywny czat z możliwością zadawania pytań i komentowania bez konieczności upubliczniania swojego wizerunku.
Więcej na ten temat w wydarzeniu na FB https://www.facebook.com/events/140078528139328/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22mechanism%22%3A%22search_results%22%2C%22surface%22%3A%22search%22%7D]%7D