Zapraszamy na spotkanie LIVE #NOWE TRENDY W ARCHITEKTURZE.

Gościem prowadzonego przez Jakuba Głaza spotkania będzie profesor Romuald Loegler.

Profesor Romuald Loegler — wybitny architekt, laureat Honorowej Nagrody SARP (1994), ceniony wykładowca, od 1987 roku prowadzi w Krakowie własną pracownię Atelier Loegler Architekci. Od lat nie tylko projektuje i kształtuje miejską przestrzeń, ale także aktywnie działa na polu debaty architektonicznej — był między innymi współtwórcą Biennale Architektury w Krakowie, a także wydawcą miesięcznika „Architektura & Biznes”. W swoim architektonicznym portfolio ma liczne, nagradzane realizacje, między innymi gmach Opery Krakowskiej, budynek Filharmonii Łódzkiej, rozbudowę Akademii Ekonomicznej w Krakowie, nowe skrzydło Biblioteki Jagiellońskiej czy nominowaną do nagrody Miesa van der Rohe Bramę do Miasta Zmarłych — dom pogrzebowy na Cmentarzu Batowickim w Krakowie.Jakub Głaz — krytyk architektury, publicysta, animator działań przestrzennych, redaktor portalu www.architekturaibiznes.pl i stały felietonista miesięcznika „Architektura & Biznes”. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, który swoją ścieżkę zawodową skierował ku popularyzacji architektury i działań na rzecz naprawy miast. Dwukrotny laureat nagrody dziennikarskiej Izby Architektów RP, autor i kurator wielu wystaw architektonicznych, współtwórca inicjatywy „Centrum Otwarte” i Festiwalu Architektury Modernistycznej „Nowy Plan”, współautor książki dla dzieci i dorosłych „Wspólne nie znaczy niczyje” oraz dwóch serii telewizyjnego cyklu „Księga Przestrzeni”. W cyklu filmów „DOMOKRĄŻCY” pokazuje unikalne historie polskich domów i mieszkań.