Zaproszenie na konferencję "Zrównoważony rozwój i aktywizacja przestrzeni publicznych"

Politechnika Krakowska oraz partnerzy projektu “The Activation of the Public Spaces of the City Centres through Ethical and Sustainable Design Based on the Local Communities Participation / Response / Proaction”: Politecnico di Milano, Fundacion Universitaria San Pablo-Ceu (Valencia) oraz Eurokreator T&C Sp. z o.o. zapraszają przedstawicieli i przedstawicielki Politechniki Warszawskiej na konferencję “Zrównoważony rozwój i aktywizacja przestrzeni publicznych”.

Konferencja odbędzie się 26 czerwca 2023 roku w Krakowie, w godzinach 10.00-14.00.

Dla osób, które nie będą w stanie pojawić się stacjonarnie, przewidziana jest możliwość udziału online.

Miejscem konferencji jest Centrum Konferencyjne Fabryczna, ul. Fabryczna 13, Kraków.

Formularz zapisu znajduje się tutaj.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Konferencja będzie okazją do wymiany opinii i doświadczeń dotyczących przeprowadzania procesów rewitalizacyjnych i projektowania urbanistycznego, w tym roli partycypacji społecznej oraz edukacji w zakresie inkluzywności i zrównoważonego rozwoju.

Program konferencji “Zrównoważony rozwój i aktywizacja przestrzeni publicznych”:

10.00-10.10: Inauguracja konferencji - prof. dr Mariusz Twardowski, Politechnika Krakowska

10.10-11.00:  “Inkluzywność a przyszłość zawodu architekta.” - Borysław Czarakcziew, Izba Architektów Rzeczpospolitej Polskiej

11.00-12.00: “Projekt ACPUS - cele, działania, rezultaty”

prof. dr Mariusz Twardowski - Politechnika Krakowska

prof. dr Patrycja Haupt - Politechnika Krakowska

prof. dr Luca Maria Francesco Fabris - Politecnico di Milano

dr Andres Ros Campos - Universidad San Pablo-CEU, Valencia

“Activation of public space in research and student design.” - prof. dr Patrycja Haupt

12.00-13.00: Równoległe sesje dyskusyjne (aktywny udział przewidziany dla uczestników stacjonarnych):

1. “Aktywizacja przestrzeni publicznych.”

Prowadzenie: prof. dr Patrycja Haupt, Politechnika Krakowska

2. “Partycypacja w rewitalizacji - czyli jak efektywnie projektować i realizować odnowę z ludźmi i dla ludzi.”

Prowadzenie: Łucja Kucmin-Węglarczyk, Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

3. “Integracja działań w zakresie zrównoważonego rozwoju w Polsce Południowej.”

Prowadzenie: prof. dr hab. Marek Frankowicz, Uniwersytet Jagielloński

13.00-13.30: Przerwa obiadowa

13.30-14.00: “Podsumowanie rezultatów sesji dyskusyjnych.”

Prowadzenie Rafał Kunaszyk, Eurokreator

14.00- Networking

Podstawowe informację o konferencji wraz z programem w języku polskim i angielskim znajdziecie Państwo w załączniku.

Szczególnie zależy nam na Państwa uczestnictwie w przewidzianych sesjach dyskusyjnych.

Zachęcamy do wzięcia udziału!

Konferencja jest współfinansowana w ramach programu unii Europejskiej Erasmus+.