The Engineers band ogłasza nabory!

The Engineers Band to działająca już od 10 lat Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej. Jest zespołem składającym się głównie ze studentów uczelni, którzy obok prowadzenia eksperymentów i licznych badań swoje serce oddają również muzyce.

Inżyniersi to grupa z imponującym dorobkiem artystycznym. Kreują własne programy artystyczne, wykonują autorskie aranżacje, tworzone z myślą o nich. Zespół konsekwentnie zdobywał serca fanów dając przede wszystkim występy o charakterze rozrywkowym i tanecznym. Organizowane od kilku lat Koncerty Galowe stają się coraz częściej okazją do wykonywania muzyki jazzowej, klasycznej, eksperymentalnej i filmowej. W tym nurcie utrzymany był także występ podczas festiwalu Europejski Stadion Kultury 2017 w Rzeszowie.

Z orkiestrą The Engineers Band występowali tacy artyści jak Grzegorz Hyży, Halina Mlynkowa, Janusz Szrom, Hanna Banaszak, Mirosław Czyżykiewicz, Ania Rusowicz, Michał Milowicz, Beata Wyrąbkiewicz, Dorota Osińska, Vadim Brodski i in.

Głównym nurtem muzycznym orkiestry jest muzyka rozrywkowa, taneczna. Jednak od kilku lat w repertuarze pojawiają się również utwory klasyczne, prezentowane na festiwalach w Baden-Baden (Niemcy) oraz Rzymie (Włochy).

W 2015 roku Inżyniersi wzięli udział w koncercie telewizyjnym Wszystko jest Poezja ukazującym twórczość Edwarda Stachury. Wykonali finałową piosenkę „Pod Wielkim Dachem Nieba” skomponowaną przez Mateusza Pospieszalskiego oraz piosenkę „Co warto” z muzyką Dariusza Łapińskiego. W trakcie koncertu towarzyszyli takim artystom jak: Czesław Mozil, Babu Król, Leniwiec, Ewa Prus czy Katarzyna Nosowska.

W marcu 2016 r. widowisko zdobyło I Nagrodę w kategorii „Best Concert 2015” na 6th Global Event Awards Eventex w Bułgarii.

W grudniu 2017 r. wzięli udział w koncercie telewizyjnym Depesze z Jądra Ciemności obok Katarzyny Stankiewicz, Leskiego, Skubasa, Darii Zawiałow, Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, zespołu Bisz/Radex i wielu innych. Zarejestrowane wówczas utwory ukazały się na płycie „Conrad Inspiruje Młodych”, która w styczniu 2018 r. została wybrana płytą tygodnia przez radiową Trójkę.

The Engineers Band rozpoczyna kolejny sezon pełen wrażeń. Jeśli grasz na instrumencie i chcesz poznać bliżej działania Orkiestry zgłoś się do nas przez stronę orkiestra.pw.edu.pl i pojaw się na przesłuchaniach 19, 22 lub 26 marca g. 19:00 w DS Babilon przy ul. Kopińskiej 12/16, sala 19a. Zapraszamy osoby sprawnie posługujące się instrumentem, obyte z występami na żywo, z doświadczeniem w graniu różnorodnego repertuaru, ambitne, chętne do dłuższej współpracy.