Warsztaty online z projektowania architektury regionalnej w krajobrazie otwartym

Narodowy Instytut Dziedzictwa zaprasza studentów architektury na jednodniowe warsztaty z projektowania regionalnego, które odbędą się odbędą się 28 lipca 2021 r.

Warsztaty mogą stanowić stanowić dobre wprowadzenie do specyfiki konkursu „Twój dom – dialog z tradycją”, którego celem jest stworzenie i upowszechnienie wzorców architektury mieszkaniowej charakterystycznych dla poszczególnych regionów Polski.

W trakcie warsztatów będziemy zastanawiać się nad ideą i sensownością powstawania architektury regionalnej, poznawać elementy tradycji budowlanej poszczególnych regionów oraz wykonamy koncepcję domu mieszkalnego przeznaczonego do konkretnego miejsca.

Warsztaty przeznaczone są dla studentów architektury, praca odbywać się będzie w zespołach dobranych drogą losowania. Zgłoszenia należy nadsyłać do 15 lipca na adres mailowy: mliszewska@nid.pl. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, uczelnię i rok studiów, kontaktowy adres mailowy. Można podać również numer telefonu kontaktowego. Udział w warsztatach jest bezpłatny, dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc, decyduje kolejność zgłaszania. Osobom zainteresowanym i zakwalifikowanym w ciągu 5 dni od daty zakończenia naboru prześlemy dokładny program oraz link do udziału.