WYSTAWA STUDENCKA PQ / Nabór do zespołu

Praskie Quadriennale (Prague Quadrennial of Performance Design and Space) to największe na świecie wydarzenie poświęcone projektowaniu przestrzeni na potrzeby sztuk performatywnych, które od 1967 roku ma miejsce co cztery lata w Pradze. Najbliższa edycja odbędzie się w czerwcu 2019 roku, a jedną z głównych ekspozycji będzie, jak w poprzednich latach, Wystawa Studencka.

Mając na uwadze przewodnie idee PQ oraz dialog międzyuczelniany i interdyscyplinarny, Instytut Teatralny organizuje otwarty nabór do czteroosobowego zespołu studenckiego, który współpracować będzie nad przygotowaniem polskiej Wystawy Studenckiej.

Do udziału w naborze zapraszamy studentów szkół wyższych (wszystkich trzech stopni), w szczególności studentów scenografii, architektury, sztuk wizualnych i plastycznych, a także animacji i lalkarstwa, jak również teatrologii, reżyserii, nowych mediów oraz wszystkich studentów związanych z szeroko pojmowaną animacją i projektowaniem przestrzeni na potrzeby sztuk performatywnych. Wyłonieni uczestnicy stworzą czteroosobowy zespół studencki, który przy wsparciu młodych twórców, współpracować będzie nad przygotowaniem koncepcji i realizacją polskiej Wystawy Studenckiej PQ 2019. 

Przygotowanie polskiej prezentacji jest programem rządowym realizowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 
Więcej informacji o naborze oraz regulamin: http://praguequadrennial.pl/